عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

تورم اقتصاد منطقه يورو را تهديد مي‌كند

چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:17 ق.ظ

89/12/04 - 09:11
شماره:8912031365
رييس بانك مركزي فرانسه:

خبرگزاري فارس : رييس بانك مركزي فرانسه و عضو شوراي مديريت بانك مركزي اروپا هشدار داد فشارهاي تورمي به شدت رشد و رونق اقتصادي منطقه يورو را تهديد مي كند .

به گزارش خبرگزاري فارس ايو مرش در مصاحبه اختصاصي با بلومبرگ تصريح كرد بانك مركزي اروپا بايد براي افزايش نرخ بهره بانكي طي ماههاي آينده آماده شود . مهمترين وظيفه بانك مركزي اروپا در چنين شرايطي كنترل نرخ تورم و برقراري ثبات قيمتها خواهد بود . بانك مركزي اروپا بايد براي كنترل نرخ تورم و رساندن اين نرخ به كمتر از 2 درصد در سياستهاي پولي خود تجديد نظر كند .

بر اساس اين گزارش نرخ تورم منطقه يورو طي ماه ژانويه به بيش از 2.4 درصد رسيد كه اين رقم در 26 ماه گذشته بي سابقه بوده است . بانك مركزي اروپا كه در دو سال اخير نرخ بهره بانكي را در حد يك درصد نگه داشته است با افزايش شديد و چشمگير قيمت انرژي و مواد غذايي روبرو است .

به اعتقاد كارشناسان اقتصادي بانك مركزي اروپا تا ماه سپتامبر نرخ بهره بانكي را به 1.25 درصد افزايش خواهد داد . نشست آتي بانك مركزي اروپا قرار است سوم مارس برگزار شود .

مرش تاكيد كرد به نظر من نرخ تورم اروپا تا پايان سال 2011 بيشتر از 1.8 درصد پيش بيني شده از سوي بانك مركزي اروپا خواهد بود . قيمت جهاني نفت طي شش ماه گذشته بيش از 28 درصد رشد داشته است . افزايش رشد اقتصادي آلمان نيز طي ماههاي اخير موجب افزايش نرخ تورم اروپا خواهد شد .

انتهاي پيام /

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تعداد پست ها : 1757
دسترسی سریع به انجمن ها