عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

اوپك در واكنش به تحولات ليبي توليد خود را افزايش نمي‌دهد

اوپك در واكنش به تحولات ليبي توليد خود را افزايش نمي‌دهد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:18 ق.ظ

89/12/04 - 09:21
شماره:8912031495
رويترز به نقل از منابع آگاه:
اوپك در واكنش به تحولات ليبي توليد خود را افزايش نمي‌دهد

خبرگزاري فارس: منابع آگاه اوپك اعلام كردند اعضاي اين سازمان هيچ تصميم جديدي در خصوص توليد خود در واكنش به تحولات ليبي اتخاذ نخواهند كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز در حالي كه قيمت نفت برنت درياي شمال به مرز 107 دلار و قيمت نفت سبك آمريكا نيز به بيش از 95 دلار رسيده بعيد به نظر مي رسد كه وزراي نفت اوپك در واكنش به تحولات ليبي تصميمي در خصوص تغيير سقف توليد اين سازمان اتخاذ كنند .


برخي از وزراي نفت اوپك اعلام كردند بازار جهاني نفت در شرايط كنوني از نظر عرضه كاملا اشباع است و هيچ نيازي به افزايش توليد نخواهد بود .


عواملي غير از عرضه و تقاضا مثل افزايش تنشهاي سياسي و سفته بازي مهمترين علل افزايش قيمت نفت به شمار مي رود و هر گونه رايزني در خصوص تغيير سقف توليد اوپك در نشست رياض غير رسمي خواهد بود .


به دنبال گسترش تنشهاي سياسي در ليبي قيمت جهاني نفت به بالاترين حد خود در دو سال اخير رسيده است . ليبي با توليد روزانه 1.6 ميليون بشكه نفت در روز بزرگترين ذخاير نفت آفريقا را در اختيار دارد .


يك مقام آگاه قطري تاكيد كرد شرايط سياسي ليبي موقتي خواهد بود و ما هيچ نگراني در خصوص وضعيت بازار نفت نداريم و اوپك هيچ تصميم جديدي اتخاذ نمي كند . يك مقام ايراني نيز تاكيد كرد برخي از ميدانهاي نفتي در ليبي توليد نفت خود را متوقف كرده اند ولي شرايط براي اوپك هنوز جدي نشده است .


وي افزود افزايش توليد اوپك در شرايط كنوني به نگرانيهاي رواني در بازار نفت دامن خواهد زد و موجب افزايش بيش از پيش قيمتها خواهد شد .


انتهاي پيام /

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1774
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها