عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مولي الموحدين مسئول ساماندهي مشكلات تعاوني "بهمن ايثار " شد

مولي الموحدين مسئول ساماندهي مشكلات تعاوني "بهمن ايثار " شد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:22 ق.ظ

89/12/04 - 09:52
شماره:8912040185
مدير عامل تعاوني اعتبار مولي‌الموحدين در گفت‌وگو با فارس:
مولي الموحدين مسئول ساماندهي مشكلات تعاوني "بهمن ايثار " شد

خبرگزاري فارس: مدير عامل تعاوني اعتبار مولي‌الموحدين گفت: تعاوني اعتبار مولي‌الموحدين از سوي بانك مركزي عهده‌دار مديريت منابع و مصارف تعاوني اعتبار بهمن ايثار شده است و مكلف است سپرده‌هاي مردم را از محل دريافت مطالبات و فروش منابع و تملكات بهمن ايثار تأمين و از طريق شعب آن به مردم بازگرداند.

امير حسن‌خاني در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در خصوص نقش كفالتي مولي‌الموحدين در استرداد سپرده‌هاي مردمي از مؤسسه تعاوني اعتبار بهمن‌ايثار و مديريت وصول اقساط وام‌هاي پرداخت شده توسط اين تعاوني، اظهار داشت: بانك مركزي در راستاي احياء حقوق سپرده‌گذاران مسئوليتي را بر عهده تعاوني اعتبار مولي‌الموحدين گذاشت كه مطابق اين سياست تعاوني اعتباري مولي‌الموحدين مكلف به مديريت فرآيند دريافت مطالبات و پرداخت سپرده‌هاي مردمي در اختيار بهمن ايثار شده است.


وي ادامه داد: بالاخره مؤسسه تعاوني اعتبار بهمن ايثار به جهت برخورداري از شعبات متعدد در كشور توانسته است مقداري سپرده از مردم دريافت و در عين حال تسهيلاتي هم پرداخت كند.


وي با اشاره به اينكه اين مؤسسه در روند فعاليتي خود در چرخه اعتباري كشور دچار مشكل شده است، افزود: پيرو مسئوليتي كه تعاوني اعتباري مولي‌الموحدين عهده‌دار آن شده است، مكلف هستيم روند دريافت مطالبات، تعاوني بهمن ايثار را مديريت كرده و اين مطالبات را به مؤسسه بهمن ايثار بازگردانيم.


مدير عامل تعاوني اعتبار مولي‌الموحدين با تأكيد بر اينكه سپرده‌هاي مردمي از محل مطالبات بهمن ايثار به آنها پرداخت خواهد شد، گفت: در واقع تعاوني مولي‌الموحدين به عنوان امين بانك مركزي مديريت مطالبات و پرداخت سپرده‌هاي مردمي در اختيار تعاوني اعتبار بهمن ايثار را عهده‌دار خواهد بود نه پرداخت مستقيم مطالبات به مردم را، لذا مردم براي دريافت مطالبات خود نبايد به تعاوني مولي‌الموحدين مراجعه كنند.


وي تصريح كرد: مطابق دستورالعمل صادره براي تأمين سپرده‌هاي مردمي در اختيار بهمن ايثار، علاوه بر تأمين اين سپرده‌ها از محل مطالبات، در صورت لزوم دارايي‌ها و تملكات اين تعاوني نقد و به منظور پرداخت مطالبات مردمي به آنها پرداخت خواهد شد.


وي خاطرنشان كرد: نكته حائز توجه اينكه " مطالبات مردمي از طريق شعب مؤسسه تعاوني اعتبار بهمن ايثار به مردم بازگردانده خواهد شد، بنابراين تعاوني اعتبار مولي‌الموحدين در اين بين فقط وظيفه مديريت منابع و مصارف اين تعاوني را تحت نظارت بانك مركزي عهده‌دار خواهد بود ".


وي با اشاره به اينكه رويكرد تعاوني اعتبار مولي‌الموحدين به جهت مشاركت در رفع اين مشكل، جلوگيري تضييع حقوق سپرده‌گذاران است، تأكيد كرد: البته تحقق اين مهم مستلزم اهتمام و همراهي سپرده‌گذاران اين مؤسسه تحت حمايت‌هاي بانك مركزي است.


حسن‌خاني در مورد تكليف غايي مؤسسه تعاوني اعتبار بهمن ايثار، اظهار داشت: به لحاظ ادامه فعاليت اين تعاوني تصميمي گرفته نشده است، اولين دغدغه در اين ميان تأمين مطالبات مردمي و پرداخت آن به سپرده‌گذاران است اما در خصوص بقا يا عدم بقاي اين تعاوني هيچ بحثي مطرح نيست.


وي در خصوص امكان ادغام اين تعاوني با بانك ايران زمين، خاطرنشان كرد: به هيچ وجه بحثي مبني بر ادغام، خريد، فروش و اگذاري تعاوني بهمن ايثار به بانك ايران زمين مطرح نيست، تعاوني مولي‌الموحدين در اين بين تنها مسئوليت مديريت منابع و مصارف را تا زمان بازگرداندن سپرده‌هاي مردم را عهده‌دار خواهد بود.


مدير عامل تعاوني اعتبار مولي‌الموحدين گفت: پذيره‌نويسي بانك ايران زمين به پايان رسيده است لذا به محض دريافت مجوز فعاليت بانكي از سوي بانك مركزي فعاليت رسمي خود در چرخه بانكي كشور را شروع خواهد كرد.

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1819
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها