عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نقش دمپایی در کاهش درد مفاصل

نقش دمپایی در کاهش درد مفاصل
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:23 ق.ظ

 

نقش دمپایی مناسب در کاهش درد مفاصل و مچ 

پژوهشگران می گویند، استفاده از دمپایی های ابری سبب کاهش ناراحتی های زانو و مچ پا می شود.
به گزارش شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، بسیاری از افراد از دردهای مچ پا و زانو شکایت دارند که این دردها به ویژه با بالارفتن سن افزایش می یابد.
پیچ خوردن مچ پا از جمله عارضه های شایع درخصوص مشکلات پا است

نتایج تحقیقاتی که در آمریکا انجام شده است نشان می دهد، استفاده از دمپایی های ابری که یک بند در جلو دارند و این بند میان انگشت شصت پا و بقیه انگشت ها قرار می گیرد تا حدود زیادی می تواند از مشکلات مچ پا و زانو بکاهد.
پوشیدن صندل ها و یا کفش های پاشنه بلند سبب می شود به صورت متوسط پانزده درصد بار بیشتر بر زانو و مچ پا وارد شود و در نتیجه مشکلات آن نیز افزایش یابد ؛ این درحالی است که تخت بودن کف دمپایی های مذکور و نرم بودن کف آن که امکان انعطاف پذیری برای پا را فراهم می کند در ارتقای عملکرد پا و کاهش میزان بار وارد بر زانو سودمند است.
برهنه بودن پا که لازمه استفاده از این نوع دمپایی ها است به سلامت پا کمک می کند زیرا اعتقاد بر اینست که این کار سبب جریان بهتر هوا برای پا می شود.
درحالی نتایج این تحقیق منتشر می شود که برخی پژوهشهای پیشین استفاده از این نوع دمپایی ها را چندان توصیه نمی کردند.
مشکلات پا بسیار جدی است به طوری که در سال دو هزار و شش ، حدود پانصدو چهل و دو هزار مشکل مچ پا و زانو ازجمله پیچ خوردن مچ پا و ناراحتی های زانو در آمریکا گزارش شد.
هر سال حدود نوزده میلیون مورد از این مشکلات در جهان رخ می دهد.

 

behrouz_h

behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی
دسترسی سریع به انجمن ها