عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

وزارت كار پرچمدار اشتغال كشور است

وزارت كار پرچمدار اشتغال كشور است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:25 ق.ظ

شيخ‌الاسلامي:
وزارت كار پرچمدار اشتغال كشور است

خبرگزاري فارس: وزير كار و امور اجتماعي گفت: پرچمداري اشتغال را به دست گرفتيم تا آن را رونق بخشيم و اكنون نهضت ملي اشتغال شكل گرفته كه وزارت كار بار اصلي برنامه ريزي، هماهنگي، نظارت و هدايت آن را بر عهده دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس«توانا»، مركز داده 9دي و پورتال جامع سازمان آموزش فني‌وحرفه‌اي كشور با حضور وزير كار و امور اجتماعي در محل اين سازمان افتتاح شد.
در اين مراسم شيخ‌الاسلامي با بيان اينكه اسم 9دي يادآور بصيرت و شناخت حقايق و پيچيدگي مسائل روز و جريانات اخير است، اظهار داشت: مقام معظم رهبري در سخنراني خود در كرمان به سه موضوع مهم اشتغال، فرهنگ و امنيت به همين ترتيب اشاره كردند كه نشان از اهميت اين موضوعات دارد.
وي افزود: از ديگر موضوعات مطرح كه انقلاب بايد به اين سمت مي‌رفت موضوع تحول نظام اداري كشور است كه نياز به باز تعريف و بازآرايي داشت.
به گفته شيخ‌الاسلامي به لطف خدا اين طور به نظر مي‌آيد خانواده وزارت كار در مركز ثقل و پرچمدار اين دو موضوع يعني اشتغال و تحول نظام اداري كشور است.
وي با بيان اينكه برحسب ذاتي و قانوني اشتغال ارتباط مستقيم با وزارت كار ندارد اما پذيرفتيم، تصريح كرد: پرچمداري آن را به دست گرفتيم تا موضوع اشتغال را رونق بخشيم و اكنون نهضت ملي اشتغال شكل گرفته كه وزارت كار بار اصلي برنامه ريزي، هماهنگي، نظارت و هدايت آن را بر عهده دارد.
شيخ‌الاسلامي تاكيد كرد: سالهاي طولاني حرف از تحول اداري زده شده و اقدامات پژوهشي صورت گرفت اما واقعا تحول در خور نظام نبود و نتوانست نظر مسئولان و مردم را تامين كند.
به گفته وزير كار اين وزارتخانه با اجراي دوركاري در ميدان عمل است و امروز 70 درصد نيروها به صورت دوركار مشغول به فعاليت هستند و نه تنها از كم و كيف كار كاسته نشده بلكه ارتقاء يافته است.
وي افزود: در دوركاري خيلي از چرخش‌ها و فعاليت‌ها باز تعريف شده و مانند خانه جديدي مي‌ماند كه بسياري از وسايل مستعمل آن دور ريخته شده است.
شيخ‌الاسلامي با بيان اينكه تا پايان اين دوره مسئوليت همه فعاليت‌هاي وزارت كار بر اساس سيستم‌هاي دولت الكترونيك انجام خواهد شد، عنوان كرد: اين موضوع به صورت شفاف روشن، دقيق، سريع و بهره‌ور انجام خواهد شد.
به گفته وي، بيش از دو دهه هزاران ميليارد تومان صرف هزينه شبكه‌هاي ارتباطي و it شد، اما چقدر از آنها تا كنون استفاده شده است.
وزير كار افزود: بايد يك الگوي كامل از كار الكترونيك در فعاليت‌ها كه پايه تحول اداري است شكل دهيم.
وي با اشاره به اينكه وزارت كار متولي اصلي توسعه منابع انساني در كشور است اما هنوز ما را در اين زمينه قبول ندارند، گفت: هر چه مي‌گوئيم مسئول اشتغال نيستيم مي‌گويند شما مسئول هستيد در حالي كه وزارت كار مسئول توسعه منابع انساني است.
وزير كار ادامه داد: تا قبل از پايان سال سازمان آموزش‌ فني‌و‌حرفه‌اي كار خود را در يك جايگاه بالاتر به عنوان سازمان ملي مهارت انجام خواهد داد.
شيخ‌الاسلامي نظام آموزشي كشور را داراي كفايت و پاسخگوي نياز بازار كار ندانست و افزود: اين آموزش‌ها تقاضا محور نيستند و هميشه فارغ‌التحصيلان در كنار بيكاران هستند و در حال حاضر هر كس تحصيلات كمتري داشته باشد شانس بيشتري براي كار دارد.
وي خاطر نشان كرد: در يك استان نرخ بيكاري ديپلمه‌ها كمتر از يك درصد و ليسانس‌ها بيش از 20درصد است چون اين آموزش‌ها ربطي به بازار كار ندارد و به همين منظور سازمان ملي مهارت جزء الزمات راهبردي توسعه كشور است.
انتهاي پيام/ر

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1768
محل سکونت : آذربایجان غربی

پاسخ به:وزارت كار پرچمدار اشتغال كشور است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:29 ق.ظ

خدا به داد جوانان بی کار برسه ، برای ما جوانا فرق نمی کنه کی پرچم دار باشه، تو رو خدا یه جوری باشه که باند بازی و پارتی بازی به حداقل برسه .

zagroszagros

zagroszagros
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 59
محل سکونت : کهگیلویه و بویر احمد
دسترسی سریع به انجمن ها