عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

هدف انجمن بيوشيمي فيزيك ايران فرهنگ سازي علم درشهرهاي كوچك است

هدف انجمن بيوشيمي فيزيك ايران فرهنگ سازي علم درشهرهاي كوچك است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:27 ق.ظ

 پرفسور علي اكبر موسوي موحدي ، چهارشنبه در حاشيه دهمين همايش ملي بيوشيمي فيزيك ايران كه درجهرم فارس برپا شده است درگفت وگو با ايرنا اظهار داشت:‌باتوجه به اين رويكرد اين انجمن راغب است كه علم در شهرهاي كوچك رسوخ پيدا كند و به اين مناطق جنب و جوش و رونق علمي ببخشد. 
وي افزود: ‌سياستگذاري براي پيشبرد علم و فناوري در حوزه علوم زيستي و بيو شيمي فيزيك و حفظ ارتباطات بين المللي در اين عرصه از ديگر اهداف تشكيل اين انجمن به شمار مي آيد. 
وي كه خود از چهره هاي ماندگار كشور است در مورد پيشينه انجمن بيو شيمي فيزيك ايران، بيان كرد:‌ اين انجمن از سال 83 با نگرشي كيفي به فعاليت هاي علمي ، كار خود را آغاز كرد و هم اكنون داراي 160 نفر عضو است كه از اين ميزان 20 نفر از آنان غير ايراني و مابقي ايراني هستند. 
موحدي بابيان اينكه ، اعضاي اين انجمن اكثرا در رشته هاي علوم زيستي فعاليت دارند افزود:‌ شماري از اعضاي اين انجمن از بنيانگذاران آن نيز به شمار مي آيند و در حقيقت اين انجمن انجمني خانوادگي و بين المللي است . 
اين چهره شاخص علمي كشور در بخش ديگري از مطالب خود گفت:‌‌امروز ايران اسلامي در زمينه علم جهاني ، نقش عمده اي را ايفا مي كند و با توجه به اين جايگاه يكي از ويژگي هاي اين انجمن، اهداي نشان توليد دانش به دانشمندان برجسته علم جهاني است و افزون بر اين نيز براي ايجاد هر چه بيشتر انگيزه علمي ، به پژوهشگران برتر جوان هم جايزه اهدا مي كند. 
دهمين همايش ملي بيو شيمي فيزيك ايران به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي شهرستان جهرم كه از سوم اسفند ماه جاري آغاز شده تا پنجم همين ماه ادامه دارد. 
شهرستان جهرم در فاصله 193 كيلومتري جنوب شرقي شيراز ، واقع شده است

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها