عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

پلاتز: هيچ نشانه‌اي از واردات بنزين ونزوئلا توسط ايران وجود ندارد

چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:28 ق.ظ

89/12/04 - 10:51
شماره:8912040249
با اجراي طرح‌هاي خودكفائي در داخل:

خبرگزاري فارس: نشريه پلاتز اعلام كرد به‌رغم پيش‌بيني‌ها در خصوص احتمال واردات بنزين ايران از ونزوئلا طي ماه فوريه ايران در اين ماه هيچ محموله بنزيني از ونزوئلا وارد نكرده است .

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از نشريه پلاتز ايران و ونزوئلا پيش از اين قرارداد صادرات بنزين به امضا رسانده بودند . تا امروز شركت نفت دولتي ونزوئلا هيچ محموله بنزيني را در ماه فوريه به مقصد ايران بارگيري و صادر نكرده است .

پيش تر وزير انرژي ونزوئلا گفته بود ايران ديگر نيازي به واردات بنزين از ونزوئلا ندارد و نياز خود را از داخل تامين كرده است.

بر اساس اين گزارش آخرين باري كه شركت نفت دولتي ونزوئلا به ايران بنزين صادر كرده است مربوط به سال 2010 ميلادي بوده است . منابع آگاه بازار نفت پيش از اين اعلام كردند ونزوئلا يك يا دو محموله بنزين براي تحويل در ماه فوريه به ايران ارسال خواهد كرد .

با اجراي قانون هدفمندي يارانه ها ميزان تقاضاي بنزين در ايران به شدت كاهش يافته و اين مساله ايران را از واردات بنزين از ونزوئلا بي نياز كرده است .

ايران حتي قصد دارد يك ميليارد ليتر بنزين مازاد خود را صادر كند. پيش از صادرات اين محموله در سال جاري ايران تلاش دارد اكتان بنزين توليدي خود را به 91 تا 95 افزايش دهد.

نشريه پلاتز طي گزارشي به نقل از منابع آگاه صنعت نفت اعلام كرد ايران به دنبال ارتقاي سطح بنزين توليدي خود در داخل است و فعاليت هايي را در اين زمينه آغاز كرده است. قرار است بنزين توليدي ايران از طريق بندر عباس و بندر ماهشهر صادر شود .

ايران قصد دارد براي افزايش ظرفيت توليد بنزين در داخل علاوه بر ارتقاي ظرفيت توليد 9 پالايشگاه موجود 7 پالايشگاه ديگر نيز احداث كند . قرار است تا پايان سال مالي جاري ظرفيت توليد پالايشگاههاي آبادان، لاوان، اراك و تهران 10 ميليون ليتر در روز افزايش يابد.

انتهاي پيام /

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تعداد پست ها : 1757
دسترسی سریع به انجمن ها