عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

قيام هاي مردمي درخاورميانه نشانگر بيزاري از رژيم هاي دست نشانده است

قيام هاي مردمي درخاورميانه نشانگر بيزاري از رژيم هاي دست نشانده است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:29 ق.ظ

 'ماميرگوف ' امروز (چهارشنبه) در مصاحبه با خبرنگار ايرنا در مسكو گفت: امروزه صداهاي آزاديخواهانه و استقلال طلبانه از گوشه و كنار جهان اسلام شنيده مي شود. 
وي افزود: مسلمانان با انسجام و همدلي توانستند به عمر رژيم هاي ديكتاتوري در تونس و مصر پايان دهند و امروز شاهد اعتراضات گسترده در ديگر نقاط جهان اسلام همچون ليبي، بحرين و يمن هستيم. 
رييس شبكه تلويزيوني 'جهان اسلام' خاطرنشان كرد: اين اعتراضات مردمي نتيجه سالها حكمراني زمامداران غيرمردمي بر كشورهاي اسلامي است كه منافع بيگانگان را بر ملت خود ترجيح داده اند. 
وي گفت: وقايع مصر و تونس درس عبرتي براي ديگر حاكمان در كشورهاي اسلامي است تا خواسته هاي ملت هاي خود را برآورده كنند. 
كارشناس خبري روس خاطرنشان كرد: عمر ديكتاتوري ها بسر آمده و ملت هاي اسلامي و عربي خواهان داشتن حكومت هاي منتخب مردم هستند كه به اصول و ارزش هاي انساني و حقوق بشر توجه و آن را رعايت كنند. 
ماميرگوف با اشاره به ثمرات انقلاب اسلامي براي مردم ايران و كشورهاي مختلف جهان بويژه كشورهاي اسلامي گفت: مردم ايران با انقلاب اسلامي به عمر يك حكومت زورگو و آمريكايي پايان دادند و اين انقلاب ، ايران را در زمره پيشرفته ترين كشور منطقه خاورميانه قرار داد. 
وي گفت: ايران در حال حاضر تنها كشور مستقل منطقه است كه در برابر آمريكا و سلطه طلبي واشنگتن ايستاده است. 
كارشناس خبري روس خاطرنشان كرد: مردم آزاده جهان با احترام به ايران و سران اين كشور مي نگرند و به آرمانهاي مردم ايران براي پيشرفت و تعالي ارج مي نهند. 
ماميرگوف گفت: اكثريت مردم روسيه و جامعه 20 ميليون نفري مسلمانان اين كشور به ايران علاقمند هستند و خواهان توسعه روابط و همكاري هاي كشور خود با اين قدرت بزرگ منطقه خاورميانه مي باشند. 
وي گفت: دولت روسيه به روابط با ايران اهميت قائل است و آن را عامل مهمي براي تقويت ثبات و امنيت منطقه و شكوفايي همكاري هاي منطقه اي مي داند. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها