عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

قيام هاي مردمي درخاورميانه نشانگر بيزاري از رژيم هاي دست نشانده است

قيام هاي مردمي درخاورميانه نشانگر بيزاري از رژيم هاي دست نشانده است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:29 ق.ظ

 'ماميرگوف ' امروز (چهارشنبه) در مصاحبه با خبرنگار ايرنا در مسكو گفت: امروزه صداهاي آزاديخواهانه و استقلال طلبانه از گوشه و كنار جهان اسلام شنيده مي شود. 
وي افزود: مسلمانان با انسجام و همدلي توانستند به عمر رژيم هاي ديكتاتوري در تونس و مصر پايان دهند و امروز شاهد اعتراضات گسترده در ديگر نقاط جهان اسلام همچون ليبي، بحرين و يمن هستيم. 
رييس شبكه تلويزيوني 'جهان اسلام' خاطرنشان كرد: اين اعتراضات مردمي نتيجه سالها حكمراني زمامداران غيرمردمي بر كشورهاي اسلامي است كه منافع بيگانگان را بر ملت خود ترجيح داده اند. 
وي گفت: وقايع مصر و تونس درس عبرتي براي ديگر حاكمان در كشورهاي اسلامي است تا خواسته هاي ملت هاي خود را برآورده كنند. 
كارشناس خبري روس خاطرنشان كرد: عمر ديكتاتوري ها بسر آمده و ملت هاي اسلامي و عربي خواهان داشتن حكومت هاي منتخب مردم هستند كه به اصول و ارزش هاي انساني و حقوق بشر توجه و آن را رعايت كنند. 
ماميرگوف با اشاره به ثمرات انقلاب اسلامي براي مردم ايران و كشورهاي مختلف جهان بويژه كشورهاي اسلامي گفت: مردم ايران با انقلاب اسلامي به عمر يك حكومت زورگو و آمريكايي پايان دادند و اين انقلاب ، ايران را در زمره پيشرفته ترين كشور منطقه خاورميانه قرار داد. 
وي گفت: ايران در حال حاضر تنها كشور مستقل منطقه است كه در برابر آمريكا و سلطه طلبي واشنگتن ايستاده است. 
كارشناس خبري روس خاطرنشان كرد: مردم آزاده جهان با احترام به ايران و سران اين كشور مي نگرند و به آرمانهاي مردم ايران براي پيشرفت و تعالي ارج مي نهند. 
ماميرگوف گفت: اكثريت مردم روسيه و جامعه 20 ميليون نفري مسلمانان اين كشور به ايران علاقمند هستند و خواهان توسعه روابط و همكاري هاي كشور خود با اين قدرت بزرگ منطقه خاورميانه مي باشند. 
وي گفت: دولت روسيه به روابط با ايران اهميت قائل است و آن را عامل مهمي براي تقويت ثبات و امنيت منطقه و شكوفايي همكاري هاي منطقه اي مي داند. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها