عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فرستاده قذافي درتلاش براي اجاره هواپيماو انتقال مزدوران به ليبي است

فرستاده قذافي درتلاش براي اجاره هواپيماو انتقال مزدوران به ليبي است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:32 ق.ظ

  روزنامه المصريون چاپ مصر روز چهارشنبه با اعلام اين خبر، نوشت: احمد قذاف الدم هماهنگ كننده روابط مصر و ليبي و فرستاده شخصي قذافي به مصر در دومين سفر خود به اين كشور از زمان سرنگوني حسني مبارك، سرگرم مذاكراتي با شركت هاي هواپيمايي مصر در خصوص انتقال مزدوران برخي كشورهاي آفريقايي به ليبي است. 
منابع مصري هدف اصلي احمد قذاف را كه از روز دوشنبه در اوج اعتراضهاي مردمي عليه رژيم قذافي به مصر رفته است توافق با شركتهاي هواپيمايي مصر و اجاره هواپيما براي انتقال مزدوران برخي كشورهاي آفريقايي به ليبي و سربازگيري از بين قبايل مصري براي مقابله با تظاهرات كنندگان در ليبي است. 
المصريون با اشاره به اينكه بيش از يك ميليون و نيم تبعه مصري در ليبي كار مي كنند افزود: پس از آنكه سيف الاسلام فرزند معمر قذافي مصري ها را به مشاركت در كنار انقلابي هاي ليبي متهم كرد و به آنان هشدار داد، مصر به طور رسمي به ليبي در خصوص تعرض به اتباع خود هشدار داده است. 
اين هشدار مصر همزمان با خبر كشته شدن 10 تبعه مصري به ضرب گلوله مزدوران آفريقايي در راه بازگشت از ليبي به مصر اعلام شد. 
المصريون در ادامه نوشت: محمود شمام خبرنگار ليبيايي و احمد فاير فعال سياسي اين كشور در قاهره به شبكه تلويزيوني الجزيره قطر گفتند كه احمد قذاف از زمان ورود به مصر از روز دوشنبه در تلاش براي جمع آوري افراد از بين قبايل براي مبارزه در كنار قذافي عليه مردم ليبي است. 
اين خبرنگار ليبيايي اعلام كرد كه قبايل سيوه با اين درخواست بشدت مخالفت كرده و در محكوميت كشتار مردم ليبي دست به تظاهرات زدند. 
فرستاده قذافي همچنين در جلب حمايت نيروهاي مسلح مصر از قذافي ناكام ماند. 
در اين ميان مصر در ارائه خدمات پزشكي و انساني به مجروحان و زيان ديدگان ليبيايي و مصري در ليبي كوتاهي نكرد. 
المصريون در پايان نوشت: احمد قذاف الدم كه پسر عموي قذافي است برخي قبايل مصري به وي‍ژه در مناطق مرزي ليبي و ساير مناطق مانند استان الفيوم را با پول به پيوستن به نيروهاي مزدور در ليبي تشويق كرده است. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها