عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

ارزشيابي توصيفي نگراني دانش آموزان درخصوص نمره را از بين مي برد

ارزشيابي توصيفي نگراني دانش آموزان درخصوص نمره را از بين مي برد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:33 ق.ظ

 دكتر 'مرتضي شكوهي' روز چهارشنبه در كارگاه آموزشي ارزشيابي كيفي- توصيفي در استان گلستان در خصوص شيوه جديد ارزشيابي دانش آموزان اظهارداشت: در اين نوع ارزشيابي مقياس صفر تا بيست كنار گذاشته شده و بجاي آن از مقياس رتبه اي چهار درجه اي خيلي خوب، خوب، قابل قبول و نيازمند تلاش بيشتر استفاده مي شود. 
وي با بيان اينكه اين امر كمك مي كند تا ترس و دلهره در دانش آموزان از بين برود، افزود: اين شيوه كمك مي كند كه تعليم و تربيت متناسب با فطرت و انگيزه هاي دروني دانش آموزان با روحيه سرشار از يادگيري و پرسشگري جايگزين شود. 
دكتر شكوهي اضافه كرد: بايد تلاش شود تا زوايد ارزشيابي توصيفي در دوره ابتدايي حذف شود و نگرش معلمان تغيير كند و آنها باور كنند در ابتداي اين راه قرار دارند و با تلاش جمعي، مشكلات را در اين مسير مرتفع سازند. 
وي تصريح كرد: در اين ارزشيابي معلم از توانمندي هاي دانش آموزان سخن مي گويد و ضعف هاي آنها را به خوبي مشاهده مي كند و ابتدا از حسن ها و سپس از عيب ها سخن به ميان مي آورد. 
'رضواني' معاون ابتدايي اداره كل آموزش و پرورش گلستان نيز در سخناني اين طرح را گامي موثر در امر تعليم و تربيت بيان كرد و گفت: اين امر باعث مي شود تعليم و تربيت در كنار دوران شيرين كودكي و بدور از استرس و اضطراب براي فرزندان ما باشد. 
به گزارش ايرنا اين كارگاه با هدف هماهنگي و همسويي مدرسان ، معلمان ، مديران و سرگروه هاي آموزشي در اجراي ارزشيابي توصيفي با حضور جهان آراي كارشناس فرايند ياددهي و يادگيري وزارت آموزش و پرورش برگزار شد. 
در اين كارگاه در خصوص آشنايي مدعوين با فلسفه تغيير نظام ارزشيابي، استفاده از روش ها و ابزارهاي جمع آوري اطلاعات و مستند سازي فعاليت هاي دانش آموزان بحث و گفتگو شد. 

10750403264581828474.jpg

ayoub12

ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها