عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ایران جزء هشت کشور برتر در تولید انرژی های خورشیدی

ایران جزء هشت کشور برتر در تولید انرژی های خورشیدی
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:56 ق.ظ

ایران جزء هشت کشور برتر جهان در تولید انرژی های خورشیدی است.
 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، دبیر سندیکای صنعت برق ایران در مشهد گفت توانمندی ایران در زمینه تولید برق با استفاده از نیروهای بادی ، انرژی سوخت و زباله ای ، این کشور را به کشوری با قابلیتهای مطلوب در این عرصه ها تبدیل کرده است.

حمید رضا صالحی گفت: با وجود ظرفیت های خوب کشور برای استفاده از این انرژی ها ، تنگناهای قانونی نظام اداری و بوروکراسی موجب کندی درامور سرمایه گذاری بخش خصوصی در این عرصه ها شده است.

وی راهکارهای اصلی ورود بخش خصوصی به صنعت برق و سرمایه گذاری در این عرصه را کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری ، ارائه تسهیلات با نرخ پایین وهمچنین افزایش امنیت اقتصادی برای سرمایه‌گذاری عنوان کرد.

صالحی با اشاره به کمک دولت‌ها برای تشویق بخش خصوصی و تجهیز و توسعه نیروگاه ها گفت: باید با تشویق سرمایه گذاری و کاهش بهره وام‌های بانکی برای تجهیز نیروگاهها ، بهره‌وری از ظرفیت‌های موجود در این بخشها را ارتقاء داد.

دبیر سندیکای صنعت برق ایران همچنین با بیان اینکه هم اکنون درهمه دنیا برنامه‌ریزی‌های خوبی برای جایگزینی انرژی‌های پاک به جای انرژی‌های فسیلی شده است بر استفاده از انرژی‌های نو بخاطر محدودیت ذخایر فسیلی ، تخریب محیط زیست و آلودگی‌های فراوان و هزینه‌ بالای خرید و استخراج آن تاکید کرد.

وی گفت: هم اکنون ایران در صنعت برق تا 95 درصد به خودکفایی رسیده است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها