عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

وجود بیش از 18 هزار بیمار دیالیزی در کشور

وجود بیش از 18 هزار بیمار دیالیزی در کشور
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:01 ب.ظ

بیش از 18 هزار و 200 بیمار همودیالیزی در کشور وجود دارد که در 428 بخش دیالیز خونی خدمات دریافت می کنند.

 
 

به گزارش اخبار چندرسانه ای واحد مرکزی خبر، دکتر محمد عقیقی رییس اداره پیوند و بیماری های خاص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت وگو با خبرنگار وب دا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بیماری نارسایی مزمن کلیوی در حال حاضر به عنوان یک معضل برای سلامتی محسوب می شود و به دلیل افزایش شیوع و بار اقتصادی بالایی که بر جامعه تحمیل می کند، تمام مدیران نظام سلامت به این بیماری به عنوان یک دغدغه عمومی سلامت نگاه می کنند.

وی افزود: بر اساس آمارهای موجود شیوع بیماری نارسایی پیشرفته کلیوی در کشور روبه افزایش بوده و این بیماران از طریق دیالیز خونی، دیالیز صفاقی و پیوند کلیه تحت درمان قرار دارند.

دکتر عقیقی ادامه داد: حدود یک هزار و 200 بیمار کلیوی در 40 بخش دیالیز صفاقی، در سطح کشور خدمات دریافت می کنند و همچنین حدود 17 هزار و 500 بیمار پیوند کلیه فعال داریم که این تعداد افرادی هستند که با کلیه پیوندی زندگی می کنند.

رییس اداره پیوند و بیماری های خاص تصریح کرد: در سطح کشور 33 بخش پیوند کلیه وجود دارد و با افزایش پزشکان متخصص در این زمینه و همچنین غربالگری این بیماری، ‌شاهد بروز 68 بیمار به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت هستیم یعنی به طور سالانه به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت 68 بیمار به تعداد بیماران دچار نارسایی پیشرفته کلیوی اضافه می شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها