عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

فردا ؛ ویزیت رایگان مردان در مراکز بهداشتی درمانی

فردا ؛ ویزیت رایگان مردان در مراکز بهداشتی درمانی
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:02 ب.ظ

توجه به مردان و سلامتی این افراد در هفته سلامت مردان موضوعی است که در مراکز بهداشتی درمانی، مترو و مراکز علمی فرهنگی مورد توجه قرار می گیرد و این افراد فردا پنجشنبه توسط متخصصین وکارشناسان انجمن اورولوژی و وزارت بهداشت به طور رایگان ویزیت می شوند.

 
 

به گزارش اخبار چندرسانه ای واحد مرکزی خبر به نقل از خبرنگار وب دا، اداره میانسالان دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت به همین مناسبت،‌ با انتشار گزارشی درباره اهمیت سلامت مردان اعلام کرد: مردان می توانند با شناخت عادت های جسمی خود، تمرکز بر روی آنها و ایجاد تغییرات احتمالی اولین نشانه بیماری را به راحتی تشخیص دهند.

بر اساس این گزارش، مردان باید بتوانند قبل از اینکه بیمار شوند سپر دفاع مستحکمی را ایجاد کنند تا گرفتار بیماری خطرناک نشوند و توجه داشته باشند که رنگ ادرار نشانگر و نشانه گویایی از سلامت است و نباید نسبت به تغییر رنگ آن بی اعتنا باشند.

بنابراین افراد 40 سال به بالا هر 3 سال یک بار و مردان بالای 50 سال هر سال باید از نظر سرطان پروستات غربالگری شوند.

همچنین برخی از مردان توجه ندارند که با هرپکی که به سیگار می زنند شانس سرطان پروستات را برای شکل گرفتن افزایش می دهند و مصرف سیگار کلید ورورد به جمع افرادی است که مبتلا به سرطان مثانه هستند و بدن شک ترک سیگار نقش مهمی در پیشگیری از این بیماری دارد.

به گفته این گزارش 5 عامل می تواند باعث سکته قلبی شود. برای رخ دادن یک سکته به همه عوامل نیازی نیست و مبتلا شدن به 3 مورد کافی است و این موارد شامل تری گلیسیرید بالا، کلسترول بالا، فشار خون و قند خون بالا، HDL پایین و LDL بالا می شود.

همچنین ورزش در حفظ و تداوم سلامت بسیار مفید است و به همین خاطر پیشنهاد می شود که ورزش را جزو عادات زندگی خود قرار دهید.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها