عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

بی‌پولی ما را از زمین و زمان عقب انداخته است/ رفته‌ایم زیر صفر!

بی‌پولی ما را از زمین و زمان عقب انداخته است/ رفته‌ایم زیر صفر!
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:07 ب.ظ

بی‌پولی ما را از زمین و زمان عقب انداخته است/ رفته‌ایم زیر صفر!
دبیرکل کمیته ملی المپیک با اشاره به درخواست‌های مکرر خود نسبت به تامین بودجه مورد نیاز این کمیته گفت: بی توجهی به این درخواست‎ها موجب شده از همه چیز و همه کس عقب باشیم و موجودی کمیته ملی المپیک در حساس ترین شرایط به زیر صفر رسیده است.

بهرام افشارزاده در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تاکید بر ضرورت تامین بودجه کمیته ملی المپیک در مقطع زمانی حال حاضر اظهار داشت: بیشتر از چند ماه برای کسب سهمیه بازی‎های المپیک لندن در رشته‏های مختلف فرصت نداریم اما بودجه‎ای هم نداریم که با تکیه بر آن از فرصت باقی مانده بهترین استفاده را ببریم.

وی در مورد میزان بودجه‎ای که باید به کمیته ملی المپیک تعلق بگیرد توضیح داد و خاطرنشان کرد: از مجموع 12 میلیارد تومان بودجه جاری کمیته ملی المپیک هنوز 2 میلیارد تومان آن پرداخت نشده است. یک میلیارد تومان هم بابت بودجه مصوب بازی‌های آسیایی گوانگجو طلبکاریم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک ادامه داد: این سه میلیارد تومان بودجه‎ای است که در واقع باید برای سال جاری هزینه می‌شد اما دیرکرد در پرداخت مانع از آن شد. با این حال همچنان منتظر دریافت این بودجه هستیم چون واریز نشدن به موقع بودجه ، باعث تعلیق بسیاری ازبرنامه‌ها و بدهکاری به برخی افراد شده است.

افشارزاده با بیان اینکه حقوق بسیاری از مربیان خارجی پرداخت نشده است، تصریح کرد: این در حالی است که هیچ پولی در اختیار نداریم چون میزان بودجه کمیته ملی المپیک از صفر هم گذشته است. نه بودجه‌ای که طلبکاریم پرداخت شده و نه بودجه‌ای که برای سال آینده پیش‎بینی شده است.

وی یادآور شد: با توجه به سال پر رفت و آمد و شلوغی که پیش رو داریم 82 میلیارد تومان برای بودجه سال آینده خود تخمین زده‎ایم که که طبق برنامه ریزی‎ها بخش زیادی ازآن صرف اعزام‎ها و اجرای برنامه‎های آماده‎سازی  تیم‎های مختلف برای کسب سهمیه المپیک خواهد شد. البته احتمال اینکه مبلغ مصوب شده نهایی تغییرکرده باشد، زیاد است. اما به هر حال از این بودجه پیشنهادی که هیچ رقمی دریافت نکرده‎ایم.

دبیرکمیته ملی المپیک ضمن تاکید بر اینکه سال 90 اوج کار این کمیته است، گفت: برای همه تیم‎ها، اعزام‎های آنها و اینکه چه بودجه‎ای باید برای آنها هزینه شود، برنامه ریزی کرده‏ایم. اما بیکاریم چون فعلا باید با مشکلات مالی سر و کله بزنیم و به همین از زمین و زمان، از همه چیز و همه کس عقب افتاده‎ایم.

افشارزاده تاکید کرد: در هر صورت اگر قرار است بودجه‎ای داده شود باید تا قبل از 15 اسفندماه پرداخت شود. بعد از آن هیچ پولی برای ما مفید نیست حتی اگر چند صدمیلیاردی باشد. بعد از 15 اسفندماه که دریافت بودجه اصلا ممکن نیست. سال بعد هم که خیلی دیر می شود.

وی اظهارداشت: خود من هم از بس از بی پولی گله کردم، خسته شده‌ا‌‌‎م اما واقعا اگر قرار است کاری انجام شود و برنامه و اعزامی تصویب شود، باید همین اسفندماه انجام شود وگرنه فرصتی برای المپیکی شدن ورزشکاران‌مان نمی‌ماند. در نهایت تا پایان شهریور تکلیف همه تیم‎ها برای حضور در المپیک مشخص خواهد شد.

دبیر کل کمیته ملی المپیک در پایان گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مسئولان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری باید در مورد دیرکرد در پرداخت بودجه و عواقب آن پاسخگو باشند، گفت: فقط امیدوارم طبق وعده داده شده طی هفته آینده بودجه مورد نیزاین کمیته تامین شود. درغیر این صورت من هیچ پاسخی برای هیپ اتفاقی نخواهم داشت. به خصوص اینکه کارهایی که لازم بود را انجام دادم.

     Android iOS , Windowsphone , Symbian , JavaMobile Review ,Learning

ria1365

ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7864

دسترسی سریع به انجمن ها