عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اميدواري دانشمندان به قرص جديد درمان سرطان پوست

اميدواري دانشمندان به قرص جديد درمان سرطان پوست
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:13 ب.ظ

خبرگزاري فارس: دانشمندان قرص جديدي را كه براي درمان سرطان پوست توليد شده را موفقيت چشمگيري مي‌دانند كه مي‌تواند طول عمر را تا حد زيادي افزايش دهد.

به گزارش خبرگزاري فارس، در آزمايشات انجام شده در لندن اين دارو مانع رشد مرگبارترين نوع سرطان پوست و در مقايسه با درمانهاي كنوني باعث افزايش طول عمر بيمار شده است.

اين دارو مي‌تواند اميد تازه‌اي براي حدود هزار بيمار مبتلا به سرطان پوستي در بريتانيا باشد كه پس از جراحي بيماري آنها بازگشته و گسترش يافته است.

به نوشته ديلي تلگراف محققان بيان مي‌كنند كه از دهه 1970 تا به حال هيچ پيشرفتي در درمان اين بيماري حاصل نشده بوده است.

اين دارو كه RG7204 خوانده مي‌شود قرصي است كه باعث تأثيرگذاري بر يك ژن آسيب ديده در اين بيماري مي شود.

محققان ميزان افزايش طول عمر را هنوز اعلام نكرده‌اند اما بيان كرده‌اند كه اين ميزان بسيار بيشتر از ميزان زنده ماندن با استفاده از شيمي درماني است.

اين تحقيق بر روي 680 نفر در جهان انجام شده و در 70 درصد موارد تأثير گذار بوده است.
 

aavfei

aavfei
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 265

رفع ناراحتی های قلبی بدون نیاز به عمل جراحی باز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:14 ب.ظ

خبرگزاری ایسکانیوز: تیمی از دانشمندان و محققان برای اولین بار و به تعداد انگشت شماری به کاشت دریچه قلب بدون عمل جراحی باز پرداختند.


به گزارش گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز " به نقل از medicalnewstoday تابه امروز چهار بیمار شامل کودکان و بزرگسالان که دچار مشکلات مادرزادی دریچه قلب بودند تحت این آزمایش قرار گرفتند در تمام موارد بهبود فوری گزارش شده است.
دستگاهی به نام Medtronic Melody® Transcatheter Pulmonary Valveبه تازگی توسط سازمان دارو و غذا به تصویب رسیده است.
تا به حال برای نقص مادرزادی دریچه قلب باریک یا سوراخ دار – دریچه اتصال قلب به ریه ها - در کودکان و بزرگسالان نیاز به عمل جراحی باز برای تعویض دریچه ریوی بوده است.
در روش جدید دریچه ملودی کوچک که در پا قرار داده می شود با کمک سوند از طریق رگ های خونی به قلب هدایت می شود.هنگامی که شیر به درستی چرخانده شود انتهای سوند متورم شده و بلافاصله قادر است جریان خون را اصلاح کند.
کودکانی که با دریچه قلب مسدود یا سوراخ دار به دنیا می آیند تا قبل از رسیدن به بزرگسالی باید مورد چهار عمل جراحی باز قلب قرار بگیرند که برای آنها بسیار ناراحت کننده است و هر بار خطر عمل نیز وجود دارد.
پزشکان اظهار کردند که ملودی تعداد عمل جراحی باز قلب را کاهش و طول عمر بیماران را افزایش می دهد.
نکته قابل توجه در این روش این است که شیر متصل به قلب از طریق ورید در پای بیمار قرار داده می شود و پس از عمل بیماران بعد از یک شب بستری شدن می توانند به خانه بروند
 

aavfei

aavfei
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 265

دسترسی سریع به انجمن ها