عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حجت‌الاسلام سقاي بي‌ريا

حجت‌الاسلام سقاي بي‌ريا
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:17 ب.ظ

حجت‌الاسلام سقاي بي‌ريا در گفت‌وگو با فارس:
فتنه‌گران براي رسيدن به اهداف خود دين را وسيله قرار ‌مي‌دهند

خبرگزاري فارس: مسئول دفتر جامعه مدرسين قم، ريشه نفاق را نفسانيات دانست و گفت: فنته در طول تاريخ انقلاب وجود داشته است و فتنه‌گران همواره براي رسيدن به اهداف شوم خود دين را وسيله قرار مي‌دهند.


حجت‌الاسلام والمسلمين ناصر سقاي بي‌ريا، مسئول دفتر جامعه مدرسين حوزه علميه قم در گفت‌وگو با خبرنگار آيين و انديشه باشگاه خبري فارس «توانا» در مورد نفاق و شقوق آن اظهار داشت: فرد براي به دست آوردن منافع مادي و كسب شهرت و بهرمندي اجتماعي در جامعه اسلامي اظهار ايمان مي‌كند.
وي افزود: افراد منافق ايمان خود را پوششي براي اهداف خود قرار مي‌دهند و در مواقع سخت امتحان با دشمنان همكاري كرده و با مؤمنان نيز طور ديگر صحبت مي‌كنند.
بي‌ريا گفت: افراد منافق گمان مي‌كنند قادرند خدا را فريب دهند اين درحالي است خود را فريب مي‌دهند و خدا در برابر آنها «خيرالماكرين» است.
وي ادامه داد: حضرت امير در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد: من از كفار نگراني ندارم؛ نگراني من فقط در مورد منافقين است كه در مناسبت‌هاي گوناگون حرف‌هاي مختلف مي‌زنند تا اهل ايمان را از خود راضي نگه دارند.
مسئول دفتر جامعه مدرسين حوزه علميه قم در پاسخ به اين پرسش كه شيوه مبارزه حضرت رسول و امام علي با نقاق چگونه بود، خاطرنشان كرد: راه مبارزه با نفاق بصيرت و سعي براي فهميدن حقيقت است؛ در جنگ صفين عده‌اي قرآن را بر سر نيزه كردند و با اين طريق عده‌اي از مومنان گول خوردند.
مشاور پيشين رئيس‌جمهور در امور روحانيت گفت: ريشه اين جريانات «نفس» است. امام (ره) بارها فرمودند كه؛ ريشه نفاق، نفس است. فنته در طول تاريخ انقلاب وجود داشته است و افراد براي رسيدن به اهداف خود دين را وسيله قرار دادند.
 

bmasoudd

bmasoudd
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 621

دسترسی سریع به انجمن ها