عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بمبی برای انفجار سرطان

بمبی برای انفجار سرطان
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:17 ب.ظ

خبرگزاری ایسکانیوز: پژوهشگران دانشگاه کیس وسترن رزرو آمریکا یک بمب کوچک ساختند که امید است باعث انفجار سرطان شود.


به گزارش گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز " به نقل از physorg آزمایش های اولیه نشان داده که داروی ضدسرطانی که ساخته شده از مواد نانو ذرات طلا است که پس از تزریق شروع به جمع آوری تومورهای موجود در ظرف کرده و می تواند برای درمان موثر در عرض دو ساعت فعال شود.
تزریق مواد مشابه دو روز طول می کشد تا تومورها را از سطح جمع آوری کند که این مسیر به مراتب کمتر موثر است.
کار کردن با تزریق عمیق داروی پی دی تی به تومور با داروی نانو ذرات طلا به نام نانوکوولنت در مجله انجمن شیمی آمریکا منتشر شده است.
سرعت داروهای ضدسرطان به گونه ای است که به طور مستقیم به تومورهای بیماران نفوذ می کند و در ضمن از دریافت دوزهای پایین تر مواد شیمیایی سمی که باعث آسیب رساندن به بافت سالم و عوارض جانبی شدید می شود، محافظت کرده که این عامل در شیمی درمانی های سنتی بسیار زیاد دیده می شود.
کاهش دوز دارو حداقل کمکی است که به بیماران سرطانی می شود. کلید موفقیت دانشمندان داروی ضد سرطانی است که از تداخل موشک های طلایی با باند نانوکوولنت است.ساخت و ساز در مولکول یک پیوند کووالانسی است .
بسیاری از اوقات تغییر خواص شیمیایی سیستم های شیمیایی مربوط به تغییر اجزای شیمیایی است. تلاش های دانشمندان بر روی پیوندهای کووالانسی و تحویل دارو و بروز عوارض در انسان است.
تحقیقات نشان داده که استفاده از باند نانوکوولنت که با طلا پوشش داده شده است می تواند تومورها را بین ببرد. عنصر طلا که در داخل بدن بی اثر است در بدن کوچکتر از 5 نانومتر شده و به سرعت وارد جریان خون شده و به جمع آوری غشای سلول های سرطانی می پردازد.
طلای پوشش داده شده محیط مناسبی برای جلوگیری از مواجهه ناخواسته مواد سمی به بافت های سالم است. داروها از طریق غشای چربی به سلول های سرطانی نفوذ می کند سپس با استفاده از نور لیزر سیلیکون آزاد شکسته شده و سلول های سرطانی را می کشد و تومور کوچک می شود.
پس از تحویل دارو نانوذرات از طریق کلیه ها در عرض یک هفته خارج می شود
 

aavfei

aavfei
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 265

دسترسی سریع به انجمن ها