عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: صله رحم و نیکى، حساب (قیامت) را آسان و از گناهان جلوگیرى مى‌کند. کافى، ج2، ص157

شهيد خرازي؛ علمدار طلاييه و سردار شلمچه/

چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:18 ب.ظ

شهيد خرازي جنگ را با ‌نظريه‌ها و ايده‌هاي خلاقانه فرماندهي مي‌كرد

خبرگزاري فارس: رضا طيبي گفت: شهيد حسين خرازي بسيار مقاوم، خلاق، با ايمان و عاشق ولايت بود؛ در برخورد با موانع، ايده‌هاي جديدي به ذهنش مي‌رسيد و مي‌توان را او را نظريه‌پرداز نوين در فرماندهي جنگ ناميد.

رضا طيبي همرزم و همسنگر سردار شهيد «حسين خرازي» در گفت‌وگو با خبرنگار ايثار و شهادت باشگاه خبري فارس «توانا»، گفت:‌ آشنايي من با شهيد خرازي از بدو ورودمان به سپاه آغاز شد و در 13 بهمن 57 با يكديگر وارد سپاه اصفهان شديم كه در‌ آن زمان به «دفاع شهري» معروف بود.

وي در ادامه افزود: شهيد خرازي از همان آغاز ورود به سپاه به عنوان معاونت عمليات سپاه اصفهان منصوب شد و در غائله گنبد به همراه وي بودم تا اينكه با شروع غائله كردستان به اين منطقه اعزام شد.

*سردار حسين خرازي در نگهداري خط «كانال ماهي» نقش بسزايي داشت

همرزم شهيد خرازي با بررسي خاطراتي در اين باره يادآور شد: شهادت خرازي در روز جمعه‌اي اتفاق افتاد و درست همين روز من در دفتر قرارگاه عمليات بودم و مأمور رساندن پيامي از عزيز جعفري به سردار خرازي شدم وقتي به وي در موقعيت پنج ضعلي در شلمچه رسيدم او به همراه حسن آقايي و ابوشهاب تلاش مي‌كردند كه خط كانال پرورش ماهي را حفظ كنند.

*عشق به انقلاب و ولايت شهيد خرازي را «فاتح خيبر» كرد

اين رزمنده دفاع مقدس شهيد خرازي را عاشق ولايت و انقلاب دانست و خاطرنشان كرد: شهيد خرازي از آنجايي كه بسيار مقاوم، خلاق و با ايمان بود در برخورد با موانع ايده‌هاي جديدي به ذهنش مي‌رسيد.

*يكي از دلايل موفقيت سردار خرازي در اجراي عمليات‌ها داشتن «نظم» بود

وي با ذكر خاطره‌اي درباره شهيد خرازي گفت: سردار خرازي هميشه در آموزش نيروها و به خصوص غواص‌ها منظم بود و بر آموزش صحيح غواصان تاكيد مي‌كرد و اين تدبير فرماندهي باعث شد كه يكي از يگان‌هاي موفق در عبور از اروندرود لشكر امام حسين (عليه‌السلام) باشد.

طيبي در ادامه افزود: پدر شهيد خرازي در عمليات كربلاي 5 مجروح شده بود و زماني كه از او پرسيدم حال پدرت چطور است، گفت: «در بيمارستان بستري است» و حتي در برخورد با پدرش همانند ساير رزمندگان رفتار مي‌كرد.

bmasoudd

bmasoudd
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 621

دسترسی سریع به انجمن ها