عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

روش جديد درمان تنگي مادرزادي لگنچه كليه در ايران ابداع شد

روش جديد درمان تنگي مادرزادي لگنچه كليه در ايران ابداع شد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:19 ب.ظ

خبرگزاري فارس : رئيس قطب اورولوژي ايران «مركز پزشكي شهيد لبافي‌نژاد» از ابداع جديد درمان تنگي مادرزادي لگنچه كليه براي نخستين بار در جهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، ناصر سيم‌فروش امروز در يك نشست خبري در در بيمارستان لبافي‌نژاد دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي برگزار شد، اظهار داشت: يكي از انسداد‌هاي شديد كليه، انسداد توسط عروق غيرطبيعي است كه از روي لگنچه عبور مي‌كند و به طور سنتي براي رفع تنگي لگنچه كليه ناشي از عروق فرعي، عمل پيلو پلاستي يا بريدن لگنچه كليه و دوختن مجدد آن به حالب انجام مي‌شود كه عملي پيچيده بوده و طولاني است.

وي گفت: در روش ابتكاري جديد كه به روش لاپاراسكوپي و از چند سوراخ 5 ميلي‌متري در زير ديد مانيتور انجام مي‌شود فقط وريد اضافي حذف و شريان به بالا منتقل و ثابت مي‌شود و در نتيجه به علت رفع فشار بر لگنچه تنگي برطرف و اتساع كليه برطرف مي‌شود.

سيم‌فروش با اشاره به اينكه از محسنات روش جديد عدم نياز به بريدن و دوختن لگنچه در نتيجه عدم گذاشتن سوند داخلي خواهد بود، افزود: در اين روش ديگر نياز به سيستوسكوپي بعد از عمل براي خروج سوند داخلي از بين مي‌رود و نياز به گذاشتن درن نيز نخواهد بود.

وي تصريح كرد: در اين روش جديد نياز به برش‌هاي اضافي از بين رفتن و هم طول عمل بسيار كوتاهتر شده و درد بعد از عمل نيز بسيار كمتر مي‌شود.

سيم‌فروش گفت: با عكسبرداري‌هاي بعد از عمل و پيگيري‌هاي طولاني‌مدت موفقيت اين عمل ثابت شده است كه در طي 3 مقاله در اطفال و بالغان در تنها مجله ‌جهاني آندويورولوژي و تنها مجله جهاني ارولوژي اطفال، نتايج تفصيلي آن به چاپ رسيده است.

وي خاطرنشان كرد: مطالعه اين مقاله نيز توسط پرفسور كلي‌من، رئيس انجمن آندويورولوژي جهاني به تمام جراحان كليه جهان توصيه شده است.
 

aavfei

aavfei
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 265

دسترسی سریع به انجمن ها