عضویت العربیة English
امام جواد علیه‌السلام: عزّت مؤمن در بى نیازى او از مردم است. بحارالأنوار، ج 75، ص 109

همكارانمان را در صورت لزوم با پرواز اختصاصي از ليبي خارج مي كنيم

چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:19 ب.ظ

تكرار/ مديرعامل شركت ملي حفاري در گفت‌وگو با فارس:

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت ملي حفاري گفت: خانواده‌هاي تيم حفاري شاغل در ليبي بايد مطمئن باشند كه هيچ مشكلي وجود ندارد و چنانچه لازم باشد با پرواز اختصاصي آنها را به كشور بازگردانيم.

حيدر بهمني در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس كه نگراني‌‌هاي مطرح از وضعيت تيم حفاري ايراني در ليبي را مورد اشاره قرار داد، تاكيد كرد: اگر من مديرعامل شركت‌‌هاي حفاري هستم مي‌گويم كاركنان ما در ليبي مشكلي ندارند و در جاي امني حضور دارند.
وي افزود: سفارت ما در ليبي و وزارت خارجه با افراد ليبيايي همكاري كرده‌اند و مشكلي براي تيم حفاري ايران در ليبي به وجود نيامده و در چند روز آينده به ايران بازمي‌گردند.
مديرعامل شركت ملي حفاري با بيان اينكه دوستان ما تلاش مي‌كنند تجهيزات خود را در جاي ايمني مستقر كنند تا بعد از آرام شدن اوضاع دوباره كار خود را شروع كنند، گفت: هم ما مرد جنگيم هم همكاران ما مرد جنگ هستند و از اينگونه مسائل ترس و هراسي نداريم؛ همكاران ما از ليبي باز مي‌گردند و لازم نيست شما نگران باشيد.
وي اظهار داشت: من امروز با مديرعامل شركت الجوف ليبي، دوستان خودمان و بچه‌هاي سفارت ايران در ليبي تماس گرفتم، همكاران ما در حال جمع‌آوري وسايل خود هستند و در مكان امني قرار دارند. خانواده‌هاي اين افراد هم بايد مطمئن باشند كه هيچ مشكلي وجود ندارد چنانكه اگر لازم باشد پرواز اختصاصي و دربست براي آنها مي‌گيريم تا آنها را به كشور بازگردانيم.
بهمني در پاسخ به پرسشي درخصوص جيره‌بندي غذاي تيم حفاري ايراني در ليبي گفت: اصلاً اين‌گونه نيست و هر كه چنين گفته اشتباه كرده است و هيچ مشكلي وجود ندارد.
وي همچنين در پاسخ به اينكه تمام شركتهاي نفتي خارجي در ليبي اتباع خود را خارج كرده‌اند و تنها تيم ايراني در ليبي به سر مي‌برد، گفت: اين صحبت‌ها همه شايعه است، ما مرد جنگيم و هراسي از چنين وقايعي نداريم.
مديرعامل شركت ملي حفاري اظهار داشت: مگر ما مي‌دانستيم در ليبي يك شبه كودتا مي‌شود، هر كه گفته تيم‌هاي خارجي از اين كشور خارج شده‌اند بي‌خود گفته است.
وي در پاسخ به پرسشي در خصوص برنامه‌ شركت‌هاي حفاري براي بازگرداندن تيم ايراني گفت: اين كار به برنامه‌ريزي، حساب و كتاب و ابزار نياز دارد و سفارت ايران، وزارت امور خارجه و وزارت نفت به دنبال بازگرداندن اين تيم از ليبي هستند.
بهمني افزود: شما نمي‌دانيد امكانات ما چقدر است، چند نفر نيرو داريم و در كجا استقرار دارند و مطمئناً دل شما بيشتر از ما براي همكارانمان نمي‌سوزد.
وي در پاسخ به پرسشي در خصوص نگراني خانواده تيم حفاري از سرنوشت اين افراد گفت: خانواده آنها خانواده خود من هستند، بيش از شما به ما اطمينان دارند و مي‌دانند ما بيش از خودشان به فكر بچه‌هاي آنها هستيم.
به گزارش فارس، در پي اوج گرفتن درگيري‌ها در ليبي و بحراني شدن شرايط، شركت‌هاي مشهور چند مليتي نفتي فعال در ليبي نيروهاي خود را از اين كشور خارج كرده‌اند اما تيم حفاري شركت ملي حفاري كه به عمليات حفاري به همراه شركت نفتي دولتي ليبي (الجوف) اشتغال دارند هنوز موفق به خروج از ليبي نشده‌اند.

bmasoudd

bmasoudd
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 621

دسترسی سریع به انجمن ها