عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

لیگ در ایستگاه بیست و چهارم؛ نبرد مدعیان در نصف جهان

لیگ در ایستگاه بیست و چهارم؛ نبرد مدعیان در نصف جهان
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:22 ب.ظ

هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال فردا پنجشنبه پنجم اسفند با برگزاری دو دیدار حساس آغاز میشود. در مهمترین دیدار تیم استقلال تهران در اصفهان به مصاف سپاهان می رود و در صورت کسب پیروزی و همچنین شکست ذوب آهن در قم ؛ پسران آبی شانس صدر نشینی خواهند داشت.
 
 

هفته بیست و چهارم لیگ برتر گرامیداشت یاد و خاطره شهید سرلشگر پاسدار حاج حسین خرازی و شهدای عملیات خیبر طی روزهای 5 و 6 اسفند ماه با انجام 9 دیدار در شهرهای مختلف پیگیری خواهد شد که  برنامه کامل دیدارهای این هفته و همچنین اسامی داوران به شرح زیر می باشد:

گرامیداشت یاد و خاطره شهید سرلشگر پاسدار حاج حسین خرازی و شهدای عملیات خیبر

 پنجشنبه - 5 اسفند- ساعت 16:15

فولاد مبارکه سپاهان –استقلال- فولاد شهر

هدایت ممبینی-رضا سخندان-جمشید دانش مهر-میرزابیگی-ناظر:صدیقی

استقلال نیم فصل دوم لیگ برتر را خوب شروع کرده و شاگردان پرویز مظلومى روى دور برد افتاده اند. آبى پوشان تهرانى این هفته در اصفهان میهمان سپاهان هستند و خیلى ها معتقدند که شناخت امیر قلعه نویى از استقلال مى تواند عامل برترى سپاهان در این دیدار باشد .

هوار و جبارى زوج خط هافبک استقلال مقابل سپاهان 

هوار محمد و مجتبى جبارى زوج خط هافبک استقلال در بازى با سپاهان اصفهان هستند.هوار محمد بازیکن عراقى تیم فوتبال استقلال تهران که مربیان این تیم مدعى هستند از شرایط آرمانى اش فاصله دارد، در بازى با سپاهان در ترکیب ثابت آبى پوشان قرار گرفته است.مظلومى در نظر دارد از هوار در کنار مجتبى جبارى استفاده کند تا این دو براى نخستین بار در این فصل در کنار یکدیگر به میدان بروند. دیدار تیم هاى استقلال و سپاهان روز پنجشنبه در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار مى شود.
    
حجازى: اگر به سپاهان ببازیم ، باید قید قهرمانى را بزنیم
   
این بازى هم براى ما و هم براى سپاهان حیاتى است و اگر مى خواهیم قهرمان شویم، با برد مقابل سپاهان به هدفمان مى رسیم. البته اگر خداى ناکرده ببازیم، باید قید قهرمانى را بزنیم. سپاهان هم همین شرایط را دارد و فکر مى کنم این بازى فینال زودرس لیگ است چون بقیه تیمها به ذوب آهن، استقلال و سپاهان نمى رسند و جنگ قهرمانى بین این ۳ تیم است.
سپاهان تیم گردن کلفتى است اما گاهى اوقات روز، روز آن تیم نیست و خدا کند همین اتفاق براى سپاهان مقابل ما بیفتد و روز این تیم نباشد مثل نیمه اول بازى دور رفت نه مثل نیمه دوم که سپاهان خوب کار کرد.
بعد از بازى با سپاهان ما بازیهاى خانگى زیادى داریم اما آنها بازى خارج از خانه هم دارند به همین دلیل این فینال براى ما خیلى مهم است و پیروزى اش براى ما فوق العاده با ارزش است. طى روزهاى آینده با کادر فنى نشستى خواهیم داشت تا در مورد این بازى بحث و تبادل نظر کنیم.همه تیم ها از هم شناخت دارند و تیم از جاى دیگر نیامده که شناخت نداشته باشند. مگر رحمتى، عقیلى، حسینى و حاج صفى را کسى نمى شناسد؟ عامل برترى سپاهان فقط بازیکنان ملى پوش این تیم هستند به خصوص خط دفاعى تیم سپاهان که خیلى  قوى است و اسکلت اصلى خط دفاعى تیم ملى است. شناخت قلعه نویى عامل برترى سپاهان مقابل استقلال نمى شود چون ما هم از سپاهان شناخت کامل داریم.
   
عمران زاده:طلسم استقلال را در فولادشهر مى شکنیم
        
حنیف عمران زاده مدافع تیم فوتبال استقلال تهران گفت: رقابت بین مدعیان قهرمانى به نقطه اوج خود رسیده است و ۳ تیم بالاى جدول به یک اندازه شانس قهرمانى دارند.او افزود: همه دیدارهاى استقلال از این به بعد مثل فینال است که بازى با سپاهان هم یکى از این فینالهاى حساس است.وى با اشاره به شکستهاى استقلال در چند سال اخیر در فولادشهر گفت: قبول دارم که استقلال چند سال است نتایج خوبى در اصفهان نگرفته اما امسال با سالهاى گذشته فرق دارد.
    
ما در نیم فصل اول مقتدارانه سپاهان را شکست دادیم و حالا براى شکست دادن این تیم در اصفهان به میدان مى رویم. دلم روشن است که امسال طلسم استقلال را در فولادشهر مى شکنیم و با دست پر به تهران برمى گردیم.عمران زاده افزود: فکر مى کنم شانس ذوب آهن، استقلال و سپاهان از بقیه تیمها براى قهرمانى بیشتر است. تیمى که در بازیهاى مستقیم خود مقابل ۲ تیم دیگر پیروز باشد کارش براى قهرمانى آسان تر مى شود.وى در پایان گفت: در دیدارهاى اخیر آمار خوبى در خط دفاع و خط حمله داشته ایم. امیدوارم همین روند را تا پایان فصل ادامه دهیم زیرا بچه ها براى قهرمانى همقسم شده اند.
    
هادی عقیلى: استقلال باز هم دست خالى از اصفهان مى رود
       
هادى عقیلى مدافع تیم فوتبال سپاهان اصفهان شانس تیمش را براى قهرمانى بیشتر از تیمهاى استقلال و ذوب آهن مى داند.وى اظهارداشت: بازى روز پنجشنبه استقلال و سپاهان از همیشه حساس تر است زیرا ما همه مى خواهیم انتقام شکست دور رفت را بگیریم هم جاى استقلال را در رده دوم به خودمان اختصاص دهیم.او ادامه داد: ۲ تیم براى صدرنشینى مى جنگند و این موضوع به حساسیت بازى دامن مى زند. هدف سپاهان در این دیدار کسب پیروزى است و امیدوارم شرایط به گونه اى پیش برود که تیم ما در این دیدار پیروز شود.
    
عقیلى با اشاره به اینکه استقلال در سالهاى اخیر در فولادشهر بازنده بوده است،  افزود: تیمهاى استقلال و پرسپولیس همیشه در اصفهان بازنده بوده اند. اینبار هم استقلال در اصفهان بازنده مى شود و دست خالى به تهران برمى گردد.وى با اشاره به اینکه شانس سپاهان براى قهرمانى زیاد است،  گفت: سپاهان بیشتر از بقیه تیمها براى قهرمانى شانس دارد.
   
توانایى تیم را مى بینم و این حرف را مى زنم. در همه جاى دنیا تیمها فراز و نشیب دارند و سپاهان هم در مقطعى از نیم فصل اول افت کرد اما الان شرایط خوبى دارد.عقیلى در پایان گفت: در نیم فصل اول به دلیل اینکه تعداد زیادى از بازیکنان اصلى ما ملى پوش بودند همیشه در کنار تیم حضور نداشتند. شرایط خوبى نداشتیم. امیدوارم در نیم فصل دوم چنین مشکلى برایمان پیش نیاید و با ادامه این روند روند قهرمان لیگ شویم.
    
محسن بنگر : شرایط سپاهان برای پیروزی مهیاست
     
محسن بنگر در مورد بازى روز پنجشنبه تیمش مقابل استقلال تهران و اهمیت این بازى اظهار داشت: به هر حال این بازى براى هر دو تیم از اهمیت بسیارى برخوردار است زیرا سپاهان و استقلال تیم هاى دوم و سوم جدول رده بندى هستند و پیروزى هر کدام از این تیم ها در بازى روز پنجشنبه مى تواند شرایط را بر تیم دیگر دشوار کند. وى با بیان اینکه این دیدار، بازى سرنوشت سازى براى تیم سپاهان به شمار مى رود، تصریح کرد: این بازى براى هر دو تیم دشوار است اما شرایط سپاهان براى پیروزى در آن مناسب است و اگر مشکلى برایمان به وجود نیاید، مى توانیم پیروزى این بازى سرنوشت ساز را ازآن خود کنیم.
     
مدافع ملى پوش تیم سپاهان در مورد اختلاف امتیازى سپاهان و ذوب آهن در جدول رده بندى و تاثیر نتیجه این دیدار در جدول رده بندى لیگ برتر بیان داشت: در این بازى به پیروزى مى رسیم تا با کم کردن اختلاف امتیازى با صدر جدول، خیال ذوب آهن را از بابت استقلال نیز راحت کرده و استقلال را از کورس خارج کنیم. بنگر در مورد احتمال انتخاب قلعه نویى به عنوان سرمربى تیم ملى فوتبال اضافه کرد: به نظر من اگر قلعه نویى به عنوان سرمربى تیم ملى انتخاب شود به سود فوتبال کشور است و اگر بخواهد به تیم ملى برود مى تواند پس از پایان فصل همه تمرکز خود را بر تیم ملى بگذارد.

صبای قم –ذوب آهن-یادگار امام (ره) قم

سعید مظفری زاده-رسول فروغی-بابک داوری- صادق نوری-حسین بطحائی-ناظر:شهبازی

جمعه - ششم اسفند

راه آهن- شاهین بوشهر- ورزشگاه اکباتان تهران-ساعت 15:15

محسن ترکی-علیرضا کهوری-حسن یوسفی-جواد شرفی-سیدرضا غیاثی-یداله سلیمانی

مس کرمان-نفت تهران- شهد باهنر کرمان-ساعت 16

رحیم مهر پیشه-حمید غمزه-بهروز برون-غلامرضا جباری-علی خسروی-ناظر:آلبرت گریگوریان

سایپا- پاس - انقلاب کرج

شاهین حاج بابایی-سعید علی نژادیان-مهدی عالیقدر-حسین فتاحی-عبود سنگاشکن-ناظر:شمس

پیکان-شهرداری تبریز-شهید رجایی قزوین

تورج حق وردی-حیدر شکور-تورج عیوض محمدی-سعید بخشی زاده-زاهد بحرینی-ناظر:اعتمادی

تراکتورسازی-استیل آذین-یادگار امام (ره) تبریز

خداداد افشاریان-محمدرضا ابوالفضلی-محسن فریمانی-فرشید افشار-اصفهانیان-ناظر:امامی

نفت آبادان-ملوان-تختی آبادان

علیرضا فغانی-حسن کامرانی فر-نظری-قاسم واحدی-عبداله باعزم-ناظر:مرادی

پیروزی-فولاد خوزستان-آزادی تهران-ساعت 17:15

یداله جهانبازی-حسین خانبان-سعید زارع-اسماعیل آمری-حیاتی-ناظر:حکمت شعار

اسامی محرومان هفته 24 لیگ برتر

بر اساس اعلام سازمان لیگ 7 بازیکن تیم های شهرستانی از همراهی تیم های خود محروم هستند و تیم های تهرانی بازیکن محرومی ندارند.

اسامی تیم ها و محرومان هفته بیست و چهارم به شرح زیر است :

مس کرمان: پیروز قربانی
پیکان قزوین: مهدی تاجیک
صبای قم : وحید حمدی نژاد
سایپا البرز: امین منوچهری
تراکتورسازی تبریز: مجتبی ترشیز
نفت آبادان : عباس مرداسی
شاهین بوشهر: لک چیرا

جدول رده بندی و گلزنان لیگ برتر در پایان هفته بیست و سوم/ صعود ملوان و حسینی!

جدول رده بندی لیگ برتر در پایان هفته بیست و سوم لیگ برتر به شرح زیر است:

1- ذوب آهن اصفهان 45 امتیاز
2- استقلال تهران 43 امتیاز
3- سپاهان اصفهان 42 امتیاز (یک بازی کمتر)
4- تراکتورسازی تبریز 38 امتیاز
5- مس کرمان 37 امتیاز - تفاضل گل 8+
6- پرسپولیس 37 امتیاز - تفاضل گل 1+
7- فولاد خوزستان 33 امتیاز - تفاضل گل 14+
8- صبای قم 33 امتیاز - تفاضل گل 6+
9- ملوان بندرانزلی 30 امتیاز - یک پله صعود
10- صنعت نفت آبادان 29 امتیاز (یک بازی کمتر) - یک پله سقوط
11- راه آهن شهرری 27 امتیاز
12- سایپای البرز 25 امتیاز
13- شهرداری تبریز 24 امتیاز
14- شاهین بوشهر 23 امتیاز - تفاضل گل 4-
15- نفت تهران 23 امتیاز - تفاضل گل 6-
16- پیکان قزوین 22 امتیاز - یک پله صعود
17- پاس همدان 21 امتیاز - یک پله سقوط
18- استیل آذین تهران 20 امتیاز

در هفته بیست و سوم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور 18 گل از خط دروازه‌ها گذشت که میانگین 2 گل برای هر بازی است. در این هفته تغییر آنچنانی در جدول گلزنان به وجود نیامد و تنها سیدمحمد حسینی با تک گلی که در جشنواره گل ذوب آهن وارد دروازه صنعت نفت آبادان کرد، 10 گله شد و یک پله در جدول گلزنان صعود کرد.

- جدول گلزنان لیگ برتر به شرح زیر است:

15 گل: ادینهو (مس کرمان)

12 گل: رضا نوروزی (فولاد خوزستان) و کریم انصاری‌فرد (سایپای البرز)

10 گل: آرش افشین (فولاد خوزستان) و سیدمحمد حسینی (ذوب آهن اصفهان)

9 گل: ابراهیم توره (سپاهان اصفهان)

8 گل: میلاد میداودی و فرهاد مجیدی (استقلال تهران)، روح الله عرب (صنعت نفت آبادان) و سعید دقیقی (شهرداری تبریز)

7 گل: سیاوش اکبرپور و محمد غلامی (استیل آذین)، آرش برهانی (استقلال تهران)، محمد نوری (پرسپولیس تهران)، مهرداد اولادی (ملوان بندرانزلی) و محسن بیاتی نیا (صبای قم)

6 گل: جاسم کرار (تراکتورسازی تبریز)، جهانگیر عسگری (پیکان قزوین)، محمد نزهتی (ملوان بندرانزلی) و عباس محمدرضایی (سایپای البرز)

5 گل: امین متوسل‌زاده و بهادر عبدی (راه آهن شهرری)، مهدی رجب زاده و محمدرضا خلعتبری (ذوب آهن اصفهان)، علیرضا عباسفرد (پیکان قزوین)، غلامرضا رضایی (پرسپولیس تهران)، امید شریفی نسب (نفت آبادان)، فرهاد خیرخواه (پاس همدان)، ایمان حیدری (شاهین بوشهر)، فرزاد حاتمی (صبای قم)، پژمان نوری (ملوان بندرانزلی)، میلوراد یانوش (سپاهان اصفهان)، علی علیزاده (تراکتورسازی تبریز)، کارلوس ادواردو (شهرداری تبریز) و احمد حسن‌زاده (مس کرمان)

4 گل: کارلوس ادواردو، میثم بائو و علی کریمی (شهرداری تبریز)، جلال رافخایی و ایگور کاسترو (ذوب آهن اصفهان)، سیدمهدی سید صالحی و فرزاد آشوبی (استقلال تهران)، اشپیتیم آرفی و هادی نوروزی (پرسپولیس)، مسعود ابراهیم‌زاده (تراکتورسازی تبریز)، رضا عنایتی (سپاهان اصفهان)، ژودیفل فریرا (نفت تهران)، هادی اصغری (صبای قم)، امیر میربزرگی (پیکان قزوین)، امیر محبی (پاس همدان)، سیامک سرلک (فولادخوزستان)، رسول نویدکیا (نفت آبادان) و ابراهیم صادقی (سایپای البرز)

3 گل: باکاری دیاکیته و بختیار رحمانی (فولاد خوزستان)، خوزه نارسیسو (نفت تهران)، مجید خدابنده لو (پیکان قزوین)، رودریگو لوپز (راه آهن شهرری)، عباس پورخسروانی (شاهین بوشهر)، شهرام گودرزی (شهرداری تبریز) و محسن بنگر (سپاهان اصفهان)

- جدول گلزنان خارجی لیگ برتر به شرح زیر است:

14 گل: ادینهو (مس کرمان)

9 گل: ابراهیم توره (سپاهان اصفهان)

6 گل: جاسم کرار (تراکتورسازی تبریز)

5 گل: میلوراد یانوش (سپاهان اصفهان) و کارلوس ادواردو (شهرداری تبریز)

4 گل: اشپیتیم آرفی (پرسپولیس)، ژودیفل فریرا (نفت تهران)، ایگور کاسترو ( ذوب آهن اصفهان) و باکاری دیاکیته (فولاد خوزستان)

3 گل: رودریگو لوپز (راه آهن شهرری) و خوزه نارسیسو (نفت تهران)

2 گل: اکمل هولماتوف (پاس همدان)

یک گل: تیاگو فراگو (پرسپولیس)، لئوناردو پیمنتا (تراکتورسازی)، محمود آمنه، ریکاردو دی سوزا (راه آهن شهرری)، خلدون ابراهیم (نفت تهران)، فابیو جانواریو (سپاهان اصفهان)، پائولو زالترون (مس کرمان)، آرتور یدگاریان (پاس همدان)، لئون پاچاجیان (نفت آبادان) و ادر داسیلوا (نفت تهران)

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها