عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

سلطانخواه: آزمایش 60 نرم افزار پیشرفته روی ابررایانه های ملی

سلطانخواه: آزمایش 60 نرم افزار پیشرفته روی ابررایانه های ملی
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:23 ب.ظ

معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور گفت: برای بهره برداری سریعتر از ابر رایانه های ملی و استفاده از آن در روند پیشرفت فن آوری های کشور 60 نرم افزار پیشرفته روی آن آزمایش و آزمایش نهایی نیز بهمن انجام شد.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، نسرین سلطانخواه درحاشیه افتتاح طرح ملی ابر رایانش در جمع خبرنگاران افزود: در طراحی و ساخت محل استقرار این سامانه ها (ابر رایانش) به طراحی های خاص نیاز بود به نحوی که باید در مقابل نفوذ گرد وغبار ، رطوبت ، هر گونه جریان آب و زلزله کاملاً مقاوم باشد.

وی گفت: عملیات طراحی و ساخت ابررایانه ها و ایجاد سایت آن با اقدام متخصصان و مهندسان بویژه متخصصان جوان دانشگاههای صنعتی امیرکبیر و اصفهان و با همکاری دانشکده های برق و کامپیوتر در 22 ماه انجام شد.

معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور افزود: از این ابررایانه ها می توان در بسیاری از زمینه های تحقیقاتی بویژه در هواشناسی ،‌ تغییرات شرایط جوی و صنایع نفت و گاز ، استفاده کرد.

سلطانخواه ، فن آوری زیستی ، فن آوری نانو ، اثر داروها بر سلولهای بدن انسان و شیمی مولکولی را از دیگر زمینه های کاربردی ابررایانه ها برشمرد و شبیه سازی در صنایع را از دیگر کاربردهای این ابررایانه ها دانست و افزود: در بسیاری از صنایع که در طراحی و ساخت آن به آزمون طرح و شبیه سازی نیاز است از این ابررایانه ها میتوان استفاده کرد زیرا در صنایع پیشرفته پس از طراحی ، خیلی سریع شروع به ساخت نمی کنند زیرا هزینه ها و ریسک بالایی دارد.

وی گفت: به همین علت با نرم افزارهای بسیار پیشرفته در فضای مجازی شبیه سازی می کنند که برای اجرای این نرم افزار پیشرفته به ابر رایانه های پرسرعت و پرقدرت و با ظرفیت و حافظه بالا نیاز داشتیم.

معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور افزود: ابررایانه های ملی یکی از زیرساختهای مهم محاسباتی بسیار قوی در کشور را برای ارایه خدمت به همه تحقیقاتی که نیاز محاسباتی بالا دارند فراهم کرد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها