عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سند جدید راهبردی آمریکا:مقابله با ایران با استفاده از جنگ نرم

سند جدید راهبردی آمریکا:مقابله با ایران با استفاده از جنگ نرم
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:23 ب.ظ

شبکه تلویزیونی روسیا الیوم اعلام کرد آمریکا در راهبرد جدید خود برای مقابله با ایران وبرخی کشورهای دیگر، علاوه بر تکیه همیشگی بر قدرت نظامی ،بیشتر بر قدرت جنگ نرم متمرکز شده است.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، مجری روسیا الیوم در ویژه برنامه خود با عنوان " دشمن آمریکا کیست " گفت :آمریکا متن راهبرد نظامی جدید خود را که جایگزین دکترین نظامی دوره جرج بوش پسر شده است منتشر کرد. دکترین نظامی جرج بوش پسر در سال 2004 میلادی در اوج حمله به عراق مطرح شد .

نکته کاملا جدید در راهبرد تازه واشنگتن وجود یک فصل مفصل است که منافع و ماموریتهای ارتش آمریکا را در مناطق مختلف جهان شامل می شود .

بر اساس اعلام روسیا الیوم این سند جدید همانند گذشته آنچه را آمریکایی ها ترویسم می خوانند یکی از خطرات اصلی برای امنیت آمریکا دانسته و در این زمینه مقابله نظامی و فیزیکی را توصیه کرده است .

این سند همچنین ادامه و تکمیل ماموریتهای نظامی در عراق و افغانستان را ضروری می خواند .

استراتژیستها و مقامات آمریکایی در این سند راهبردی همچنین برنگرانی جدی آمریکا ازایران به خصوص برنامه هسته ای این کشور تاکید می کنند . تلاشها و تحریمهای آمریکا وقطعنامه هایی که تاکنون علیه ایران در سازمان ملل به تصویب رسانده عملا نتوانسته خواسته اصلی آمریکا یعنی توقف فعالیتهای هسته ای ایران را محقق کند .

یکی از ابعاد اساسی راهبرد جدید امریکا در مقابله با کشورهایی که مانع تحقق سیاستهای کاخ سفید محسوب می شوند استفاده از ابزارهای موسوم به قدرت نرم است . بر اساس گزارش روسیا الیوم واشنگتن در این سند همچنین به صورت واضح و فزاینده ای از افزایش قدرت اقتصادی و نظامی چین ابراز نگرانی کرده است .

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها