عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

فريب دولت احمد شفيق با واگذاري سه پست به معارضين

فريب دولت احمد شفيق با واگذاري سه پست به معارضين
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:23 ب.ظ

فريب دولت احمد شفيق با واگذاري سه پست به معارضين

خبرگزاري فارس: شوراي نظامي حاكم بر مصر روز گذشته سه وزارتخانه عدالت اجتماعي،‌ سياحت و گردشگري و فرهنگ در دولت "احمد شفيق " را به رهبران معارض اختصاص داد.


به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌اي "القدس العربي "، وزيران جديد روز گذشته در برابر "حسين طنطاوي " رئيس شوراي عالي نيروهاي مسلح مصر سوگند ادا كردند.

"يحيي الجمل " از جمله معارضان رژيم مبارك و معاون نخست وزير مصر در امور گفت‎وگو و مذاكره ملي اعلام كرد: بر اساس تعديلات و اصلاحات صورت گرفته در كابينه شفيق "عمرو سلامه " به سمت وزير تحقيقات و علوم و تكنولوژي و "احمد جمال " وزير آموزش و پرورش و آموزش عالي و "ماجد عثمان " وزير ارتباطات و تكنولوژي اطلاعات منصوب گرديدند.

وي در ادامه افزود: هم‎چنين "اشرف حاتم " به سمت وزير بهداشت و "محمود لطيف " به سمت وزير نفت و معادن و "جوده عبد الخالق " يكي از رهبران حزب "تجمع چپ‌گرا " به سمت وزير عدالت اجتماعي و "سمير الصياد " به سمت وزير تجارت و صنايع و "منير فخري عبد النور " يكي از رهبران حزب ليبراليستي الوفد به سمت وزير گردشگري و "محمد الصاوي " از شخصيت‌هاي فرهنگي برجسته مصر به سمت وزير فرهنگ و "اسماعيل ابراهيم " به سمت وزير كار منصوب گرديدند.

بر اساس تعديل صورت گرفته تعدادي از وزيران كه حضور و ادامه فعاليت آنها به دليل ارتباط داشتن با دولت پيشين موجب نارضايتي مردمي در مصر را فراهم آورده بود، از مقام خود بركنار شدند.

نيروهاي معارض و جنبش‌هاي جوانان كه موجب سرنگوني رژيم مبارك شدند،‌ خواستار استعفاي دولت كنوني و تشكيل دولت شايسته سالار براي اداره كشور طي دوره انتقالي هستند.
 

bmasoudd

bmasoudd
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 621

دسترسی سریع به انجمن ها