عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فريب دولت احمد شفيق با واگذاري سه پست به معارضين

فريب دولت احمد شفيق با واگذاري سه پست به معارضين
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:23 ب.ظ

فريب دولت احمد شفيق با واگذاري سه پست به معارضين

خبرگزاري فارس: شوراي نظامي حاكم بر مصر روز گذشته سه وزارتخانه عدالت اجتماعي،‌ سياحت و گردشگري و فرهنگ در دولت "احمد شفيق " را به رهبران معارض اختصاص داد.


به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌اي "القدس العربي "، وزيران جديد روز گذشته در برابر "حسين طنطاوي " رئيس شوراي عالي نيروهاي مسلح مصر سوگند ادا كردند.

"يحيي الجمل " از جمله معارضان رژيم مبارك و معاون نخست وزير مصر در امور گفت‎وگو و مذاكره ملي اعلام كرد: بر اساس تعديلات و اصلاحات صورت گرفته در كابينه شفيق "عمرو سلامه " به سمت وزير تحقيقات و علوم و تكنولوژي و "احمد جمال " وزير آموزش و پرورش و آموزش عالي و "ماجد عثمان " وزير ارتباطات و تكنولوژي اطلاعات منصوب گرديدند.

وي در ادامه افزود: هم‎چنين "اشرف حاتم " به سمت وزير بهداشت و "محمود لطيف " به سمت وزير نفت و معادن و "جوده عبد الخالق " يكي از رهبران حزب "تجمع چپ‌گرا " به سمت وزير عدالت اجتماعي و "سمير الصياد " به سمت وزير تجارت و صنايع و "منير فخري عبد النور " يكي از رهبران حزب ليبراليستي الوفد به سمت وزير گردشگري و "محمد الصاوي " از شخصيت‌هاي فرهنگي برجسته مصر به سمت وزير فرهنگ و "اسماعيل ابراهيم " به سمت وزير كار منصوب گرديدند.

بر اساس تعديل صورت گرفته تعدادي از وزيران كه حضور و ادامه فعاليت آنها به دليل ارتباط داشتن با دولت پيشين موجب نارضايتي مردمي در مصر را فراهم آورده بود، از مقام خود بركنار شدند.

نيروهاي معارض و جنبش‌هاي جوانان كه موجب سرنگوني رژيم مبارك شدند،‌ خواستار استعفاي دولت كنوني و تشكيل دولت شايسته سالار براي اداره كشور طي دوره انتقالي هستند.
 

bmasoudd

bmasoudd
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 621

دسترسی سریع به انجمن ها