عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

عرضه سیمکارتهای همراه سوم از سال آینده

عرضه سیمکارتهای همراه سوم از سال آینده
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:24 ب.ظ

مدیر عامل شرکت تأمین تلکام از عرضه سیم کارت های همراه سوم در سال آینده خبر داد و گفت: دهه فجر امسال ، این شبکه به صورت آزمایشی در تهران دایر شد و هم اکنون در حال آزمایش اجزای آن هستیم.

 
 

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ؛ ذبیح الله فیض آبادی در نخستین همایش ملی خدمات ارزش افزوده تلفن همراه با اشاره به اینکه اکنون جهان از سمت خدمات صوتی تلفن همراه به سمت خدمات مبتنی بر دیتا حرکت می کند گفت: در 6 سال گذشته متوسط درآمدهای اپراتور اروپا از خدمات صوتی 40 درصد کاهش و در این مدت خدمات مبتنی بر دیتا 900 درصد افزایش یافته است.

وی گفت: در خاورمیانه نیز در سالهای اخیر هر سال متوسط پهنای باند برای مشترکان تلفن همراه دو برابر شده است.

فیض ابادی در ادامه به ظرفیت های خوب ایران در زمینه خدمات همراه سوم اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط ویژه کشور و نبود امکان شراکت با اپراتور خارجی تصمیم گرفتیم از مشاور بین المللی مجربی استفاده کنیم که به همین منظور بسیاری از قراردادها با این شرکت منعقد و پرداخت های اولیه نیز صورت گرفته است.

فیض آبادی خدمات ارائه شده در سرویس های همراه سوم را شامل ارسال فیلم براساس تقاضا (ویدئو اَندیمند) ، دریافت فیلم های تلویزیونی روی تلفن همراه (موبایل تی وی) ، امکان مشاهده تصویر مکالمات از طریق تلفن همراه (ویدئو کال) و آموزش مبتنی بر تلفن همراه (اِم لِرنینگ) نام برد.

وی گفت: در زمینه آموزش های مبتنی بر تلفن همراه (ام لرنینگ) می توان حداقل 30 درصد آموزش ها در مدارس را از این طریق انجام داد و با تحقق این موضوع بستر مناسبی ایجاد می شود که خدمات آموزشی از مراکز استان ها به دورترین مناطق کشور از طریق وصل یک سیم کارت به تلویزیون ، منتقل شود.

مدیر عامل شرکت تأمین تلکام درباره ارائه خدمات درمانی مبتنی بر تلفن همراه (اِم هِلث) نیز گفت: هم اکنون در بسیاری از کشورهای پیشرفته بخشی از خدمات بهداشتی مراکز درمانی از این طریق ارائه می شود.

وی به نقش اپراتور همراه سوم در زمینه ارتقاء تبلیغات به صورت مولتی مدیا اشاره و اضافه کرد: صدها نوع خدمت در این اپراتور قابل ‌ارائه است.

فیض آبادی گفت: با تحقق خدمات این شبکه ، کسب و کار در کشور متحول می شود و تجارت ، رونق پیدا می کند که نقش قابل توجهی در رفع معضل بیکاری خواهد داشت.

وی تصریح کرد: خدمات نسل سوم تلفن همراه ،توانمند سازی اقتصاد دیجیتال کشور است.

 

 

 

 \

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها