عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

پیوند بد خوابی با عوارض قلبی و عروقی

پیوند بد خوابی با عوارض قلبی و عروقی
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:32 ب.ظ

كسانی كه بیشتر یا كمتر از هفت ساعت در شبانه روز می خوابند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را در خود افزایش می دهند. تحقیق دانشمندان نشان می دهد خواب كمتر از پنج ساعت در شبانه روز خطر ابتلا به حملات قلبی ، بیماری های قلبی ، آنژین و سكته مغزی را به بیش از دو برابر افزایش می دهد.
محققان گفته اند خواب بیشتر از هفت ساعت در شبانه روز نیز خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را یك و نیم برابر افزایش می دهد.
بر اساس این پژوهش ها بیشترین میزان خطر نیز متوجه افراد كمتر از شصت سال بود كه در شبانه روز كمتر از پنج ساعت می خوابیدند.
كوتاهی میزان خواب شبانه روزی با افزایش خطرآنژین صدری همراه می شود و ازسوی دیگر نیز بلند بودن طول خواب شبانه روزی با افزایش خطر حملات قلبی و سكته مغزی همراه است.
محققان اعلام كردند چرت زدن های كوتاه و گاه به گاه برای كسانی كه خواب كمی درشبانه روز دارند مفید است . یك یا دو ساعت خواب اضافی در صبح و بعد از خواب ناكافی فواید زیادی برای فرد دارد و هوشیاری او را افزایش می دهد.
آكادمی علوم خواب آمریكا به همه افراد بالغ توصیه می كند به طور كلی در شبانه روز بین هفت تا هشت ساعت خواب كافی و مناسب داشته باشند.
 

aavfei

aavfei
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 265

دسترسی سریع به انجمن ها