عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

علتهای مهم آفت دهان

علتهای مهم آفت دهان
چهارشنبه 4 اسفند 1389  12:50 ب.ظ

استرس، خستگي و کمبود آهن از مهم ترين دلايل بروز آفت دهان است و معمولاً نياز به درمان نداشته و خود به خود برطرف مي شوند.

سلامت نیوز: استرس، خستگي و کمبود آهن از مهم ترين دلايل بروز آفت دهان است و معمولاً نياز به درمان نداشته و خود به خود برطرف مي شوند.

به گزارش ايسنا، بروز آفت دهان با رعايت بهداشت دهان و دندان و شستشو با محلول دهان شويه و آب نمک مي تواند پيشگيري شود ويا با مصرف داروهاي موضعي، سوزش و درد آن را کاهش داد.

بنابراين گزارش متخصصان بيماريهاي دهان و دندان مواد غذايي حاوي آهن و ويتامين B12 را در بهبود علائم آفت موثر دانسته و تصريح مي کنند: علاوه بر کمبود آهن و ويتامين B12 و اسيد فوليک، مساله وراثت و ژنتيک و عادت ماهانه در خانم ها نيز دلايل مهم ديگر بروز آفت دهاني هستند.

اين گزارش حاکيست با توجه به اين که آفت دهان درمان قطعي ندارد، توصيه مي شود درصورت ابتلاء به اين عارضه سعي شود ابتدا عوامل محيطي برطرف گردد و آنگاه با گنجاندن مواد غذايي سرشار از آهن، اسيدفوليک و B12 و پرهيز از اغذيه حساسيت زا مانند غذاهاي داغ و تند، بادمجان و فلفل آفت را کنترل کرد.

براساس اين گزارش تاثير مصرف برخي مواد مانند رب انار در بهبود علائم آفت اثبات نشده و درد آفت را مي‌توان با مصرف مسکن ها و داروهايي نظير شربت آنتي هيستامين کاهش داد.
 

aavfei

aavfei
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 265

دسترسی سریع به انجمن ها