عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

7محور طرح استیضاح وزیر نیرو/ مهلت 10 روزه نامجو آغاز شد

7محور طرح استیضاح وزیر نیرو/ مهلت 10 روزه نامجو آغاز شد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:06 ب.ظ

یک عضو هیئت رئیسه مجلس با اعلام وصول طرح استیضاح وزیر نیرو 7 محور تنظیم شده در این طرح را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دقایقی پیش امیدوار رضایی عضو هیئت رئیسه مجلس از اعلام وصول طرح استیضاح وزیر نیرو به مجلس خبر داد و 7 محور این طرح را قرائت کرد.

فقدان مدیریت و برنامه ریزی برای تصدی وزارتخانه مهم نیرو، عدم رعایت عدالت و اقدام تبعیض آمیز بین مناطق مختلف، عدم اجرای وعده های داده شده در برنامه وزیر نیرو در زمان رای اعتماد، طولانی شدن اجرای مصوبات دولت و تحولات وزارت نیرو برای اجرای سدها و آبرسانی و فاضلاب، فقدان برنامه ریزی و اولویت بندی طرح های آبرسانی و تامین برق شهری و روستایی و همچنین طولانی شدن اجرای پروژه سدها و آبرسانی و مشکلات متعدد مردم و وجود تضاد در وزارتخانه مذکور 7 محور طرح استیضاح وزیر نیرو است.

به گزارش خبرنگار مهر، امضا کنندگان این طرح که 45 نفر از نمایندگان هستند از روز گذشته برای اعلام وصول این طرح از سوی هیئت رئیسه مجلس تلاش زیادی کردند و در نهایت با پیگیری هایی که در جلسه امروز داشتند قول مساعد را از رئیس مجلس برای اعلام وصول این طرح گرفتند.

طبق آیین نامه مجلس وزیر نیرو پس از اعلام وصول این طرح از سوی مجلس 10 روز فرصت دارد تا در صحن مجلس حاضر شده و به سئوالات و ابهامات مد نظر نمایندگان استیضاح کننده پاسخ دهد.

پس از استماع توضیحات وزیر مجلس نسبت به قانع شدن یا نشدن از این اظهارات وارد رای گیری می شود و در صورتی که مجلس از این توضیحات راضی نباشد رای اعتماد از وزیر مذکور گرفته خواهد شد.

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها