عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

كمك يك ميليارد توماني براي تغيير زيرساخت‌هاي عباس‌آباد نكا

كمك يك ميليارد توماني براي تغيير زيرساخت‌هاي عباس‌آباد نكا
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:11 ب.ظ

رئيس شوراي شهرستان نكا خبر داد:
كمك يك ميليارد توماني براي تغيير زيرساخت‌هاي عباس‌آباد نكا

خبرگزاري فارس: رئيس شوراي شهرستان نكا از كمك يك ميليارد توماني وزارت كشور براي تغيير زيرساخت‌هاي عباس‌آباد نكا خبر داد.

رضا جلاليان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نكا افزود: با استفاده از برنامه ايمن‌سازي و كاهش تهديدها و خطرها در اين محله برآنيم تا خطرات احتمالي را كاهش داده و فرهنگ زندگي سالم را گسترش دهيم.
وي با بيان اينكه نگاه فرهنگي و كاهش جرم‌خيزي در عباس‌آباد از اولويت كاري مسئولان در اين شهرستان است، اظهار داشت: اكنون عباس‌آبادي در بن‌بست جرم و فقر اقتصادي، فرهنگي، ورزشي و اجتماعي قرار گرفته‌اند و بايد نگاه ما خارج كردن عباس‌آبادي‌ها از اين بن‌بست باشد كه اين امر در حال تحقق است و با اجراي برنامه‌هاي مختلف فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و ... كنترل خوبي بر اين محله انجام شده است.
وي با اشاره به كمك يك ميليارد توماني وزارت كشور به اين محله پرخطر بيان داشت: اين اعتبار در تغيير زيرساخت‌هاي اين منطقه بسيار مفيد و مثمرثمر است و كارهاي زيربنايي مناسبي در اين راستا آغاز شده است.
جلاليان با اشاره به اينكه نيمي از عباس آبادي‌ها را بانوان تشكيل مي‌دهند، تصريح كرد: افزايش سطح رفاه، كم ‌كردن فاصله با شهروندان، بهسازي محيط، ايجاد مشاوره رفتاري، نوسازي بافت‌هاي فرسوده، سياست همسان‌سازي و كمك به پيوستگي را از جمله برنامه‌هاي در دست اقدام مسئولان در اين منطقه و محله عنوان كرد.
رئيس شوراي شهرستان نكا يادآور شد: ايجاد مدرسه، راه‌اندازي مركز مشاوره، پيگيري‌هايي درباره ايجاد اشتغال، مراقبت از بيماران خاص و در معرض خطر، كنترل خريد و فروش مواد مخدر و رفت و‌آمدهاي مشكوك در اين محله توسط نيروي انتظامي و بسيج و ... از جمله اموري است كه توسط مسئولان در حال انجام است تا مردم اين منطقه و محله از خطرات و به نوعي بن‌بست فعلي فرهنگي و اجتماعي رهايي يابند.
وي اضافه كرد: با رايزني‌ها و انجام جلسات متعدد، شهرداي موظف به تغيير فضاي داخلي اين منطقه از لحاظ معابر و شهرسازي شده است و اين تغيير با همكاري و همياري اهالي اين منطقه امكان‌پذير است و در غير اينصورت هيچ تغييري در زندگي و فرهنگ آنان ايجاد نمي‌شود.
اين مسئول با اشاره به اينكه همه عباس‌آبادي‌ها خلافكار و مجرم نيستند، اظهار داشت: بارها اين مسئله توسط مسئولان گوشزد شده است و نبايد نگاه تحقيرآميز به آنان اعمال شود.
جلاليان در ادامه از تاسيس مركز مشاوره رفتاري در عباس‌آباد نكا خبر داد و خاطرنشان كرد: به دليل پرخطربودن و وجود آسيب‌هاي اجتماعي، وجود اين مركز در كنترل ناهنجاري‌ها بسيار موثر و مفيد است.
وي افزود: آسيب‌شناسي اجتماعي منطقه عباس‌آباد نكا و ارائه راهكارهاي عملي براي سياست‌گذاري و برنامه‌ريزي از جمله برنامه‌هاي راهبردي در اين محله است كه توجه ويژه مسئولان به منطقه، جلوگيري از ساخت و ساز بي‌رويه، افزايش وسعت زمين‌هاي اطراف با كاربري مسكوني و تجاري براي استفاده ساكنان منطقه، تاسيس مراكز مشاوره و مددكاري و ايجاد مركز پيشگيري ترك اعتياد، ايجاد اماكن ورزشي، پارك تفريحي همراه با وسايل ورزشي، تاسيس مدارس با استانداردهاي مناسب و مركز نهضت سوادآموزي، پاكسازي منطقه از حضور افراد غيربومي، جلوگيري از تردد افراد ناشناس به منطقه، انجام كارهاي فرهنگي و تبليغاتي و امور ورزشي در منطقه از جمله اين اقدامات است.‌
جلاليان در پايان گفت: توانمندسازي آسيب‌ديدگان اجتماعي و برخورد با مجرمان از جمله عملكردها و رويكردهاي مهم ما در اين محله است كه با جديت دنبال مي‌شود.
انتهاي پيام/ل10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها