عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كمك يك ميليارد توماني براي تغيير زيرساخت‌هاي عباس‌آباد نكا

كمك يك ميليارد توماني براي تغيير زيرساخت‌هاي عباس‌آباد نكا
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:11 ب.ظ

رئيس شوراي شهرستان نكا خبر داد:
كمك يك ميليارد توماني براي تغيير زيرساخت‌هاي عباس‌آباد نكا

خبرگزاري فارس: رئيس شوراي شهرستان نكا از كمك يك ميليارد توماني وزارت كشور براي تغيير زيرساخت‌هاي عباس‌آباد نكا خبر داد.

رضا جلاليان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نكا افزود: با استفاده از برنامه ايمن‌سازي و كاهش تهديدها و خطرها در اين محله برآنيم تا خطرات احتمالي را كاهش داده و فرهنگ زندگي سالم را گسترش دهيم.
وي با بيان اينكه نگاه فرهنگي و كاهش جرم‌خيزي در عباس‌آباد از اولويت كاري مسئولان در اين شهرستان است، اظهار داشت: اكنون عباس‌آبادي در بن‌بست جرم و فقر اقتصادي، فرهنگي، ورزشي و اجتماعي قرار گرفته‌اند و بايد نگاه ما خارج كردن عباس‌آبادي‌ها از اين بن‌بست باشد كه اين امر در حال تحقق است و با اجراي برنامه‌هاي مختلف فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و ... كنترل خوبي بر اين محله انجام شده است.
وي با اشاره به كمك يك ميليارد توماني وزارت كشور به اين محله پرخطر بيان داشت: اين اعتبار در تغيير زيرساخت‌هاي اين منطقه بسيار مفيد و مثمرثمر است و كارهاي زيربنايي مناسبي در اين راستا آغاز شده است.
جلاليان با اشاره به اينكه نيمي از عباس آبادي‌ها را بانوان تشكيل مي‌دهند، تصريح كرد: افزايش سطح رفاه، كم ‌كردن فاصله با شهروندان، بهسازي محيط، ايجاد مشاوره رفتاري، نوسازي بافت‌هاي فرسوده، سياست همسان‌سازي و كمك به پيوستگي را از جمله برنامه‌هاي در دست اقدام مسئولان در اين منطقه و محله عنوان كرد.
رئيس شوراي شهرستان نكا يادآور شد: ايجاد مدرسه، راه‌اندازي مركز مشاوره، پيگيري‌هايي درباره ايجاد اشتغال، مراقبت از بيماران خاص و در معرض خطر، كنترل خريد و فروش مواد مخدر و رفت و‌آمدهاي مشكوك در اين محله توسط نيروي انتظامي و بسيج و ... از جمله اموري است كه توسط مسئولان در حال انجام است تا مردم اين منطقه و محله از خطرات و به نوعي بن‌بست فعلي فرهنگي و اجتماعي رهايي يابند.
وي اضافه كرد: با رايزني‌ها و انجام جلسات متعدد، شهرداي موظف به تغيير فضاي داخلي اين منطقه از لحاظ معابر و شهرسازي شده است و اين تغيير با همكاري و همياري اهالي اين منطقه امكان‌پذير است و در غير اينصورت هيچ تغييري در زندگي و فرهنگ آنان ايجاد نمي‌شود.
اين مسئول با اشاره به اينكه همه عباس‌آبادي‌ها خلافكار و مجرم نيستند، اظهار داشت: بارها اين مسئله توسط مسئولان گوشزد شده است و نبايد نگاه تحقيرآميز به آنان اعمال شود.
جلاليان در ادامه از تاسيس مركز مشاوره رفتاري در عباس‌آباد نكا خبر داد و خاطرنشان كرد: به دليل پرخطربودن و وجود آسيب‌هاي اجتماعي، وجود اين مركز در كنترل ناهنجاري‌ها بسيار موثر و مفيد است.
وي افزود: آسيب‌شناسي اجتماعي منطقه عباس‌آباد نكا و ارائه راهكارهاي عملي براي سياست‌گذاري و برنامه‌ريزي از جمله برنامه‌هاي راهبردي در اين محله است كه توجه ويژه مسئولان به منطقه، جلوگيري از ساخت و ساز بي‌رويه، افزايش وسعت زمين‌هاي اطراف با كاربري مسكوني و تجاري براي استفاده ساكنان منطقه، تاسيس مراكز مشاوره و مددكاري و ايجاد مركز پيشگيري ترك اعتياد، ايجاد اماكن ورزشي، پارك تفريحي همراه با وسايل ورزشي، تاسيس مدارس با استانداردهاي مناسب و مركز نهضت سوادآموزي، پاكسازي منطقه از حضور افراد غيربومي، جلوگيري از تردد افراد ناشناس به منطقه، انجام كارهاي فرهنگي و تبليغاتي و امور ورزشي در منطقه از جمله اين اقدامات است.‌
جلاليان در پايان گفت: توانمندسازي آسيب‌ديدگان اجتماعي و برخورد با مجرمان از جمله عملكردها و رويكردهاي مهم ما در اين محله است كه با جديت دنبال مي‌شود.
انتهاي پيام/ل10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها