عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بيمه 123 خادم اماكن مذهبي در بابلسر و فريدونكنار

بيمه 123 خادم اماكن مذهبي در بابلسر و فريدونكنار
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:12 ب.ظ

سرپرست اداره اوقاف بابلسر و فريدونكنار خبر داد:
بيمه 123 خادم اماكن مذهبي در بابلسر و فريدونكنار

خبرگزاري فارس: سرپرست اداره اوقاف و امور خيريه بابلسر و فريدونكنار از بيمه‌ 123 خادم اماكن مذهبي، بقاع متبركه و امامزاده‌هاي اين شهرستان‌ها خبر داد.

حجت‌الاسلام مصطفي سيفي كناري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان فريدونكنار اظهار داشت: در برنامه‌هاي فرهنگي بيشتر با سازمان تبليغات اسلامي، ارشاد و فرهنگ اسلامي، ائمه جمعه، سپاه، آموزش و پرورش و فرمانداري‌ها در ارتباط هستيم.
به گفته سيفي همكاري نهادهاي خدمت‌رسان نيز در برنامه‌ها و فعاليت‌هاي سازمان اوقاف و امور خيريه مطلوب است و در ترويج فرهنگ وقف سازمان اوقاف هفته آخر ماه صفر را به نام هفته وقف نام‌گذاري كرده تا مردم را بيش از پيش متوجه امر مهم شوند.
سيفي ادامه داد: معرفي آثار مسئله وقف و توجه دادن مردم به آيات و رواياتي كه درباره اين مسئله مهم آمده است از ديگر برنامه‌هاي اوقاف تلقي مي‌شود.
سرپرست اوقاف و امور خيريه بابلسر و فريدونكنار افزود: در همين راستا بايد اميدوار بود بحث ترويج وقف در جامعه نهادينه شود و در اين زمينه نقش ائمه جمعه در خطبه‌هاي نماز عبادي سياسي جمعه نيز بسيار حائز اهميت است.
وي گفت: 19 امامزاده در بابلسر و فريدونكنار موجود است كه 12 خادم ثابت و حقوق‌بگير در اين امامزاده‌ها فعاليت مي‌كنند و بيش از همه آنها بيمه هستند.
به گفته سيفي، درآمد بقاع بابلسر و فريدونكنار در سال جاري بيش از يك ميليارد و 500 ميليون ريال بوده است.
سرپرست اداره اوقاف و امور خيريه بابلسر و فريدونكنار گفت: همچنين در همين مدت درآمد بقاع و امامزاده‌هاي اين شهرستان‌ها بيش از يك ميليارد و 400 ميليون ريال بوده است.
وي همچنين از فعاليت خادمان افتخاري در امامزاده‌ها و اماكن مذهبي شهرستان‌هاي بابلسر و فريدونكنار خبر داد و تصريح كرد : 123 خادم اماكن مذهبي در سال جاري در سطح شهر و روستاهاي شهرستان‌هاي بابلسر و فريدونكنار بيمه شدند.
سيفي در پايان گفت: يك ميليارد و 660 ميليون ريال در 9 ماه نخست سال جاري هزينه داشته‌ايم كه هزينه‌هاي مازاد كه بيشتر از درآمدمان بوده را از پس‌انداز و درآمدهاي قبلي تامين كرده‌اند.
انتهاي پيام/ل20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها