عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اخبار بين الملل امروز

اخبار بين الملل امروز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:24 ب.ظ

واكنش آمريكا به حضور ناوهاي ايراني در آبهاي مديترانه

خبرگزاري فارس: وزارت امور خارجه آمريكا در واكنش به عبور ناوهاي جنگي ايران از كانال سوئز و حضور در آبهاي مديترانه اعلام كرد اين رويداد را به دقت زير نظر دارد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، دو ناو جنگي ايران ديروز از با عبور از كانال سوئز وارد درياي مديترانه شدند.

بر همين اساس "فيليپ كرولي " سخنگوي وزارت خارجه‌ آمريكا در واكنش به حضور ناوهاي ايران در آبهاي مديترانه گفت: ما همچنان تحركات اين كشتي‌ها و اقدامات آنها را زير نظر داريم. ما به دقت مراقب خواهيم بود تا ببينيم اين كشتي‌ها كجا مي‌روند و معاني ضمني آن چيست.

وي در ادامه همصدا با مقامات رژيم صهيونيستي كه عبور ناوهاي ايران از كانال سوئز را اقدامي تحريك آميز و خصمانه توصيف كرده بودند گفت: ما نگراني‌هايي درباره رفتار ايران در منطقه داريم.

محافل نظامي رژيم صهيونيستي نيز كه از اعزام ناوهاي ايراني به آب‌هاي آزاد بشدت نگران شده‌اند، اهدافي را از جمله تضعيف هيمنه نظامي آمريكا بر خليج فارس و منطقه براي اين اقدام ايران برشمرده‌اند.

انتهاي پيام/ص

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:25 ب.ظ

فعال سياسي بحريني در گفت‌وگو با فارس:
مردم بحرين با الهام از انقلاب ايران قيام كردند

خبرگزاري فارس: يك فعال سياسي بحرين كه در ميدان "لؤلؤه " منامه مستقر است گفت كه مردم بحرين با الگو گرفتن از امام خميني و انقلاب مردم ايران عليه رژيم حاكم قيام كردند.

به گزارش فارس، "صادق الجمري " از فعالان سياسي بحرين كه در ميدان "لؤلؤه " [ميداني كه پس از كشتارهاي رژيم بحرين به ميدان شهدا ناميده شد] مستقر است در گفت‌وگو با خبرنگار بين‌الملل خبرگزاري فارس با اشاره به تجمع گسترده مردم بحرين در اين ميدان گفت: جوانان بحرين و انقلابيون اين كشور قاطعانه خواستار سرنگوني رژيم بحرين هستند و هرگز با سلطنت يا حتي سلطنت مشروطه نيز موافق نيستند.

* شعار اصلي انقلابيون بحرين سرنگوني رژيم حاكم است

وي گفت كه شعار مردم در ميدان لؤلؤه اين است كه "مردم خواستار سرنگوني نظام هستند " و "خليفه برو، برو ".

*كارشكني خاندان سلطنتي مانع از تحقق خواسته‌هاي مردم شده است

اين فعال سياسي بحرين تاكيد كرد كه گفت‌وگو با خاندان سطنتي فايده‌اي ندارد چون چندين سال است كه مردم بحرين خواسته‌هاي خود را مطرح كرده‌اند اما خاندان سلطنتي هيچ اهميتي به اين خواسته‌ها ندادند.مردم بحرين از نظام حاكم خسته شده‌اند و خواستار حكومتي مردمي و بر پايه انتخابات هستند.
صادق الجمري گفت: با وجود آنكه برخي احزاب شيعي در پارلمان بحرين حضور داشتند اما كارشكني‌هاي رژيم حاكم مانع از تحقق خواسته‌هاي شيعيان در پارلمان شده است. اين احزاب 8 سال در پارلمان حضور داشتند اما به دليل كارشكني‌ها نتوانستند خواسته‌هاي اكثريت مردم بحرين را برآورده كنند.
وي در ادامه گفت كه هيچ گروهي نمي‌تواند تظاهرات اخير مردم بحرين را به نفع خود مصادره كند بلكه اين انقلابيون بودند كه شهدا را در راه بحرين اهدا كردند و آنها هستند كه اين نهضت را ادامه خواهند داد.

* جوانان بحرين از امام خميني الگو گرفته‌اند

اين فعال سياسي اضافه كرد كه ياران انقلاب 14 فوريه بحرين، كساني بودند كه اين انقلاب را آغاز كرده و شهيد دادند و آنها با الهام گرفتن از انقلاب مردم در تونس و مصر، به حركت خود ادامه مي‌دهند. جوانان بحرين، همانند جوانان تونس و مصر،‌كساني بودند كه انقلاب را ايجاد كردند. اين انقلاب جوانان است و جوانان هرگز خواستار سلطنت مشروطه نيستند بلكه شعار جوانان يكي است و آنها همگي خواستار سرنگوني نظام هستند و اين شعار نيز خط امام خميني است كه با سلطنت مشروطه نيز مخالف بود و بر نظامي مردمي و اسلامي تاكيد مي‌كرد.
صادق الجمري گفت كه جوانان بحرين با الگو گرفتن از خط امام خميني، با استبداد مخالف بوده و به آن اعتقادي ندارند و خواستار حكومتي مردمي و منتخب هستند. حكومتي با قانون اساسي جديد كه ملت آن را تاييد كرده باشد نه حكومتي كه قانون اساسي آن را آل خليفه نوشته باشد.

وي به ساختار حكومتي بحرين اشاره كرد و گفت كه از سال 1973 و زماني كه استعمار، بحرين را ترك كرد، نظامي امارتي بر بحرين حكمفرما شد كه بر اساس آن نظام، هيچ كس حق انتقاد و يا مخالفت با امير را نداشت اما در سال 2001 و پس از مرگ پادشاه سابق، مردم قيام كردند و خواستار آزادي شدند اما پادشاه جديد قول داد كه اصلاحاتي ايجاد كند و گفت كه سلطنتي مشروطه را در بحرين حاكم خواهد كرد اما پس از استقرار اوضاع، پادشاه بار ديگر سلطنت استبدادي را بر بحرين حاكم كرد و بر اساس آن، قانون اساسي سال 2002 را ايجاد كرد. پس از اين اقدام آل خليفه، گروه‌هاي سياسي مخالفت خود را با حكومت مركزي اعلام كرده و در انتخابات پارلماني شركت نكردند.

* دستور تيراندازي ارتش به سوي مردم به دستور وليعهد بحرين بود

اين فعال سياسي گفت: از آنجايي كه نظام حاكم قانون اساسي را تغيير داد و بر خلاف وعده خود، سلطنت استبدادي را در بحرين حاكم كرد، بنابراين نمي‌توان به آنها اعتماد كرد چون آنها اهل نيرنگ و فريب هستند و كشتار چندين روز پيش نيز يكي از نيرنگ‌هاي رژيم حاكم بود. شليك ارتش به سوي مردم به دستور "حمد بن خليفه " وليعهد بحرين بود چون وي فرمانده ارتش است. وليعهد و مقامات سلطنتي مسئول كشتارهاي اخير هستند. حرف مردم يكي است " اعتصاب، اعتصاب، تا سرنگوني نظام ".
وي تاكيد كرد: حتي اگر به صورت ظاهري رژيم حاكم با سلطنت مشروطه موافقت كند بعدها با آن مخالفت خواهد كرد چون با پادشاهي مشروطه آنها احساس آرامش نخواهند كرد چون در اين صورت نقش پادشاه تشريفاتي خواهد بود و اين نخست وزير خواهد بود كه بر كشور حكمراني مي‌كند.

انتهاي پيام/++

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:26 ب.ظ

ديدار مايكل ويليامز با ميقاتي و سنيوره

خبرگزاري فارس: نماينده دبيركل سازمان ملل با مأمور تشكيل كابينه جديد لبنان و رئيس فراكسيون المستقبل در پارلمان اين كشور ديدار كرد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه المستقبل لبنان، "مايكل ويليامز " نماينده ويژه دبيركل سازمان ملل متحد در لبنان ديروز با "نجيب ميقاتي " مأمور تشكيل كابينه جديد اين كشور ديدار و گفت‌وگو كرده و آخرين تحولات لبنان و منطقه را با وي به بررسي گذاشت.

ويليامز در سخناني بعد از اين ديدار با تشكر از ميقاتي در زمينه به حضور پذيرفتن وي گفت كه در اين ديدار از تلاش‌هاي ميقاتي براي تشكيل دولت جديد آگاه شده است.

به گفته ويليامز ميقاتي ابراز اميدواري كرده كه مطالبات تمام لبناني‌ها را در تشكيل دولت پاسخ دهد.

اين مقام سازمان ملل افزود كه اوضاع منطقه ثابت كرده كه گفتگو در ميان تمام طرف‌هاي سياسي تنها راه براي حل اختلافات است، البته به شرطي كه اين گفت‌وگوها رو به پيشرفت باشد و نيازهاي سياسي و اجتماعي و اقتصادي كشور را تامين كند.

وي در سخنان خود از تماس طولاني "بان كي مون " دبيركل سازمان ملل متحد با "معمر القذافي " رهبر ديكتاتور ليبي خبر داده و گفت كه مون در اين گفت‌وگو نگراني عميق خود را از اوضاع ليبي ابراز داشت.

ويليامز با اشاره تلويحي به موضوع دادگاه بين‌المللي ابراز اميدواري كرد كه دولت جديد لبنان به قطعنامه 1701 سازمان ملل پايبند باشد و تمام تعهدات بين‌المللي لبنان را نيز بپذيرد.

نماينده بان كي مون همچنين با "فواد سنيوره " رئيس فراكسيون المستقبل در پارلمان لبنان نيز ديدار كرد.

تلاش نجيب ميقاتي براي تشكيل دولت وحدت ملي با وجود كارشكني‌ها و مانع‌تراشي‌هاي جريان 14 مارس همچنان ادامه دارد.

انتهاي پيام/++

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:26 ب.ظ

از ساعتي پيش آغاز شد؛
يورش تانك‌هاي قذافي به جنوب مصراته در ليبي

خبرگزاري فارس: يكي از فعالان سياسي شهر مصراته ليبي از حملات به جنوب اين شهر با تانك‌ها و دوشكاهاي رژيم قذافي خبر داد.

به گزارش مانيتورينگ فارس، "عبدالرحمن السويحلي " از فعالان سياسي شهر مصراته ليبي در گفت‌وگو با تلويزيون الجزيره از آغاز بمباران مناطقي از اين شهر توسط تانك‌هاي رژيم قذافي خبر داد و افزود: از يك ساعت پيش بمباران مناطق جنوبي مصراته با تانك‌ها و دوشكاي از طراز سنگين آغاز شده و تا كنون صداي آن شنيده مي‌شود.

وي تاكيد كرد كه پيش از اين گردان امنيتي مصراته كه توسط يكي از افسران قبيله شخص معمر قذافي فرماندهي مي‌شود؛ از شهر خارج شده و در مناطق جنوبي مستقر شدند و گمان مي‌كنم كه گردان مذكور خود منشاء بمباران‌هاي مذكور باشد.

السويحلي با بيان اينكه قذافي و جماعت تروريست وي سعي در تزريق رعب و وحشت در ميان مردم دارند،‌افزود: هفت دستگاه خودرو در وسط باند فرودگاه مصراته قرار داده شده تا از انتقال مزدوران قذافي با هواپيما به اين شهر جلوگيري شود.

معمر قذافي در سخنراني طولاني شب گذشته خود كه اكثر شبكه‌هاي خبري به طور مستقيم آن را پخش كردند، گفت كه تظاهرات‌كنندگان دسته‌اي موش، معتاد و مزدور هستند و از طرفداران خود خواست كه فردا با نشان سبز به تظاهرات بپردازند.

وي در اين سخنراني گفت كه تاكنون از زور استفاده نكرده است و گفت كه تا آخرين قطره خون خود مبارزه خواهد كرد.

رژيم ليبي طي چند روز گذشته با سركوب گسترده معترضان اين كشور، صدها نفر را به خاك و خون كشيده است و بر اساس آخرين آمار بيش از 800 نفر در سركوب‌ روزهاي گذشته كشته شدند.

انتهاي پيام/++

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:26 ب.ظ

شوراي امنيت سركوب‌هاي رژيم قذافي را محكوم كرد

خبرگزاري فارس: شوراي امنيت سازمان ملل با صدور بيانيه‌اي استفاده از زور توسط مقامات ليبي عليه تظاهرات‌هاي اين كشور را محكوم كرد.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه شبكه خبري بي بي سي، شوراي امنيت سازمان ملل در بيانيه‌اي با محكوميت سركوب‌ تظاهرات‌هاي صورت گرفته در ليبي خواستار پايان فوري خشونت‌ها شده و تاكيد مي‌كند كه حاكمان ليبي بايد به خواسته‌هاي مشروع مردم اين كشور توجه كنند.

بر اساس اعلام سازمان ديده بان حقوق بشر تاكنون حدود 300 نفر بر اثر خشونت‌هاي نيروهاي امنيتي ليبي عليه مردم اين كشور كشته شده‌اند.

سرهنگ معمر القذافي ديكتاتور ليبي در سخنراني اخير خود مردم تظاهرات كننده را "سوسك‌ها و موش‌ها " خطاب كرده بود و از طرفداران خود خواسته بود تا عليه آنان حمله كنند.

وي همچنين هشدار داد هر كسي كه عليه ليبي اسلحه به دست گيرد اعدام خواهد شد.

اين در شرايطي است كه "عبدالفتاح يونس العبيدي " وزير كشور ليبي به دليل خشونت‌هاي صورت گرفته استعفا داده است و از نيروهاي مسلح خواست تا به مردم بپيوندند.

15 عضو شوراي امنيت سازمان ملل همچنين اعلام كردند مقامات ليبي بايد به مسئوليت خود در قبال حفاظت از مردم اين كشور پايبند باشند و با خويشتن داري به حقوق بشر و قوانين بشردوستانه بين‌المللي احترام بگذارند.

از سوي ديگر "ابراهيم دباشي " نماينده دائم ليبي در سازمان ملل كه روز دوشنبه خواستار استعفاي قذافي شده بود تاكيد كرد كه بيانيه شوراي امنيت به اندازه كافي قدرتمند نبوده است اما دستكم پيام خوبي به رژيم ليبي در خصوص توقف خونريزي‌ها داده است.

اتحاديه عرب نيز اقدامات رژيم قذافي عليه مردم را "جنايت " توصيف كرده و تاكيد كرده است كه از حضور ليبي در جلسات اتحاديه عرب ممانعت خواهد كرد.

انتهاي پيام/ص

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:26 ب.ظ

از بيم انتفاضه مردمي؛
وضعيت فوق‌العاده در الجزاير لغو شد

خبرگزاري فارس: دولت الجزاير از ترس گسترش اعتراضات و انقلاب در اين كشور براي اولين بار پس از 19 سال حالت فوق‌العاده در الجزاير را لغو كرد.

به گزارش فارس به نقل از الجزيره،‌ "عبد العزيز بوتفليقه " پس از 19 سال و از بيم آن كه اعتراضات در اين كشور گسترش يافته و به موج خروشاني تبديل شود كه حاكميت وي را بسان "زين العابدين بن علي " و "حسني مبارك " و "معمر قذافي " درهم بپيچد، حالت فوق العاده را در اين كشور لغو كرد تا به گفته كارشناسان و تحليلگران اندكي از فشارهاي معترضين الجزايري بر خود بكاهد.

دولت الجزاير روز گذشته در پايان جلسه‌اي كه به رياست بوتفليقه برگزار نمود، اعلام كرد،‌ با طرح لغو قانون حالت فوق‌العاده صادره در 6 فوريه 1993 مبني بر تمديد حالت فوف العاده در اين كشور موافقت نموده است.

قانون حالت فوق العاده در فوريه 1992 و درپي لغو انتخابات پارلماني سال 1991 كه در آن "جبهه اسلامي براي نجات " پيروز انتخابات گرديد و منجر به بروز جنگ داخلي در الجزاير به مدت يك دهه و كشته شدن بيش از 150 الجزايري شد، در اين كشور اعلام شد و تاكنون ادامه داشت.

با لغو حالت فوق العاده بايد از اختيارات و نفوذ ارتش در مسائل و قضاياي مربوط به امنيت داخلي كاسته شود،‌ اما به نظر مي‌رسد، با توجه به اعتراضات اخير روي داده در اين كشور چنين امري رخ ندهد.

در حالت فوق العاده مردم از برگزاري هرگونه راهپيمايي يا تظاهرات منع مي‌شوند.

انتهاي پيام/++

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:26 ب.ظ

وزير كشور ليبي در حمايت از انقلاب مردمي استعفا داد

خبرگزاري فارس: وزير كشور ليبي اعلام كرد كه در حمايت از انقلاب مردم اين كشور از همه پست‌هاي خود در حكومت معمر القذافي استعفا داده است.

به گزارش فارس،سرلشكر ستاد "عبدالفتاح يونس العبيدي " در پيامي ويديوئي با اعلام كناره‌گيري از همه پست‌هاي خود در حكومت معمر القذافي تاكيد كرد كه حامي انقلاب 17 فوريه مردم اين كشور است.

العبيدي همچنين از نيروهاي مسلح ليبي خواست با پيوستن به انقلاب به خواسته‌هاي ملت پاسخ دهند.

اين در حالي است كه معمر القذافي در سخنراني امروز خود بارها نام العبيدي را آورده و وي را فرمانده حامي خود در طول سال‌هاي مديد خوانده است و اينكه با كمك وي با آمريكايي‌‌‌ها جنگيده است و اهالي بن‏غازي اكنون وي را دستگير و آتش زده‌اند و سرنوشت آن نامعلوم است.

قذافي در سخنراني خود گفت معترضان بن‎غازي هنگامي كه عبيدي را دستگير كردند از وي پرسيدند: چه‎چيز تو را ترغيب به آمدن به بنغازي كرد؟

ناظران معتقدند اظهارات قذافي تلاش براي فتنه‌انگيزي بين قبيله عبدالفتاح يونس العبيدي كه به غرب ليبي برمي‌گردد و اهالي شهر بن‏غازي بزرگ‌ترين شهر شرق ليبي است.

انتهاي پيام/++*

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:26 ب.ظ

گزارش خبرنگار فارس از بحرين/
آخرين جمله و تصاوير شهيد بحريني قبل و بعد از شهادت

خبرگزاري فارس: پدر شهيد علي احمد المؤمن مي‌گويد: "علي دومين فرزند من است و در سال آخر دانشگاه در رشته مهندسي تحصيل مي‎كرد. او در آخرين جمله‎اش نوشت: "خونم فداي ميهنم! ".

به گزارش خبرنگار فارس از بحرين، در ساعت پنج و نيم بامداد پنج‎شنبه خونين، شهيد علي احمد المؤمن آخرين مشاركت خود در اينترنت را با اين كلمات ثبت نمود: "خونم فداي ميهنم! " و اين سه كلمه ساعتي بعد به حقيقتي تبديل شدند كه قلب پدر و مادر و شش برادرش را لرزاند و آنان را بهت زده كرده، و آن هنگامي بود كه آنان خبر شهادت او را براثر جراحات وارده دريافت كردند.

پدر شهيد لحظات پاياني زندگي فرزند خود را تشريح كرده گفت: "علي دومين فرزند من است و در سال آخر دانشگاه در رشته مهندسي تحصيل مي‎كرد ولي گلوله ها به او مهلت نداده و رؤياها و عمر كوتاهش را پايان دادند ".

وي اضافه كرد: "علي در ميدان لؤلؤ (مرواريد) با يكي از برادرانش به سر مي‏برد و پس از حمله نيروهاي امنيتي به تظاهر كنندگان، سالم بازگشت و در ساعت پنج و نيم آخرين جملات خود را در اينترنت ثبت نمود و نوشت: "خونم فداي ميهنم! " و سپس به ميدان بازگشته بدن خود را آماج گلوله ها قرار داده در اثر جراحات وارده به شهادت رسيد و همه آمال و آرزوهايش را با خود برد ".

پدر و برادران علي نخست از طريق يكي از كانالهاي ماهواره اي از شهادت او باخبر شدند ولي در وهله اول و در نتيجه تغيير چهره او براثر جراحات وارده قادر به شناسايي او نبودند.

پدر شهيد اظهارات خود را خطاب به كساني كه مسئوليت شهادت فرزندش را به‏عهده دارند، چنين خاتمه داد: "ملت شكست نخواهد خورد و هركس كه درد و رنج اين ملت را احساس نمي‎كند، وجدانش مرده است ".
انتهاي پيام/ي*

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:27 ب.ظ

در نشست فوق‌العاده اتحاديه عرب؛
حضور ليبي در نشستهاي اتحاديه عرب به حالت تعليق درآمد

خبرگزاري فارس: در نشست فوق العاده اتحاديه عرب در پي كشتار مردم ليبي توسط رژيم اين كشور مقرر شد،‌ مشاركت اين كشور در نشستهاي اين اتحاديه معلق شود و تعليق عضويت آن بطور كلي نيز مورد بررسي قرار گيرد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌اي "القدس العربي "،‌ اتحاديه عرب در نشست فوق العاده خود كه آن را سه شنبه بعد از ظهر و در سطح نمايندگان دائم برگزار نمود،‌ در واكنش به قتل عام معترضان ليبي توسط رژيم "معمر قزافي " تصميم گرفت، حضور اين كشور در نشست‌هاي اين اتحاديه و تمام موسسات و نهادهايش را معلق نمايد و از وزيران خارجه كشورهاي عربي خواست موضوع تعليق عضويت ليبي در اتحاديه عرب را بررسي كنند.

اين اتحاديه در پايان نشست خود با انتشار بيانيه‌اي اعلام كرد: اتحاديه عرب مقرر مي‌نمايد، مشاركت و حضور هيئت‌هاي نمايندگي جمهوري عربي ليبي در نشست‌هاي اين اتحاديه و تمام سازمان‌ها و نهادهاي تابع آن تا زماني كه دولت ليبي به خواسته اتحاديه مبني بر توقف خشونت و تضمين امنيت و آرامش ملت ليبي تن ندهد، به حالت تعليق درآيد.

شوراي اتحاديه عرب در اين بيانيه تاكيد نموده كه وزيران خارجه كشورهاي عربي تا برگزاري نشست آينده اين اتحاديه در 3 مارس سال جاري در قاهره عضويت ليبي در اين اتحاديه را به تعليق درمي‌آورند تا ميزان التزام و تعهد اين كشور به قوانين و ميثاق اتحاديه عرب برايشان آشكار گردد.

اين بيانيه هم چنين با محكوم كردن سركوب خشونت‌بار اعتراضات مردمي در ليبي كه با استفاده از سلاح گرم و مزدوران خارجي همراه بوده، ضمن اين كه تاكيد نمود، اين شيوه مغاير با تمام قوانين بين المللي واز حقوق بشر مي‌باشد، خواستار توقف فوري اين تجاوزات و تعدي‌ها و فراهم نمودن زمينه گفت‌وگو و مذاكره ملي براي برآوردن خواسته‌هاي مردم ليبي و احترام به حق و حقوق آنها و آزادي بيان و آزادي راهپيمايي و تضمين حفظ امنيت و آرامش براي مردم ليبي شد.

اين اتحاديه از كشورهاي عضو و دوست و سازمان‌هاي بين‌المللي و نهادهاي جامعه مدني عربي و بين المللي خواست از ارائه هرگونه كمك‌هاي بشر دوستانه فوري به مردم ليبي و حمايت و پشتيباني از آنها در اين مرحله حساس دريغ نكنند.

اين اتحاديه هم چنين با آسيب ديدگان و بازماندگان حوادث اخير ليبي ابراز همدردي نمود.

انتهاي پيام/++

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:27 ب.ظ

لس‌آنجلس تايمز گزارش داد:
دروغ‌پردازي رسانه‌هاي آمريكايي درباره ميزان محبوبيت اوباما در جهان

خبرگزاري فارس: يك روزنامه آمريكايي در گزارشي با انتشار تصاويري در نقض گزارش‌هاي منتشر شده توسط رسانه‌هاي جريان مسلط در آمريكا، عدم محبوبيت اوباما و آمريكا در سراسر جهان را به تصوير كشيد.

به گزارش فارس، روزنامه آمريكايي "لس‌آنجلس‌تايمز " گزارش خود را اينگونه آغاز كرد: "كندي كرولي " مجري و تحليلگر سياسي شبكه تلويزيوني "سي‌ان‌ان " در برنامه اين هفته خود تلاش كرده بود تا افسانه مورد علاقه رسانه‌هاي آمريكايي درباره "باراك اوباما " را مبني بر اينكه پيروزي وي در انتخابات سال 2008 رياست‌جمهوري آمريكا چهره واشنگتن را در ديگر نقاط جهان بهبود بخشيده است، به افسانه‌اي ماندگار تبديل كند.

كرولي در ابتداي برنامه خود گفت: حاميان اوباما مي‌گويند كه در دو سال گذشته وي توانسته تا كشور آمريكا را به سمت وضعيتي سوق دهد كه در سراسر جهان محبوب باشد طوري كه در دوره دولت بوش به هيچ عنوان آمريكا اينگونه محبوب نبوده است.

لس‌آنجلس تايمز تأكيد كرد: اما مشكل برنامه كرولي از آنجا آغاز شد كه فردي كه وي قرار بود با او مصاحبه كند "دونالد رامسفلد " وزير دفاع سابق آمريكا بود؛ رامسفلدي كه پس از سال‌ها فعاليت سياسي و نظامي به عنوان خلبان ارتش، عضو كنگره، مشاور كاخ‌سفيد و همچنين وزير دفاع در طول سالهاي دوره بوش تجربيات زيادي را درباره جهان اندوخته است.

كرولي پس از مطرح كردن جمله فوق درباره افزايش محبوبيت آمريكا در دوره اوباما نظر رامسفلد را پرسيد و رامسفلد تنها با چهره‌اي رسمي و بي‌تفاوت به وي خيره شده بود.

كرولي مجددا صحبت را آغاز كرد و گفت : آيا فكر نمي‌كنيد كه هم‌اكنون به آمريكا بسيار متفاوت‌تر از گذشته نگريسته مي‌شود و در حال حاضر در مقايسه با دوره شما، ديدگاه مثبت‌تري در جهان در خصوص آمريكا وجود دارد.

رامسفلد كه هم‌اكنون به دليل كتاب جديد خاطراتش تحت عنوان "دانسته‌ها و ندانسته‌ها " در برنامه‌هاي تلويزيوني بسياري حاضر مي‌شود، گفت: نه...و من تصور نمي‌كنم هيچ مدركي براي اين حرف شما وجود داشته باشد. به اعتقاد من اوباما در دو سال گذشته تنها عذرخواهي كردن به خاطر آمريكا را تمرين كرده است. اما من شخصا به آمريكا افتخار مي‌كنم.

در اين لحظه كرولي كه به شدت از بي‌تفاوتي رامسفلد درباره آنچه كه وي تصوير مثبت و قدرتمندي از اوباما در خارج از آمريكا توصيف كرده بود، شگفت‌زده شد، گفت: خوب... وي به نظر مي‌رسد كه تقريبا در خارج از مرزهاي آمريكا محبوب‌تر از آن است كه جرج بوش در زمان خود بود. ديگر خيابان‌هايي را پر از مردماني كه در حال آتش زدن تصاويري از اوباما هستند، نمي‌بينيم.

وي افزود: اين به نظر مي‌رسد كه يك فرصت جديد نگريستن به آمريكا است به شيوه‌اي كه كاملا با دوره بوش متفاوت بود، تصور نمي‌كنيد كه اين واقعيت داشته باشد؟

رامسفلد در پاسخ گفت: من فكر مي‌كنم كه اين حقيقت ندارد، من بر اين باورم كه هيچ مدركي وجود ندارد كه نشان دهد جهان از اين ايده حمايت مي‌كند.

كرولي كه به نظر مي‌رسيد نيازي به مدركي نداشته باشد، با اصرار پرسيد: حتي با وجود اينكه خيابان‌ها كاملا متفاوت هستند؟

رامسفلد نيز كه حاضر نبود از موضع خود كوتاه بيايد، سرسختانه تأكيد كرد: حتي يك لحظه هم ترديد نكنيد كه چنين سخناني صحت ندارد.

اما در اين ميان، رامسفلد چه واقعيتي را پشت اين اظهارات خود پنهان كرده بود...شايد رامسفلد نيز قصد داشت بر اين نكته تأكيد كند كه كرولي بر خلاف اعتقاد سرسختانه خود در خصوص افزايش محبوبيت اوباما و بهبود وجهه آمريكا در دوره رياست‌جمهوري وي در كنار بسياري ديگر از دست‌اندركاران رسانه‌هاي جريان مسلط در آمريكا كه همگي نيز براي القا و ترويج چنين ديدگاهي در سراسر جهان با وجود عدم صحت آن تلاش مي‌كنند، سعي دارند تا رويدادهاي بسيار رايجي را كه در اقصي نقاط جهان هر روزه اتفاق مي‌افتد ناديده بگيرند؛ رويدادهايي چون به آتش كشيده شدن تصاوير بزرگي از اوباما در كنار ديكتاتورهاي جهان بويژه در خاورميانه كه در هفته‌هاي اخير هر روزه شاهد آن بوده‌ايم.

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:27 ب.ظ

يكي از مشاوران "ياسر عرفات " در گفت‌وگو با فارس:
احتمال خيزش مردمي عليه "محمود عباس " در رام‌الله

خبرگزاري فارس: يكي از مشاوران ياسر عرفات رهبر فقيد تشكيلات خودگردان با اشاره به نارضايتي مردم كرانه باختري رود اردن از محمود عباس از خيزش مردمي عليه رئيس تشكيلات خودگردان در آينده نزديك خبر داد.

"علاء اسعدالصفطاوي " در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در غزه گفت: محمود عباس سرسختي مي‌كند و اعتراف نمي‌كند كه شرط‌‌بندي‌هاي او شكست خورده؛ اين يك فاجعه است كه برخي اعراب و برخي شخصيت‌هاي فتح دچار سبك مغزي شده‌اند.

وي افزود: رهبر شجاع كسي است كه به اشتباهات خود اعتراف كرده و راه خود را بازنگري و لغزش‌هاي خود را ارزيابي ‌كند و اين كاري بود كه "ياسر عرفات " رهبر فقيد تشكيلات خودگردان انجام مي‌داد.

* عرفات جان خود را در راه اشتباهاتش فدا كرد

الصفطاوي كه يكي از مشاوران عرفات بود، تصريح كرد: عرفات وقتي احساس كرد كه ميز مذاكرات شكست خورده است با انتفاضه الأقصي در سپتامبر 2000 آنرا دگرگون كرد و جان خود را در اين راه به عنوان بهاي آن داد.

وي افزود: بين رهبر انقلابي و رهبر دلقك فرق وجود دارد، ابومازن از باران به فواره پناه مي‌برد، از صهيونيست‌ها به آمريكايي‌ها و از آمريكايي‌ها به اروپايي پناه مي‌برد.

* احتمال خيزش مردمي عليه تشكيلات خودگردان وجود دارد

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا نشانه‌هاي انتفاضه مردمي عليه عباس و تشكيلات آن در رام‌الله وجود دارد؟ اظهار داشت: بله مطمئنا اما هنوز به مرحله پختگي كامل نرسيده است و چه بسا به چند ماه زمان نياز دارد.

وي از گروه‌هاي فلسطيني خواست تا طرح جديدي را براي پايان دادن به دودستگي ارائه كنند و تاكيد كرد كه عباس بايد به صراحت اعلام كند كه هماهنگي امنيتي با صهيونيست‌ها را متوقف كرده ، مقاومت عليه اشغالگري را بپذيرد يا حداقل به توقف كامل تعقيب مبارزان پايبند باشد و تمامي بازداشتي‌هاي سياسي در زندان‌هاي تشكيلات خودگردان را آزاد كند.

الصفطاوي در ادامه افزود: اينها اساس هر گونه توافق بين غزه و كرانه باختري است و در مقابل زمان برگزاري انتخابات رياست تشكيلات خودگردان و مجلس قانونگذاري تعيين خواهد شد و با كشورهاي محور مقاومت نيز تماس گرفته و از آنها مي‌خواهيم در صورتي كه آمريكا كمك مالي به تشكيلات خودگردان را قطع كرد به اين تشكيلات كمك مالي ارائه كنند.

* عباس چاره‌اي جز پيوستن به محور مقاومت ندارد

وي همچنين گفت: عباس هيچ راه‌حلي ندارد جز اينكه شجاعانه قطع همكاري امنيتي با صهيونيست‌ها را اعلام كند و با دولت فلسطيني در غزه در مورد گزينه‌هاي سياسي آينده به توافق برسد.

وي خطاب به عباس گفت: تو چاره‌اي جز نزديكي بيشتر به محور مقاومت و دوري از محور "ميانه‌رو " نداري و عربستان در محور ميانه‌رو تنها خواهد ماند.

وي تاكيد كرد: همه بايد بدانند كه فروپاشي رژيم مبارك دنباله دارد و مصر طي دو سال يا بيشتر به يك كشور مقاومت تبديل خواهد شد و احتمال دارد كه طي چهار يا پنج سال آينده به يك كشور متخاصم در برابر صهيونيست‌ها تبديل شود.

*غزه به يك منطقه تجاري تبديل مي‌شود

اين كارشناس سياسي فلسطين در پايان بشارت داد كه غزه به خودي خود در اوايل سال آينده به يك منطقه آزاد تبديل خواهد شد و مصر كه به تدريج از تعهدات "كمپ ديويد " رها خواهد شد، غزه را به گاز، نفت و تمامي مايحتاج زندگي و ساخت‌و‌ساز مجهز خواهد كرد در حالي كه كرانه باختري همچنان تحت اشغال كامل باقي خواهد ماند و اين بدان معني است كه دولت غزه به زودي روابط سياسي خود با جهان عربي و بين‌المللي ازسر خواهد گرفت در حالي كه قدرت تشكيلات رام‌الله تحت محدوديت‌هايي كه صهيونيست‌ها ايجاد كرده‌اند، به تحليل خواهد رفت.

انتهاي پيام/++

اخبارمرتبط :
amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:27 ب.ظ

يادداشت‌هاي شخصي محمود عباس از روند سازش-23
برپايي يك حكومت خودگردان مصلحت مشترك ليكود و فلسطيني‌هاست

خبرگزاري فارس: در همان زمان جريان هايي پنهان در حزب حيروت و ديگر جريان هاي اسراييلي، از ادامه وضع موجود بيمناك بودند و حل مسأله فلسطين را شرط حفظ رژيم اسرائيل مي دانستند.

به گزارش فارس، كتاب خاطرات محمود عباس از جمله اسنادي است كه مي تواند براي محققين روند سازش و علاقمندان حوزه فلسطين مفيد باشد چراكه عباس از جمله كليدي ترين مهره هاي روند سازش بوده است.
اگرچه اين خاطرات بيشتر حول محور مذاكرات اسلو و قبل از آن دور مي زند ولي اطلاعات ناب آن درباره نوع نگاه مبارزان فسطيني با گرايشات غير اسلامي و غير جهادي، نحوه ارتباط آنها با گروههاي صهيونيست از ابتدا تا كنون و روند سازش مي تواند براي مخاطبان آن جالب باشد. ضمن اينكه قاعدتا نبايد از اين كتاب انتظار داشت تا با نگاه جهادي و اصيل مقاومت به موضوع بنگرد.
خبرگزاري فارس نيز به جهت اهميت اين موضوع، كتاب خاطرات محمود عباس را به طور كامل و به شكل سلسله وار منتشر مي كند.
قسمت بيست و سوم اين مطلب به خوانندگان محترم ارائه مي‌شود:

*آغاز داستان مذاكرات از مقر حزب "حيروت "

اين داستان در روز چهارم ژوئيه 1987 در خانه موشه عميراف عضو سازمان هاي مركزي حيروت آغاز شد. وي عضو ليكود و از افراد بسيار نزديك به اسحاق شامير است. سري نسيبة و صلاح زحيقة با حضور در خانه موشه عميراف و گفتگو بر سر بهترين راهكار مسأله فلسطين، آغازگر اين ماجرا شدند.
ديدگاه هاي ليبراليستي عميراف نسبت به مسأله عربي امري مشهور است. همچنين همه ميدانند كه وي معتقد است مذاكرات، بدون حضور سازمان آزادي بخش فلسطين بي معناست.

*حل مسأله فلسطين شرط حفظ رژيم اسرائيل است

ديويد ايش شالوم، كه يهودي و تبار او شرقي است، واسطه برگزاري اين ديدار بود. شالوم اخيرا كتابي با عنوان "بيم و اميد " نوشته است و در آن پيشنهاد ايجاد رژيمي سياسي و غير مسلح را مطرح كرده كه در يهودا، سامره و كرانه باختري و به رهبري سازمان آزادي بخش شكل گيرد. وي درباره اين ديدگاه خود با وزراء و اعضاي كنست، به ويژه اعضاي حزب كار گفتگو مي كند. اما مي بيند كه در حزب حيروت و فلسطيني ها افرادي يافت مي شوند كه اين ايده ها را بپذيرند. همچنين وي به اين نتيجه مي رسد كه جريان هايي پنهان در حزب حيروت، از ادامه وضع موجود بيمناك هستند و حل مسأله فلسطين را شرط حفظ رژيم اسرائيل مي دانند.

* برپايي يك حكومت خودگردان مصلحت مشترك ليكود و فلسطيني ها است

موشه عميراف و بسياري از افراد مشابه او در حيروت معتقدند كه ابتكار عمل ليكود و تحرك اين حزب در قبال فلسطيني ها معراخ را در تنگنا قرار خواهد داد، زيرا هرگز توان مخالفت با آن را نخواهد داشت. همين امر منجر به پيروزي ليكود در انتخابات 1988 خواهد شد.
به همين دليل وي معتقد است كه برپايي يك حكومت خودگردان به عنوان توافق و سازش مقطعي و مورد رضايت دو طرف، مصلحت مشترك ليكود و فلسطيني ها مي باشد. تحقق چنين سازشي فقط با سازمان آزادي بخش ممكن است. به طوري كه بدون موافقت با اين سازش، هيچ فلسطيني خود را عضو "شوراي اداري " نخواهد دانست.

* "حل مسأله فلسطين " يك نياز مبرم است

ايش شالوم و عميراف توافق كردند ابتدا اين انديشه ها و ايده ها را براي فلسطيني ها مطرح كنند و پس از آن براي حزب حيروت. هنگامي كه عميراف ايده هاي خود را نزد شامير مطرح كرد، وي آنها را ردّ نكرد، اما با آنها موافقت نيز ننمود. شامير اظهار بيم كرد كه فلسطيني ها از اين ايده ها در درون حزب حيروت، به نفع خويش بهره برداري كنند. اما عميراف به او گفت كه گروهي از شخصيت هاي بلندپايه حيروت با وي هم عقيده اند كه "حل مسأله فلسطين " يك نياز مبرم است. اما آنان موانعي را در پيش روي خود مي بينند. از جمله اين افراد موشه كتساف(وزير) و اعضاي كنست مانند مائر شطريت، دان مريدور، ايهود اولمرت و فرزند نخست وزير سابق، بنيامين بيگن را مي توان نام برد.
ادامه دارد...
انتهاي پيام/ي

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:27 ب.ظ

فريب دولت احمد شفيق با واگذاري سه پست به معارضين

خبرگزاري فارس: شوراي نظامي حاكم بر مصر روز گذشته سه وزارتخانه عدالت اجتماعي،‌ سياحت و گردشگري و فرهنگ در دولت "احمد شفيق " را به رهبران معارض اختصاص داد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌اي "القدس العربي "، وزيران جديد روز گذشته در برابر "حسين طنطاوي " رئيس شوراي عالي نيروهاي مسلح مصر سوگند ادا كردند.

"يحيي الجمل " از جمله معارضان رژيم مبارك و معاون نخست وزير مصر در امور گفت‎وگو و مذاكره ملي اعلام كرد: بر اساس تعديلات و اصلاحات صورت گرفته در كابينه شفيق "عمرو سلامه " به سمت وزير تحقيقات و علوم و تكنولوژي و "احمد جمال " وزير آموزش و پرورش و آموزش عالي و "ماجد عثمان " وزير ارتباطات و تكنولوژي اطلاعات منصوب گرديدند.

وي در ادامه افزود: هم‎چنين "اشرف حاتم " به سمت وزير بهداشت و "محمود لطيف " به سمت وزير نفت و معادن و "جوده عبد الخالق " يكي از رهبران حزب "تجمع چپ‌گرا " به سمت وزير عدالت اجتماعي و "سمير الصياد " به سمت وزير تجارت و صنايع و "منير فخري عبد النور " يكي از رهبران حزب ليبراليستي الوفد به سمت وزير گردشگري و "محمد الصاوي " از شخصيت‌هاي فرهنگي برجسته مصر به سمت وزير فرهنگ و "اسماعيل ابراهيم " به سمت وزير كار منصوب گرديدند.

بر اساس تعديل صورت گرفته تعدادي از وزيران كه حضور و ادامه فعاليت آنها به دليل ارتباط داشتن با دولت پيشين موجب نارضايتي مردمي در مصر را فراهم آورده بود، از مقام خود بركنار شدند.

نيروهاي معارض و جنبش‌هاي جوانان كه موجب سرنگوني رژيم مبارك شدند،‌ خواستار استعفاي دولت كنوني و تشكيل دولت شايسته سالار براي اداره كشور طي دوره انتقالي هستند.

انتهاي پيام/++*

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:27 ب.ظ

با ادامه اعتراضات مردمي؛
حاكم بحرين مجبور به عقب نشيني در برابر معترضان شد

خبرگزاري فارس: همزمان با ادامه اعتراضات مردمي و ناتواني نيروهاي امنيتي در سركوب معترضان، حاكم بحرين مجبور به عقب نشيني در مقابل خواسته‌هاي مردم شد.

به گزارش مانيتورينگ فارس به نقل از شبكه الجزيره، همزمان با ادامه اعتراضات مردمي در منامه "حمد بن عيسي آل خليفه " حاكم بحرين مجبور شد كه به مردم اجاز برگزاري تظاهرات مسالمت آميز را بدهد.

منابع خبري اعلام كردند كه مردم تاكيد دارند كه تظاهرات طي هفته آينده نيز ادامه يابد و مردم با سردادن شعارهايي خواستار سقوط نظام هستند.

بنا بر اين گزارش‌، حاكم بحرين به نيروهاي ارتش دستور داده تا از خيابان‌ها عقب نشيني كنند و دستور آزادي تعدادي از دستگيرشدگان را صادر كرده است.

منابع خبري اعلام كردند در تظاهرات گسترده ديروز شهروندان بحريني در اعتراض به حكومت پادشاهي "بن حمد عيسي ال خليفه "،30 هزار نفر در خيابان‌هاي منامه گردهم آمدند.

سي‌ان‌ان گزارش داد در اين تظاهرات گروه‌هاي شيعه و شني در كنار يكديگر شعار "نه شيعه، نه سني؛ فقط سقوط رژيم " را سر دادند.

نيروهاي امنيتي رژيم بحرين هفته گذشته با حمله ناگهاني به معترضان از جمله زنان و كودكان كه در ميدان اصلي شهر "منامه " تحصن كرده بودند، دستكم شش نفر از آنها را كشت و بيش از يكصد نفر را زخمي كردند.

اين اقدامات حاكم بحرين در شرايطي انجام مي‌شود كه نيروهاي امنيتي وي نتوانستند تظاهرات مردمي را سركوب كنند و وي براي خروج از بحران كنوني حاضر به دادن امتيازهاي به معترضان شده است.

اين درحالي است كه گروهاي سياسي در بحرين با رد پيشنهاد حمد بن عيسي براي مذاكره با دولت تاكيد كرده‌اند كه سقوط نظام حاكم هدف اصلي اعتراضات است.

انتهاي پيام/++

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پاسخ به:اخبار بين الملل امروز
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:28 ب.ظ

سرپرست وزارت خارجه پاكستان در گفت‌وگو با فارس:
به رغم فشار آمريكا، دادگاه سرنوشت تبعه آمريكايي را مشخص مي‏كند

خبرگزاري فارس: سرپرست وزارت امور خارجه پاكستان گفت كه سرنوشت ديويس در دادگاه مشخص مي‏شود و فشار‏هاي آمريكا نيز تاثيري بر آن نخواهد داشت.

"حنا رباني " سرپرست وزارت امور خارجه پاكستان در گفت‏‏و‏گو با خبرنگار فارس در اسلام‏آباد افزود: همانگونه كه نخست‏وزير پاكستان در مجلس ملي عنوان كرد، ديويس با هرگونه فشار از جانب آمريكا آزاد نخواهد شد.
وي در پاسخ به سئوالي در مورد تفاوت مواضع مقامات مختلف پاكستان در مورد مصونيت ديپلماتيك ديويس نيز گفت: هيچ ابهامي در اظهارات مقامات وزارت كشور و خارجه پاكستان در مورد مصونيت ديويس وجود ندارد و در هر صورت دادگاه در اين مورد تصميم خواهد گرفت.
وي اضافه كرد: رحمان ملك وزير كشور نيز مدعي نشده كه ديويس مصونيت ديپلماتيك دارد بلكه گفته است كه وي داراي گذرنامه ديپلماتيك است.
سرپرست وزارت امور خارجه پاكستان افزود: مقامات دولت از جمله رئيس جمهور و نخست وزير همواره در راه غرور و افتخار ملت فداكاري كرده و در مورد مسئله ريموند ديويس نيز حيثيت پاكستان را حفظ خواهند كرد.
رباني با اشاره به اينكه در مساله ديويس بارها از آمريكا خواسته شده است كه به دادگاه‏ها احترام بگذارد، تأكيد كرد كه روابط آمريكا و پاكستان تحت تاثير يك نفر قرار نمي‏گيريد.
انتهاي پيام/م

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها