عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

فرهنگ ناب اسلامی منشاء خلق آثار ارزشمند در ایران است

فرهنگ ناب اسلامی منشاء خلق آثار ارزشمند در ایران است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:26 ب.ظ

هاشم میرزاخانی مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران در پیامی به چهارمین جشنواره سراسری "نماز و نیایش به روایت دوربین" فرهنگ ناب اسلامی را منشاء خلق آثاری ارزشمند دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این پیام آمده است: نماز سرچشمه پاکی‌ها، ستون دین و معراج مومن است. هنرمند مسلمان اگر آثارش را با رنگ و بوی این حقیقت جاوید و گنجینه سراسر بیاراید آن گاه اثری معرفت زا و هدایتگر خلق خواهد شد که مخاطبانش را بر صراط نمی‌لغزاند و خود نیایشگر پروردگار خواهد بود.

میرزاخانی در بخش دیگری از این پیام گفت: فرهنگ ناب اسلامی در این سرزمین کهن به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی منشاء آثار ارزشمندی بوده است و آثار هنری برگرفته از تفکر عمیق اسلامی و فرهنگ قرآنی و دینی در میان آثار هنری جهان درخشان و پرتلألو است. جشنواره سراسری نماز و نیایش فرصت مغتنمی است که هنرمند باورمند به ارزش‌های دینی، عرصه حضور بیابد و هنرمندان متعهد کشورمان توانسته‌اند با بهره گیری از این سرچشمه جوشان الهی تولیدات فاخر و ارزشمندی ارایه نمایند و شاهد این امر آثار بی‌پیرایه و دلنشینی است که در دوره‌های گذشته این جشنواره عرضه شده است.

وی همچنین عنوان کرد: امیدوارم فیلمسازان‌، عکاسان و فیلمنامه‌نویسان عزیز کشورمان در چهارمین جشنواره سراسری نماز و نیایش که همزمان در کلیه استان‌های ایران عزیزمان توسط دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود با اعتنا و نگرش  عمیق‌تر به نماز و نیایش در آثار هنری خود بتوانند مبانی اعتقادی و ارزشهای فرهنگی و دینی خود را در معرض دید جهانیان قرار دهند و از برکات معنوی آن هرچه بیشتر بهره‌مند شوند.
 

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها