عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

فرهنگ ناب اسلامی منشاء خلق آثار ارزشمند در ایران است

فرهنگ ناب اسلامی منشاء خلق آثار ارزشمند در ایران است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:26 ب.ظ

هاشم میرزاخانی مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران در پیامی به چهارمین جشنواره سراسری "نماز و نیایش به روایت دوربین" فرهنگ ناب اسلامی را منشاء خلق آثاری ارزشمند دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این پیام آمده است: نماز سرچشمه پاکی‌ها، ستون دین و معراج مومن است. هنرمند مسلمان اگر آثارش را با رنگ و بوی این حقیقت جاوید و گنجینه سراسر بیاراید آن گاه اثری معرفت زا و هدایتگر خلق خواهد شد که مخاطبانش را بر صراط نمی‌لغزاند و خود نیایشگر پروردگار خواهد بود.

میرزاخانی در بخش دیگری از این پیام گفت: فرهنگ ناب اسلامی در این سرزمین کهن به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی منشاء آثار ارزشمندی بوده است و آثار هنری برگرفته از تفکر عمیق اسلامی و فرهنگ قرآنی و دینی در میان آثار هنری جهان درخشان و پرتلألو است. جشنواره سراسری نماز و نیایش فرصت مغتنمی است که هنرمند باورمند به ارزش‌های دینی، عرصه حضور بیابد و هنرمندان متعهد کشورمان توانسته‌اند با بهره گیری از این سرچشمه جوشان الهی تولیدات فاخر و ارزشمندی ارایه نمایند و شاهد این امر آثار بی‌پیرایه و دلنشینی است که در دوره‌های گذشته این جشنواره عرضه شده است.

وی همچنین عنوان کرد: امیدوارم فیلمسازان‌، عکاسان و فیلمنامه‌نویسان عزیز کشورمان در چهارمین جشنواره سراسری نماز و نیایش که همزمان در کلیه استان‌های ایران عزیزمان توسط دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود با اعتنا و نگرش  عمیق‌تر به نماز و نیایش در آثار هنری خود بتوانند مبانی اعتقادی و ارزشهای فرهنگی و دینی خود را در معرض دید جهانیان قرار دهند و از برکات معنوی آن هرچه بیشتر بهره‌مند شوند.
 

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها