عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

کابوس بازی در بوشهر

کابوس بازی در بوشهر
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:29 ب.ظ

کابوس بازی در بوشهر

بازی با تیم چهاردهم جدول شاید برای هواداران پرسپولیس خیلی استرس‌زا نباشد؛ اما برای علی دایی کابوسی آزاردهنده است.

شاهین بوشهر برای همه تیم‌های لیگ برتری، تنها در حد تیمی است که در رده چهاردهم جدول ایستاده؛ تیمی که معمولا عادت به بردن ندارد. اما برای پرسپولیسی‌ها، شاهین تیم دیگری است. پرسپولیس خاطره خوشی از بازی در بوشهر ندارد. حرف از بوشهر که می‌شود، هواداران پرسپولیس یاد شکست چهار بر یک تیم‌شان در فصل گذشته می‌افتند. همین پارسال بود که پرسپولیس در بوشهر چهار گل از شاهین خورد تا یکی از سنگین‌ترین شکست‌های خود را در تاریخ برگزاری لیگ برتر متحمل شده باشد. شاید استرس‌آورترین جای این ماجرا، سرمربیگری حمید استیلی در شاهین بوشهر باشد؛ کسی که تا همین چند سال قبل بازیکن پرسپولیس بود و بعد از آن هم مدتی به عنوان مربی این تیم کار کرد. گرچه سال قبل و در هنگامه شکست چهار بر یک پرسپولیس مقابل شاهین، محمود یاوری سرمربی این تیم بود، اما حالا دایی با تیمش به مصاف همان تیمی می‌رود که سال قبل با نتیجه‌ای بد به آن باخته. البته آن زمان علی دایی برای دومین مسابقه بود که روی نیمکت پرسپولیس می‌نشست و آشنایی زیادی با تیمش نداشت.

حمید استیلی سرمربی شاهین بوشهر در مورد این مسابقه می‌گوید: «پرسپولیس را دوست دارم ولی شرایط شاهین طوری است که ما باید این سه امتیاز را بگیریم.» او که تیمش را برای این مسابقه آماده کرده ادامه می‌دهد: «انگیزه بالایی برای مسابقه با پرسپولیس داریم. شرایط تیم هم خیلی خوب است. تنها مشکل ما این است که عبدالله کرمی را در اختیار نداریم.» کرمی همان بازیکنی است که شاهینی‌ها هنگام بازدید علی سعیدلو از تمرین تیم‌شان، از رئیس سازمان تربیت بدنی درخواست کردند با توجه به بخشش محرومان در هفته گذشته که به مناسبت 22 بهمن اتفاق افتاد، کرمی هم در این هفته بخشیده شود! البته استیلی می‌گوید: «ما در تمرین تیم به سعیدلو گفتیم کرمی را ببخشید ولی شوخی کردیم. می‌دانیم بازیکنی که سه اخطاره است بخشیده نمی‌شود و باید محرومیتش را بکشد.»

در حالی که شاهین بوشهر به خاطر بازدید علی سعیدلو از تمرین این تیم تقریبا در شرایط خوبی به سر می‌برد و بازیکنانش انگیزه بیشتری برای مسابقه با پرسپولیس پیدا کرده‌اند، اما از اردوی پرسپولیس اخبار خیلی خوبی به گوش نمی‌رسد. پرسپولیسی‌ها هنوز درگیر ماجرای شیث رضایی هستند و بخشش او از سوی باشگاه در شرایطی که علی دایی اعلام کرده بود بهتر است شیث از پرسپولیس برود، حاشیه‌هایی را برای این تیم ایجاد کرده است. البته علی دایی که مشکلاتی را با لیدرهای تیمش داشت، اخیرا با آن‌ها آشتی کرده و از این نظر می‌تواند خیالش راحت باشد که بعید است در جریان مسابقه با شاهین علیه او شعاری داده شود.

درحالی که در هفته‌ای که گذشت، علی دایی به دلیل دلخوری از اتفاقات بازی تیمش برابر راه‌آهن انتقاداتی تند علیه لیدرهای تیم داشت و حتی شایعه شد که او صبح چهارشنبه از مسئولان تیم خواسته است تا دو نگهبان ورزشگاه درفشی فر را که از لیدرهای تیم هستند را برکنار کنند، سرمربی محبوب پرسپولیس در تمرین روز پنجشنبه در هنگام تمرین هر دو نگهبان تیم را صدا زد و این شایعات را تکذیب کرد و گفت آنها می توانند در محل وظیفه خود حضور داشته باشند و دایی هیچ مشکلی با آنها ندارد.

در چنین شرایطی پرسپولیس به پیروزی مقابل شاهین احتیاج زیادی دارد؛ شاید به این دلیل که به خاطر تساوی هفته قبل مقابل راه‌آهن، اگر آن‌ها سه امتیاز را از شاهین نگیرند، احتمالا دوباره شایعات برکناری علی دایی دهان به دهان می‌چرخند.
 

bmasoudd

bmasoudd
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 621

دسترسی سریع به انجمن ها