عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

خطر صهیونیسم در المپیك لندن

خطر صهیونیسم در المپیك لندن
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:29 ب.ظ

خطر صهیونیسم در المپیك لندن

مصطفی هاشمی‌طبا، رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی با اشاره به اقدام نژادپرستانه و سوال برانگیز مسئولان کمیته ملی المپیک انگلستان در طراحی نشان بازی‌های المپیک 2012 این اقدام را غیر حرفه‌ای می‌داند و معتقد است مسئولان ورزش ایران هرچه سریعتر باید مقابل این اتفاق موضع بگیرند:« این نشان مدت‌ها پیش در انگلستان رونمایی شد و با واکنش‌های بسیار زیادی همراه بود.

تعداد زیادی از کارشناسان شناخته شده از این رفتار سوال برانگیز به شدت انتقاد کردند اما متاسفانه به رغم اعتراض گسترده چهره‌های سرشناس ورزش دنیا در ایران هیچ مقام مسئولی به این مسئله اعتراض نکرده است و به نظر می‌رسد باید مسئولان و دست اندرکاران ورزش ایران خیلی زود و آنی در این باره موضع‌گیری کنند و خواستار تجدیدنظر جدی در این باره شوند. نشان بازی‌های المپیک همیشه از سمبل کشور میزبان الهام می‌گیرد اما انگلیسی‌ها با سیاست خاصی به دنبال ترویج صهیونیسم هستند و با به کارگیری کلمه«ZION» تلاش می‌کنند همه مردم جهان را زیر این نشان جمع کنند تا در آینده از این مسئله بهره‌برداری‌های سیاسی کنند.

همه ما می‌دانیم که یهودی‌ها به این واژه اعتقاد زیادی دارند و مدعی هستند این کلمه تقدس خاصی برای آنها دارد و اگر بتوانند این واژه را در همه جای دنیا تبلیغ کنند در واقع به رسالت خود عمل کرده اند. به نظر من باید تمام کشورهای مسلمان جهان نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند و از شرکت در این بازی‌ها با این نشان خودداری کنند. حتی برخی خبرنگاران رسانه‌های انگلستان با انتقاد از این اتفاق اعلام کردند سیاستمداران انگلیسی که همیشه مدافع رژیم صهیونیستی بودند با این حرکت قصد دارند اورشلیم را به لندن منتقل کنند تا در زمان برگزاری بازی‌های المپیک 2012 برای آن کارناوال تبلیغاتی راه بیندازند. انگلیسی‌ها همیشه به دنبال احیای رژیم صهیونیستی بوده‌اند به همین خاطر این حرکت زیاد تعجب برانگیز نیست که آنها بخواهند از کنار بازی‌های المپیک برای رژیم صهیونیستی اعتبار جمع کنند.

 فراموش نكنیم در بازی‌های المپیك آسیایی هم مسئولان برگزار كننده در مراسم افتتاحیه نام خلیج فارس را جعل كردند و امیدوارم این بار قبل از آنكه كشور میزبان به اهدافش برسد مقابل این سیاست‌بازی‌ها بایستیم.

هاشمی‌طبا از تلاش هایش برای آگاه كردن مسئولان مربوطه و اتخاذ بهترین تصمیم برای مقابله با این اتفاق خبر می‌دهد و می‌گوید:« به عنوان عضو سابق کمیته ملی المپیک بر اساس سوگندی که به منشور کمیته بین‌المللی المپیک خوردم نامه‌ای را برای آقای ژاک روگ نوشتم و خطاب به ایشان گفتم اجازه ندهید این رفتار نژادپرستانه صورت گیرد، همچنین برای شیخ احمد فهد و سلطان بن‌فهد و علی سعیدلو رئیس سازمان تربیت بدنی جمهوری اسلامی نامه‌های جداگانه‌ای ارسال کردم تا آنها از این مسئله جلوگیری کنند. امیدوارم حمیت این افراد مانع از دستیابی انگلیسی‌ها به هدف سیاسی‌شان شود.»
 

bmasoudd

bmasoudd
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 621

دسترسی سریع به انجمن ها