عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نگذاشتند جلالی مربی تیم امید شود

نگذاشتند جلالی مربی تیم امید شود
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:30 ب.ظ

نگذاشتند جلالی مربی تیم امید شود

همه چیز آماده بود تا مجید جلالی سرمربی تیم امید شود اما در طول دو ساعت نشست کمیته فنی هومن افاضلی شد سرمربی تیم ملی امید برای دو بازی و جلالی هم حکمی نگرفت.

جلسه صبح شنبه کمیته فنی همان طور که علی کفاشیان از قبل گفته بود این حسن را داشت که تکلیف تیم ملی امید برای بازی نیمه اسفندش برابر قرقیزستان در شروع بازی های انتخابی المپیک لندن مشخص شد. درحالی که تا قبل از نشست همه از انتخاب مجید جلالی سخن می گفتند و فدراسیون هم تقریبا متقاعد شده بود دست به این گزینش بزند ، ناگهان همه چیز عوض شد. اعضا که دور هم نشستند ، فریدون معینی رئیس موقت کمیته تیم های ملی همراه با هومن افاضلی دبیر جلسه که از سوی امیر قلعه نویی و منصور ابراهیم زاده حمایت می شدند توانستند طرحی نو را برای تیم امید به تصویب برسانند.

قرار شده افاضلی به عنوان سرمربی تیم امید ، در بازی با قرقیزستان روی نیمکت باشد و همه اعضا هم توافق کرده اند که از او حمایت شود. انتقاد از این انتخاب سبب می شود تیم ملی ضربه بخورد و بازیکنان از مربی شان حرف شنوی نداشته باشند.

 بحث اینگونه آغاز شد که تیم چند هفته ای است دارد با افاضلی تمرین می کند و در این بازه زمانی کمتر از 2 هفته خیلی بهتر است که کسی که تیم را تمرین می داده ، هدایت تیم را در این بازی هم بر عهده داشته باشد تا وجهه مربی موقت تیم برای آینده هم حفظ شود تا اگر او سمتی دیگر در آینده داشت ، با مشکلی روبرو نشود. معینی که پیش از این یکبار در نشستی مشابه توانسته بود تیم ملی نوجوانان ایران را به اکبر محمدی بسپارد و ناکامی آن تیم جنجالی بزرگ را به پا کرد ، این بار هم وقتی حرف هایش با حمایت تعدادی از مربیان لیگی مواجه شد ، توانست از کفاشیان تائید ادامه فعالیت افاضلی در تیم امید را بگیرد.

هنوز جلسه به میانه هایش نرسیده بود که یکی از حاضرین در نشست از اتاق بیرون آمد و گفت:« قرار شده افاضلی به عنوان سرمربی تیم امید ، در بازی با قرقیزستان روی نیمکت باشد و همه اعضا هم توافق کرده اند که از او حمایت شود. انتقاد از این انتخاب سبب می شود تیم ملی ضربه بخورد و بازیکنان از مربی شان حرف شنوی نداشته باشند. »

و همه این اتفاقات درحالی داشت می افتاد که مجید جلالی سرمربی تیم فولاد در فاصله ای کمتر از 500 متری با حاضرین در جلسه کمیته فنی به این امید که مربی آینده تیم امید می شود لپ تاپش را آماده کرده بود تا برای حاضرین در نشست دانش افزایی مربیان لیگی برای شان از نقش سرعت در فوتبال سخن بگوید . غافل از این که این بار هم متولیان فوتبال کشور کار با گزینه ای مثل هومن افاضلی را ترجیح داده اند. نشست کمیته فنی که تمام شد ، کفاشیان این خبر را رسما اعلام کرد و گفت در آینده ای نزدیک گزینه بعدی هم انتخاب می شود که یک ایرانی است. کسی که 50 درصد رضایت فدراسیون برای انتخابش حل است و مانده نیمه مربوط به رضایت طرف مقابل که هنوز جواب موافق نداده.

کسی چیزی به من نگفت. من اینجا بودم. بی خیال . خیلی مهم نیست. همان اهواز خیلی خوب است. آرامش دارم . دنیا همیشه این طوری نمی ماند.

و در این لحظات امیر قلعه نویی ، ابراهیم زاده و علیرضا منصوریان دور هومن افاضلی را گرفته بودند و مدام با شوخی های شان داشتند نشان می دادند همان طور که در کمیته فنی تصمیم گیری شده ، دارند از مربی امید ها حمایتی قاطع می کنند.

کفاشیان دقایقی بعد ، وقتی رودرروی خبرنگاران ایستاد درباره این انتخاب و حرف های قبلی اش درباره افاضلی ناچار به سخن گفتن شد ، اینگونه حرف زد:« ببینید باید همه کمک کنیم و کاری نکنید که افاضلی تضعیف شود. حالا قرار است او در دو بازی روی نیمکت تیم بنشیند و باید همه حمایتش کنیم.» او در پاسخ به این سئوال که در دوره اش تیم ملی جایی شده برای کارنامه دار شدن مربیان . اینکه ابراهیم زاده ، افشین قطبی و حالا افاضلی سرمربیگری و جهش در کارنامه کاری شان را از تیم های ملی ایران شروع می کنند ، گفت:« به هر حال باید از یک جایی کار را شروع کنند. ابراهیم زاده که بعد از تیم ملی توانست لیاقتش را در ذوب آهن نشان بدهد. قطبی هم به هر حل خوب کار کرد. اکبر محمدی یک استعداد خوب است و افاضلی هم توانمند است و قبلا مربی تیم ملی بوده ...»

ماجرا را جمع و جور کرد و مجید جلالی در پاسخ به این سئوال که چه شد که تیم ملی این بار هم به او نرسید ؛ گفت:« کسی چیزی به من نگفت. من اینجا بودم. بی خیال . خیلی مهم نیست. همان اهواز خیلی خوب است. آرامش دارم . دنیا همیشه این طوری نمی ماند.» او داشت آماده می شد تا کنفرانسی برای همکارانش داشته باشد درباره مسی و فوتبال سرعتی بارسلونا که علی منصوریان ، امیر قلعه نویی و منصور ابراهیم زاده آکادمی را ترک کردند و پرویز مظلومی هم تمرین تیمش را بهانه کرد و در کلاس نماند. این همان کاری بود که محمود یاوری هم برای جلسه بعد از ظهر انجام داده بود.
 

bmasoudd

bmasoudd
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 621

دسترسی سریع به انجمن ها