عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ایران قهرمان جهان شد

ایران قهرمان جهان شد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:30 ب.ظ

ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با پیروزی برابر تیم ملی کشتی روسیه در فینال جام جهانی، برای دومین سال پیاپی عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد تا روند موفقیت‌های کشتی فرنگی کشورمان ادامه داشته باشد.

جام جهانی کشتی فرنگی با حضور 10 تیم برتر جهان در مینسک بلاروس به پایان رسید که تیم ملی این در دیدار فینال موفق شد روسیه را با نتیجه 4 بر 3 شکست دهد.

 

در فینال گیران ایران با شکست مقتدرانه قهرمانان جهان و المپیک بار دیگر توانمندیهای خود را به رخ جهانیان کشیدند و با شکست 4 بر 3 تیم روسیه برای دومین سال پیاپی و اینبار در بلاروس قهرمان این رقابتها شد.

ایران در حالی که در سه وزن اول صاحب سه پیروزی شده بود، سه مسابقه بعدی را با شکست پشت سر گذاشت تا تکلیف قهرمانی را مسابقه سنگین وزن تعیین کند که محمد بنا با معرفی بشیر باباجان زاده ملی پوش جوان وزن 120 کیلوگرم ایران باعث شد تا ایرانی ها برای اولین بار در این دسته مقابل روس ها به برتری دست یابند.

در مهمترین دیدارها در وزن 55 کیلوگرم محسن حاجی پور، نظیر مانکی یف قهرمان المپیک را با انجام باراندازهای بی نقص در سه تایم شکست داد و شایستگی خود را نشان داد.

در وزن 66 کیلوگرم داوران با ناداوری در تایم دوم یک اخطار به سعید عبدولی دادند و یک امتیاز به آمباکو واچادزه نامدار که از نظر نفس کم آورده بود، هدیه کردند، اما جوان خوزستانی کشتی ایران با دلاوری قهرمان جهان را در سه تایم مغلوب کرد.

در کشتی وزن 84 کیلوگرم داوران تا جایی که توانستند از گوگایف روس حمایت کردند. در دیدار وزن 120 کیلوگرم نیز در حالی بشیرباباجانزاده سراسر حمله می کرد اما داوران در طول مبارزه به حریف روس اخطار ندادند اما جوان شایسته مازندرانی با شکست حریف روس قهرمانی کشتی ایران را رقم زد. در این دیدار روسها که از حمایت حاضران در سالن مسابقات برخوردار بودند و انگار در کشور خود به مسابقه می دادند، با حربه ضد کشتی نیز نتوانستند سد راه فرنگی کاران قدرتمند ایران اسلامی شوند.

نتایج دیدارهای انفرادی این مسابقه به شرح زیر است:

55 کیلوگرم:

محسن حاجی پور – نظیر مانکی یف - قهرمان المپیک 2008 پکن (صفر بریک - یک بر صفر- 7 بر صفر- برنده ایران)

60 کیلوگرم:

امید نوروزی – اصلان عبدولین ( صفر بر 2 – یک برصفر – یک برصفر - برنده ایران)

66 کیلوگرم:

سعید عبدولی – آمباکو واچادزه - قهرمان جهان 2011 مسکو( یک برصفر- صفربریک – 3 بر صفر- برنده ایران)

74 کیلوگرم:

فرشاد علیزاده – امیل شرف الدینوف - دارنده مدال برنز جهان(صفر بریک – 2 بر صفر – صفربر3 - برنده روسیه)

84 کیلوگرم:

طالب نعمت پور- آلن خوگایف - قهرمان جوانان جهان( صفر بر 2 - یک بر صفر – صفر بریک - برنده روسیه)

96 کیلوگرم:

بابک قربانی – رستم توتروف (صفر بر یک – 3 بر صفر – صفر بریک - برنده روسیه)

120 کیلوگرم:

بشیرباباجان زاده – ایوب سوخرودی ( یک بر صفر – یک بر صفر - برنده ایران)

بنا: این جام تقدیم به مردم ایران

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: قهرمانی جام جهانی کشتی فرنگی با شکست دادن روسها قهرمان جهان شیرین تر بود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی پس از قهرمانی یکشنبه شب تیم ملی در جام جهانی به میزبانی بلاروس با بیان این مطلب افزود: با ترکیبی از کشتی گیران جوان و با تجربه راهی جام جهانی بلاروس شدیم و در کنار پشتوانه سازی بدنبال دفاع از عنوان قهرمانی سال گذشته خود نیز بودیم.

وی ادامه داد: در این رقابتها کشتی گیران ایرانی کشتی های زیبایی را به نمایش گذاشته و توانمندیهای بالای خود را نشان دادند و از عملکرد تمامی نفرات راضی هستم.

بنا تصریح کرد: ما سال گذشته نیز در ارمنستان قهرمان شدیم اما قهرمانی امسال با توجه به شکست دادن روسها قهرمان جهان آنهم در حالی که آنها از حمایت تماشاگران بلاروسی برخوردار بوده و برای موفقیت دست به هر حربه ای زدند شیرین تر بود. ضمن اینکه روسها از حمایت داوران نیز برخوردار بودند.

وی تاکید کرد: محسن حاجی پور در وزن 55 کیلوگرم در دیدار فینال با روسها ستاره تیم ما بود که قهرمان المپیک را شکست داد و توانایی های بالای خود را نشان داد و باباجان زاده نیز در آن موقعیت حساس با شکست حریف روس پیروزی تیم ایران را رقم زد.

بنا در پایان با اشاره به اینکه هدف اصلی موفقیت در المپیک لندن است خاطر نشان کرد: این جام را به تمامی مردم ایران که مشوقان اصلی ما هستند تقدیم می کنیم.

رقابتهای جام جهانی کشتی فرنگی روزهای 30 بهمن ماه و اول اسفندماه با حضور ده تیم برتر دنیا در شهرمینسک پایتخت بلاروس برگزار شد که تیم ایران برای دومین سال پیاپی قهرمان این رقابتها شد.ایران در دیدار فینال با نتیجه 4 بر 3 تیم قدرتمند روسیه قهرمان جهان را شکست داد.
 

bmasoudd

bmasoudd
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 621

دسترسی سریع به انجمن ها