عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

ايران بايد به مرجعيت علمي جهان دست يابد

ايران بايد به مرجعيت علمي جهان دست يابد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  01:43 ب.ظ

حمدي‌نژاد در مراسم بهره‌برداري از ابر رايانش ملي:
ايران بايد به مرجعيت علمي جهان دست يابد

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور گفت: ايران با فعال كردن دانشگاه‌ها و مراكز علمي در اجراي طرح‌هاي ملي و كاربردي در سطح كشور بايد به مرجعيت علمي جهان دست يابد.


به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، محمود احمدي‌نژاد پيش از ظهر امروز در جمع هيئت دولت و در ارتباط مستقيم از طريق ويدئو كنفرانس با مراسم بهره‌‌برداري از طرح ملي ابر ريانش دانشگاه صنعتي اصفهان، اظهار داشت: راه دستيابي به قله‌هاي علمي بايد توسط دانشمندان ايراني تعريف شود كه در غير اين صورت و با الگوبرداري از مسيرهاي غربي فاصله علمي كه هم‌اكنون بين ايران و كشورهاي غربي وجود دارد حفظ مي‌شود.
وي بيان داشت: يكي از دستاوردهاي بزرگ دانشمندان و متخصصان ايران امروز در دو دانشگاه بزرگ صنعتي و اميركبير با افتتاح طرح ملي ابر رايانش انجام شد و خودباوري را در نزد ايرانيان به اوج خود رساند.
رئيس جمهور خاطرنشان كرد: اقشار مختلف به ويژه دانشمندان ما با آگاهي و انتخاب درست در مسير پيشرفت هدفمند و رساندن ايران به يك جامعه متعالي در حال تلاش شبانه‌روزي هستند كه جاي قدرداني دارد.
وي با بيان اينكه در سطح كشور 9 طرح‌ ملي ابر رايانش در دست بررسي است كه از اين بين هم‌اكنون دو طرح افتتاح شده است، تصريح كرد: اين طرح‌ها نويد را به ايرانيان و بشريت مي‌دهد كه اگر سعي و تلاش خود را مضاف كنيم در آينده نزديك به تمام قله‌هاي علمي دست خواهيم يافت.
احمدي‌نژاد ادامه داد: امروز ابر رايانه مي‌تواند پاسخگوي تمام نيازهاي كشور باشد كه مثل هميشه دانشگاه صنعتي اصفهان و اميركبير در بين دانشگاه‌ها و مراكز علمي كشور در اين امر پيشتاز بودند و اميدواريم كه در تمام مسيرهاي علم اين‌گونه عمل كنند.
 

bmasoudd

bmasoudd
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 621

دسترسی سریع به انجمن ها