عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

عرضه گوشی "وایت بری" در کشور / رشد ترافیک 150 درصدی اینترنت موبایل

عرضه گوشی "وایت بری" در کشور / رشد ترافیک 150 درصدی اینترنت موبایل
چهارشنبه 4 اسفند 1389  02:11 ب.ظ

قائم مقام شرکت ارتباطات سیار ایران از عرضه گوشی موبایل "وایت بری" در راستای ارائه خدمات ارزش افزوه خبر داد و گفت: با عرضه این محصول سرویس های جدیدی بر بستر تلفن همراه ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا نیکوفر امروز چهارشنبه در اولین کنفرانس خدمات ارزش افزوده تلفن همراه با اشاره به ارتقای رتبه ایران در حوزه موبایل در بازار کشورهای در حال رشد، گفت: از سال 85 و با وجود فعالیت اپراتورهای جدید بالغ بر 60 میلیون مشترک موبایل در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه ایران در سال 2008 در بازار منطقه با ضریب نفوذ 10 تا 12 درصدی رتبه 13 را در میان 15 کشور خاورمیانه داشت، ادامه داد: اما در حال حاضر همراه اول بزرگترین اپراتور خاورمیانه و دارای رتبه 24 در بین 700 اپراتور دنیا در زمینه جذب مشترک است.

نیکوفر با اشاره به رشد قابل توجه 15 کشور در حال توسعه در زمینه خدمات ارزش افزوده موبایل نسبت به کشورهای توسعه یافته افزود: در سال 2008 از 900 میلیارد دلار سهم بازار تلفن همراه 160 میلیارد دلار به خدمات ارزش افزوده اختصاص داشت که این میزان در سال 2009 رشد قابل توجهی داشته است.

وی از افزایش سهم خدمات ارزش افزوده بازار خاورمیانه در سال 2009 خبرداد و گفت: سهم بازار خدمات ارزش افزوده در این سال 200 میلیارد دلار بوده که 40 میلیارد آن مربوط به کشورهای در حال توسعه و 8 میلیارد آن مربوط به منطقه خاورمیانه است.

قائم مقام شرکت ارتباطات سیار با تاکید بر رشد بازار خدمات ارزش افزوده در ایران با توجه به افزایش اپراتورهای موبایل خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود بازار موبایل با 68 میلیون مشترک و ضریب نفوذ 93 درصدی به حالت اشباع برسد که تا رسیدن به این ارقام فاصله کمی داریم به همین دلیل اپراتورها باید به فکر ایجاد درآمد از طریق راههای جدید باشند.

وی با بیان اینکه برای افزایش درآمد از محل خدمات ارزش افزوده تلفن همراه آنچنان که باید قوی ظاهر نشده ایم، ادامه داد: همراه اول برای تکمیل فعالیت های خود در این حوزه از پارتنرهای بین المللی در زمینه خدمات ارزش افزوده دعوت به همکاری کرده است.

نیکوفر با اشاره به رویکردهای راهبردی همراه اول در راستای تعالی کسب و کار با حضور 20 شرکت داخلی و 3 شرکت بین المللی در این حوزه از رشد ترافیک 150 درصدی اینترنت موبایل و حجم مشترکان دیتا بر این بستر خبرداد و گفت: در این راستا همراه اول گوشی تلفن همراه "وایت بری" - whiteberry - را ارائه خواهد کرد که روی این محصول خدمات ارزش افزوده جدیدی به مشترکان عرضه خواهد شد.

karevane69

karevane69
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1355
محل سکونت : البرز
دسترسی سریع به انجمن ها