عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

رييس دانشگاه سيستان و بلوچستان: ارتباطات علمي و مستمر با دانشگاه‌هاي معتبر جهان رويكرد اصلي دانشگاه

رييس دانشگاه سيستان و بلوچستان: ارتباطات علمي و مستمر با دانشگاه‌هاي معتبر جهان رويكرد اصلي دانشگاه
چهارشنبه 4 اسفند 1389  02:22 ب.ظ

رييس دانشگاه سيستان و بلوچستان گفت: ارتباطات علمي و مستمر با دانشگاه‌هاي معتبر جهان رويكرد اصلي دانشگاه است.

دكتر اكبري در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه سيستان و بلوچستان با بيان اين مطلب افزود: دانشگاه سيستان و بلوچستان به عنوان دانشگاه مادر در منطقه در سال 84 توانست با احراز شاخص‌هاي لازم به جرگه دانشگاه‌هاي توسعه يافته كشور بپيوندد و از نظر تشكيلاتي در رديف دانشگاه‌هاي مرتبه الف كشور قرار گيرد كه در ادامه اين دانشگاه موفق به ايجاد هيات امناء و هيات مميزه مستقل شد.

رييس دانشگاه سيستان و بلوچستان در ادامه اظهاركرد: هم اينك پس از گذشت 35 سال از تاسيس در اين دانشگاه بيش از 18 هزار دانشجو در 20 دانشكده و 328 رشته گرايش مشغول به تحصيل مي باشند.

به گفته اكبري، در سيستان و بلوچستان سال 86 با تاسيس واحد بين المللي دانشگاه در چابهار فصل ديگري از فعاليت‌هاي دانشگاه در خصوص گسترش و تبادل دانش با دانشگاه‌هاي معتبر بين المللي گشوده شد.

وي تصريح كرد: برگزاري چندين سمينار علمي بين المللي، برگزاري دوره‌هاي مشترك تحصيلي با دانشگاه‌هاي معتبر طرف قرارداد دانشگاه و ‌فراهم كردن بستر لازم براي ارتقاء مرتبه همكاران هيات علمي به گونه‌اي كه فقط در سال 88 حدود 20 نفر از آنها به رتبه دانشياري و استادي نايل آمده‌اند از ديگر فعاليت‌هاي ارزنده دانشگاه در سالهاي اخير محسوب مي شود.

اكبري تاكيد كرد: دانشگاه سيستان و بلوچستان تا كنون تلاش گسترده‌اي براي اجراي طرح اسلامي كردن دانشگاه انجام داده است، به گونه‌اي كه در اين راستا اجراي مراسمات و همايش‌هاي علمي،‌ فرهنگي و مذهبي را در دستور كار خود قرار داده است.

رييس دانشگاه سيستان و بلوچستان در پايان گفت: راه اندازي و فعال كردن و همچنين توسعه واحد نشر دانشگاه كه براي نخستين بار آمار كتب علمي منتشر شده توسط انتشارات دانشگاه را در سال 88 به بيش از بيست عنوان رسانده است را مي توان از ديگر فعاليت‌هاي علمي و فرهنگي اين دانشگاه ذكر كرد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها