عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي خبر داد: ادامه بررسي سند تحول نظام آموزشي کشور در جلسه شورا

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي خبر داد: ادامه بررسي سند تحول نظام آموزشي کشور در جلسه شورا
چهارشنبه 4 اسفند 1389  02:23 ب.ظ

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي درمورد جلسه شب گذشته شوراي عالي انقلاب فرهنگي که به رياست دکتر احمدي‌نژاد تشکيل شد، گفت: سند تحول نظام آموزشي کشور در اين جلسه مطرح شد و مباني و فلسفه تعليم و تربيت مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي ايسنا، دکتر مخبر دزفولي ادامه داد: درابتداي جلسه کارشناسان و محققين مرتبط ، نتايج کارشان را ارائه کردند و شورا نيز پس از اصلاحاتي که روي آن انجام داد مقرر کرد ادامه بررسي را در جلسه بعد پي‌گيري کند و براساس چارچوبي که تدوين شده وارد موارد سند تحول شود.

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصريح کرد: اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي از دقت‌نظر و اتقان خوبي که در تدوين مباني و اصول مرتبط با نظام تعليم وتربيت در اين سند شده است، اظهار رضايت کردند.

بر اساس اين گزارش، سند تحول نظام آموزشي کشور در يک تقسيم‌بندي کلي حاوي 2 بخش؛ "مباني نظري" و "سند تحول راهبردي" است که بنيان‌هاي نظري و مباني نظري نيز شامل 3 قسمت؛ " فلسفه تعليم و تربيت در جمهوري اسلامي ايران"، "فلسفه تعليم و تربيت رسمي و عمومي" و "رهنامه" است که در جلسه ديشب شوراي عالي انقلاب فرهنگي بخش فلسفه تعليم و تربيت مورد بررسي قرار گرفت.

در بخش فلسفه تعليم و تربيت از چيستي، چرايي و چگونگي تربيت سخن گفته شده است که تربيت از نظر معارف ديني چيست؟ و براي تبيين چيستي، به مباني اساسي پرداخته شده است؛ هستي‌شناسي، انسان‌شناسي، معرفت‌شناسي، انسان‌شناسي، معرفت‌شناسي و دين‌شناسي و بر اساس آن ويژگي‌هايي براي تعريف تربيت مطرح شده است که تک تک واژه‌هاي آن مبتني بر مباني برآمده از آيات، روايات و يافته‌هاي علمي و پژوهشي است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها