عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

*اعتبارات پژوهشي در بودجه سال آينده دو برابر شده است

*اعتبارات پژوهشي در بودجه سال آينده دو برابر شده است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  02:24 ب.ظ

عضو هيات رييسه كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي از افزايش دو برابري اعتبارات پژوهشي در بودجه 90 نسبت به سال جاري خبر داد و گفت:‌ سهم اعتبارات پژوهشي كه در سال 89 حدود نيم درصد بود در بودجه سال آينده به دو برابر يعني نزديك به يك درصد افزايش يافته است.

نورالله حيدري در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اعلام خبر حضور مسوولان حوزه پژوهشي و آموزشي وزارت علوم و معاونت برنامه‌ريزي رييس جمهور در جلسه روز سه‌شنبه كميسيون اظهار كرد: در ابتداي جلسه گزارشي كلي ارايه شد مبني بر اينكه وضعيت اعتبارات پژوهشي در بودجه پيشنهادي دولت براي سال 90 در مقايسه با بودجه سال جاري دو برابر شده است.

وي با بيان اينكه سهم اعتبارات پژوهشي كه در سال 89 حدود نيم درصد بود در بودجه سال آينده به دو برابر يعني نزديك به يك درصد افزايش يافته است، خاطرنشان كرد: اين امر در راستاي تحقق يكي از احكام برنامه پنجم است چراكه تا پايان برنامه پنجم بايد بتوانيم اين درصد را به سه درصد توليد ناخالص ملي برسانيم.

نماينده اردل و فارسان در خانه ملت ادامه داد: در همين رابطه اعتبارات آموزشي و پژوهشي وزارت بهداشت رشد خوبي داشته است، به نحوي كه به طور مشخص اعتبار آموزشي اين وزارتخانه كه در سال جاري حدود 77 ميليارد بود در بودجه پيشنهادي سال 90 به حدود 120 ميليارد افزايش پيدا كرده است، به تعبير بهتر رشدي معادل 55 درصد را نشان مي‌دهد. وي گفت: همچنين اعتبارات پژوهشي وزارت بهداشت كه در سال جاري حدود 16 ميليارد تومان بود در بودجه سال آينده به حدود 30 ميليارد افزايش پيدا كرده است يعني بيش از هشتاد درصد افزايش دارد كه اين تقريبا رويكرد خوبي در وزارت بهداشت است.

حيدري افزود: امروز كليات مذكور در كميسيون مورد بحث و بررسي قرار گرفت اما كميسيون يكسري اطلاعات جزيي‌تر لازم داشت كه دستگاه‌هاي اجرايي در اختيار نداشتند لذا قرار شد مسوولان مربوطه در جلسه آتي كه فردا يا اوايل هفته آينده برگزار مي‌شود دلايل اين افزايش‌ها و مصاديق را مشخص كنند تا كميسيون با نگاه عميق‌تري اظهارنظر كند تا اگر مورد تاييد است آنها را تاييد كند، اگر كم است، افزايش دهد و اگر در برخي مقولات بايد جابجايي‌هايي صورت گيرد اين كار انجام شود.

مخبر كميسيون آموزش و تحقيقات در خاتمه با تاكيد بر اينكه كميسيون به هيچ وجه اين درصدها را كاهش نخواهد داد گفت: شايد افزايش هم ايجاد شود اما ممكن است در سرفصل‌ها و موضوعات جابجايي‌هايي را اعمال كنيم.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها