عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس اداره كل زندان‌هاي كهگيلويه و بويراحمد: آمار زندانيان اين استان نسبت به آمار كشوري كاهش داشته

رييس اداره كل زندان‌هاي كهگيلويه و بويراحمد: آمار زندانيان اين استان نسبت به آمار كشوري كاهش داشته
چهارشنبه 4 اسفند 1389  02:27 ب.ظ

رييس اداره كل زندان‌هاي استان كهگيلويه و بويراحمد گفت:كارهاي تخصصي نگهداري زندانيان از اولويت‌هاي اصلي در برنامه‌هاي اصلاحي و تربيتي است كه اين برنامه‌ها شامل برنامه‌هاي فرهنگي، آموزشي، قرآني، خدمات مشاوره‌اي، پزشكي،كلنيك ترك اعتياد، ورزشي و هنري است.

 

حميدرضا حيدري در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)- منطقه كهگيلويه و بويراحمد، افزود: در زندان‌ها دو گروه زنداني وجود دارد، زندانيان تحت قرار بازداشت (موقت) و زندانيان محكوم كه شركت محكومان بالاي سه ماه در كلاس‌هاي نهضت سوادآموزي بر اساس دوره‌هاي گذرانده الزامي است.

 

وي خاطرنشان كرد: برنامه‌هاي مراقبت بعد از خروج زندانيان در مركز خدمات مشاوره‌اي ارائه مي شود از جمله اين خدمات،خدمات حمايتي، اشتغال، حرفه‌آموزي، رايزني براي ادامه كار سابق زنداني، ايجاد اشتغالزايي براي افراد بيكار توسط معرفي به مراكز براي دريافت وام‌هاي خود اشتغالي براي زندانيان در قالب بنگاه‌هاي اشتغال و حرفه آموزي، شناسايي زندانيان بي‌بضاعت، برگزارري اردوهاي فرهنگي و تربيتي و كلاس‌هاي مهارت هاي اساسي براي زندانيان و خانواده هاي آنان است.

 

حيدري عنوان كرد: گروه سرود زندانيان استان رتبه برتر در مسابقات كشوري گروه سرود را دارد.

 

رييس اداره كل زندان‌هاي استان كهگيلويه و بويراحمد اظهاركرد: مسابقات ورزشي در قالب رشته هاي فوتسال، واليبال، بسكتبال، شطرنج، دارت و بازي‌هاي بومي و محلي در فصول مختلف به صورت جشنواره هاي محلي و كشوري در بين زندانيان برگزار مي‌شود.

 

 

وي به برگزاري كلاس‌هاي قرآني به صورت تخصصي در رشته‌هاي مفاهيم، حفظ، قرائت، تفسير، روخواني و تلاوت در مراكز مختلف اشاره و تصريح كرد: برنامه هاي شبي با قرآن و تلاوت نور و تلاوت جان بعد از هر فريضه ي واجب برگزار مي‌شود.

 

حيدري در ادامه گفت: از مردادماه سال‌جاري استعمال دخانيات در زندان هاي استان ممنوع شده كه در اين راستا مركز مشاوره و روان درماني با حضور كارشناسان و روان شناسان راه‌اندازي شده است و به صورت كارشناسي مشكلات اختلال شخصيتي و ساير مشكلات رواني زندان را پيگيري مي‌كنند.

 

وي گفت: آمار ورودي زندانيان استان نسبت به آمار كشوري كاهش داشته است.

رييس اداره كل زندان‌هاي استان كهگيلويه و بويراحمد با بيان اين مطلب كه در استان سه زندان وجود دارد كه دو زندان به صورت فعال و زندان شهرستان دهدشت در دست اجرا و راه اندازي است، بيان كرد: سه بازداشتگاه و اردوگاه نيز به صورت مصوب اما ايجاد نشده در دستور كار اين سازمان است.

 

حيدري در پايان با بيان اين مطلب كه اعتبارات اين سازمان به صورت استاني و از محل اعتبارات استانداري استان است، اضافه كرد: ايجاد بازداشتگاه در شهرستان‌هاي بهمئي و دنا جزء مصوبات هيأت دولت است و در دستور كار سازمان است كه به شرط جذب اعتبارات راه‌اندازي خواهد شد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها