عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس‌جمهور: ملت ايران از وسوسه مدعيان دروغگو عبور كرده است

رييس‌جمهور: ملت ايران از وسوسه مدعيان دروغگو عبور كرده است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  02:28 ب.ظ

رييس‌جمهور فعاليت‌هاي فرهنگي را ماموريتي انقلابي و تاريخ‌ساز دانست و گفت: انديشه و مكتب امامت و ولايت ستون فقرات كار فرهنگي و اساس احياي كمالات انساني است و بدون اتصال به امامت و ولايت هيچ نوع هدايت و اثر بخشي وجود نخواهد داشت.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر محمود احمدي‌نژاد عصر روز (سه‌شنبه) در ديدار جمعي از طلاب و روحانيون با اشاره به اهميت فعاليت‌هاي فرهنگي اظهار كرد: فرهنگ اصلي‌ترين ماموريت انقلاب است و چنانچه فاقد اين مولفه مهم معرفي شود، انقلاب معنا و مفهوم واقعي خود را از دست خواهد داد.

رييس‌جمهور خاطرنشان كرد: در انديشه اسلامي حتي فعاليت‌هاي سياسي، اقتصادي و اجتماعي نيز بايد در خدمت فرهنگ، كمالات انساني و ارزش‌هاي الهي قرار گيرد.

احمدي‌نژاد مزيت نسبي و نقطه قوت ملت ايران در عرصه‌هاي سياسي و بين المللي را فرهنگ دانست و گفت: در عرصه جهاني نقطه قوت ملت ايران فرهنگ است. اگرچه در عرصه‌هاي اقتصادي و سياسي گلوگاه‌هاي جهاني در دست دشمنان ملت ايران قرار دارد اما عرصه فرهنگ كه با جان و دل انسان‌ها آميخته است از مزيت‌ها و نقاط قوت ملت ايران محسوب مي‌شود.

احمدي‌نژاد با بيان اين‌كه نقش فعاليت‌هاي فرهنگي بسيار فراتر از پاسخگويي به يك هجمه فرهنگي است، اظهار كرد: در هر عرصه‌اي قرار گرفتن در موضع دفاع در واقع به معناي پذيرش شكست تدريجي و موجب عقب نشيني‌هاي پي در پي خواهد شد و ميرنده است.

رييس‌جمهور ادامه داد: دشمن به دنبال تخريب فرهنگي است و هر ملتي كه كوچكترين اثري از اصالت‌هاي انساني و معنوي داشته باشد، دشمنان با برنامه‌ريزي آن ملت را مورد هجوم قرار مي‌دهند.

وي افزود: اگرچه در فعاليت‌هاي فرهنگي در موضع هجوم قرار داريم اما در حال جنگ نيستيم و بايد تلاش كرد تا عرصه‌هاي جهاني از انديشه، جهان بيني و مكتب تعالي بخش لبريز شود.

وي با اشاره به اين‌كه امروز انديشه اومانيسم و سرمايه‌داري رو به اضمحلال و سقوط است، اظهار كرد: اين انديشه در دهه‌هاي اخير هيچ ايده، تحليل و افق جديدي به بشريت عرضه نكرده و اين بدين معناست كه سوخت تاريخي اين انديشه رو به پايان بوده و ديگر كاركردي ندارد و نقش خود را از دست داده است.

رييس‌جمهور با اشاره به آغاز بيداري اسلامي در جهان و اينكه دنيا به دنبال راهي نو و گسترش عدالت، پاكي و صلح واقعي است، گفت: فطرت انسان‌ها در حال بيداري است و بشريت گرايش شديدي به پاكي و عدالت و صلح واقعي پيدا كرده است كه بايد به اين نياز پاسخ داده شود و در اين راستا انديشمندان ايراني و در محوريت آن‌ها علما و روحانيون مي‌توانند نقش موثري ايفا كنند.

وي با بيان اين‌كه با كار پراكنده و بي هدف نمي‌توان به نيازهاي بشريت پاسخ داد، تصريح كرد: كار هدفمند يعني اين‌كه همه تلاش‌ها و فعاليت‌ها در يك راستا هم افزا و در جهت پاسخگويي به نيازهاي روز بشري قرار گيرد.

احمدي‌نژاد خاطرنشان كرد: كساني كه تصور مي‌كنند جمهوري اسلامي ايران از نظر فرهنگي عقب رفت داشته است در اشتباه هستند چراكه شرايط امروز ملت ايران با 32 سال گذشته قابل مقايسه نيست ملت ايران پس از انقلاب اسلامي در داخل و در عرصه‌هاي جهاني به لحاظ فرهنگي روند صعودي داشته است و امروز همبستگي ملي، هوشمندي، آگاهي، آرمان‌هاي انقلاب، خودباوري، اميد به آينده و ايمان زلال در بين ملت ايران موج مي‌زند.

رييس‌جمهور ادامه داد: امروز نسل سوم و چهارم انقلاب بسيار هوشمندتر و متعالي‌تر از نسل اول در صحنه و دفاع از آرمان‌هاي انقلاب حضور دارند.

احمدي‌نژاد با بيان اين‌كه موقعيت و وضعيت سياسي انقلاب تابعي از وضعيت فرهنگي كشور است، تصريح كرد: اگر ملت ايران در عرصه فرهنگي دچار آسيب مي‌شد، بي ترديد جلوه سياسي انقلاب هم دچار آسيب مي‌شد در صورتي كه جمهوري اسلامي ايران از لحاظ سياسي رو به پيشرفت بوده و در عرصه جهاني تاثيرگذار و فعال است.

رييس‌جمهور با طرح اين سوال كه چرا دنياي استكباري در كار ضد فرهنگي خود قوي و منسجم عمل مي‌كند؛ گفت: نظام غرب مفاهيم را ساده و در دسترس قرار داده و دائما آن را ترويج مي‌كنند از اين رو در همه عرصه‌هاي اجتماعي، سياسي و حتي اقتصادي هيچ كس عليه اين مفاهيم سخني به ميان نمي‌آورد بنابراين مي‌بايستي قبل از هر چيز مفاهيم اساسي فرهنگي خودمان را تبيين كرده و تصوير واحدي از آن ارائه دهيم. احمدي‌نژاد افزود: دولت براي جبران اين كاستي‌ها در گام اول و در جريان سفرهاي استاني به دنبال ايجاد ذهنيت‌هاي مشترك در عرصه فرهنگ و ارائه تصويري واحد از فعاليت‌هاي فرهنگي است.

رييس‌جمهور هدف از فعاليت‌هاي فرهنگي را تربيت و هدايت انسان برشمرد، و گفت: تربيت به معناي بالفعل كردن استعدادهاي الهي انسان و تنظيم رفتارها بر اساس موازين اسلامي و صحيح است.

احمدي‌نژاد تربيت و هدايت را نيازمند چند ويژگي دانست و اظهار كرد: فردي كه به دنبال انتقال ارزش‌ها و اخلاقيات اسلامي و الهي به ديگران است ابتدا بايد اين اخلاقيات را در وجود خود ايجاد كرده باشد ضمن اينكه انتقال ارزش‌ها نيازمند عشق و محبت است، با برخورداري از اين مولفه‌ها است كه تربيت و هدايت اثربخش و سازنده خواهد بود.

وي افزود: باورم اين است آن عاملي كه موعظه‌ها را اثر بخش مي‌كند، عشق، ايمان و پيوستگي موعظه‌گر با امام و انسان كامل است. خارج از امام و خط ارتباط با امام هستي هيچ ارزشي براي اتكاء و معرفي وجود ندارد.

وي خاطرنشان كرد: هدايت زماني معنا پيدا مي‌كند كه هدف و قله حركت مشخص باشد انسان كامل قله كمال انساني است و انسان براي حركت در اين مسير، معياري جز امام و انسان كامل ندارد.

وي افزود: هدف اصلي از فعاليت‌هاي فرهنگي قرار دادن انسان در صراط مستقيم الهي است و صراط مستقيم غير از وجود نازنين امام عصر (عج) و انسان كامل نيست.

احمدي‌نژاد افزود: جمهوري اسلامي كه نظام متصل به امامت و ولايت است، ماموريت دارد تا بشريت را به امام هستي دعوت كند و در اين راستا اقتصاد، سياست و عمران و آباداني پشتوانه اين ماموريت محسوب مي‌شوند.

رييس‌جمهور با تاكيد بر اين‌كه زمان آن فرا رسيده كه به بشريت الگوي مناسبي براي رسيدن به كمال معرفي شود، گفت: ملت ايران در مقابل نظام سرمايه‌داري كه موضوعاتي مانند دموكراسي، اومانيسم و اصالت تمايلات انساني را به بشريت معرفي كرده و موجبات سقوط انسان را فراهم كرده است مي‌تواند بشريت را به خزانه الهي يعني بقية‌الله دعوت كند.

احمدي‌نژاد با تاكيد بر اين‌كه بايد با ادبيات جهاني با ملت‌ها سخن بگوييم؛ اظهار كرد: بايد اسلام، انسان كامل، ‌حقيقت توحيد و جامعه جهاني را با زبان فهم امروز جهان، تبيين و معرفي كنيم.

وي با اشاره به تمركز شيطان براي دور كردن انسان‌ها از حقيقت امام هستي گفت: به فضل الهي ملت ايران از وسوسه شياطين و همه مدعيان دروغگو عبور كرده و حركت نوراني خود را تا رسيدن به قله‌هاي كمال با قدرت و درخشندگي ادامه خواهد داد.

رييس‌جمهور تصريح كرد: دشمنان امروز توحيد، كه سرسخت‌ترين، فريبكارترين و با نفوذترين در طول تاريخ هستند در آستانه سقوط و اضمحلال قرار دارند و به فضل الهي روز غلبه حق بر باطل خواهد رسيد.

در ابتداي اين ديدار تعدادي از روحانيون و اساتيد حوزه‌هاي علميه با بيان اينكه دولت دهم همواره در مسير تقويت رابطه خود با علما و روحانيون بوده خواستار فراهم شدن زمينه‌اي از سوي دولت در جهت ارائه تبليغات روحانيت كه نتايج فرهنگي را در جامعه به همراه خواهد داشت پرداختند و به مسائل و مشكلات فرهنگي و راهكارهايي نيز اشاره كردند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها