عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

احتمال استفاده قذافی از سلاح های شیمیایی

احتمال استفاده قذافی از سلاح های شیمیایی
چهارشنبه 4 اسفند 1389  02:45 ب.ظ

به گزارش اخبار چندرسانه ای واحد مرکزی خبر، "اشرف القره بولی" در گفت وگو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: سخنان قذافی تهدیدی آشکار بود مبنی بر این که با عنوان مبارزه با القاعده و اسلام گراها مرتکب کشتارهای فجیع تر از کشتار کنونی، خواهد شد.

وی گفت: پیش بینی می شود که این رژیم از سلاح های شیمایی و میکروبی علیه انقلابیون در شهر بنغازی، دومین شهر بزرگ لیبی که هم اکنون در تصرف مردم است، استفاده کند.

این فعال سیاسی لیبیایی با تاکید بر سرنگونی رژیم دیکتاتوری لیبی گفت: معمر قذافی در سخنرانی خود، تظاهرکنندگان را موش و سگان گمراه توصیف کرد.

القره بولی اظهار داشت: این سخنان نشان می دهد که دیکتاتور لیبی روزهای آخرش را سپری می کند.

این فعال سیاسی لیبیایی گفت: قذافی در سخنرانی خود همچنین سعی داشت قبایل لیبی را علیه یکدیگر تحریک کند تا بتواند از این طریق به خیال خود چند صباحی بیشتر حکومت کند.

القره بولی تصریح کرد: دیکتاتور لیبی در سخنرانی خود به دنبال فتنه انگیزی بود؛ و مردم انقلابی را تهدید کرد که جنایت های بیشتری ضد آنها مرتکب شود.

وی گفت: تهدیدهای قذافی رژیم دیکتاتوری او را نجات نخواهد داد.

القره بولی اظهار داشت: قذافی در سخنانش همچنین تلاش کرد غرب را درباره احتمال روی کارآمدن دولت اسلامی در لیبی بترساند تا بدین وسیله توجیهی برای سرکوب شدید مخالفان داشته باشد.

فعال سیاسی لیبیایی با اشاره به این که قذافی تظاهرکنندگان را کودکان ناپخته توصیف کرد؛ گفت: سخنرانی وی سرتاسر تحریک آمیز و تلاشی برای ایجاد فتنه قبیله ای در جامعه لیبی بود.

وی گفت: رژیم لیبی نمی تواند تظاهرکنندگان را سرکوب کند؛ زیرا آنها در همه جا حضور دارند.

فعال سیاسی لیبیایی خاطرنشان کرد: تلویزیون رسمی لیبی تصاویر برخی ها را که در حال توزیع قرص های توهم زا به جوانان بودند، پخش و آنها را قاچاقچیان مواد مخدر توصیف کرد.

القره بولی گفت: رژیم حاکم مرتکب جنایت های زیادی در لیبی شده است اما رسانه ها به علت حاکمیت سانسور شدید آن را پوشش نمی دهند.

وی افزود: مزدوران و عوامل رژیم لیبی هم اکنون در منطقه شلوم در طرابلس درحال قتل عام تظاهرکنندگان هستند.

القره بولی تصریح کرد: مردم لیبی در نهایت پیروز خواهند شد و دیکتاتوری قذافی را که به جنون خود بزرگ بینی دچار شده ساقط خواهند کرد و شهروندان ثروت و منابع کشور را از سلطه رژیم استبدادی خارج خواهند کرد.

وی از سفیران لیبی در کشورهای مختلف خواست از سمت خود استعفا بدهند.

القره بولی همچنین از افسران ارتش خواست به مردم بپیوندند؛ زیرا مردم پس از براندازی رژیم هر کسی را علیه آنها موضع گیری کرده باشد، محاکمه خواهند کرد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

پاسخ به:احتمال استفاده قذافی از سلاح های شیمیایی
چهارشنبه 4 اسفند 1389  03:28 ب.ظ


رئیس موسسه نظارت بر حقوق بشر در لیبی با اشاره به اینکه دولت برای کشتار مردم، مزدور بیگانه اجیر می کند، تاریخ چهاردهه حکومت معمر قذافی را آکنده از جرم وجنایت توصیف کرد. "محمد عبدالملک" روز شنبه در گفتگو با شبکه خبری العالم گفت: رژیم حاکم در لیبی برای سرکوب و کشتار مردم از مزدوران بیگانه استفاده می کند و این اقدام، جنایتی بی سابقه در تاریخ به شمار می رود. عبدالملک افزود: تاریخ حکومت قذافی آکنده از جرم و جنایت است و شمار کشته شدگان حوادث روزهای گذشته بسیار بیشتر از تعداد اعلام شده است و تقریبا ً به 200 نفر می رسد . وی با ابراز امیدواری در باره پیوستن همه اقشار مردم به قیام این کشور اظهارداشت : ماهیت رژیم حاکم لیبی مانع از عقب نشینی مردم از  مبارزه است
  چراکه در صورت متوقف شدن حرکت مردم، رژیم انتقام شدیدی از آنها خواهد گرفت. وی گفت: همه مردم لیبی باید برای پشتیبانی از این انقلاب به پا خیزند؛ در غیر این صورت سیل خون متوقف نخواهد شد و نیروهای امنیتی تظاهرکنندگان را در منازلشان بازداشت می کنند.

kohertala

kohertala
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 113
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها