عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

عباسپور: استیضاح وزیر آموزش و پرورش در دستور کار نیست

عباسپور: استیضاح وزیر آموزش و پرورش در دستور کار نیست
چهارشنبه 4 اسفند 1389  02:45 ب.ظ

به گزارش واحد مرکزی خبر ،  علی عباسپور در حاشیه هشتمین همایش ملی محیط زیست در جمع خبرنگاران افزود: براساس آخرین گزارش ها، اعتبار تحقیقات در سال 90 به هشت دهم تولید ناخالص ملی می رسد و این عدد چهار دهم تا عدد مورد انتظار ما فاصله دارد.

وی در پاسخ به سوالی گفت: اعتبارات دو وزارتخانه آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری درسال آینده افزایش پیدا خواهد کرد.

وی گفت: برای وزارت آموزش و پرورش در بودجه سال آینده، 12 هزار و پانصد میلیارد تومان اعتبار دیده شده است و ما این مبلغ را کافی نمی دانیم.

عباسپور افزود: در سال 90 در مقایسه با 89 بیش از 70 هزار پرسنل در آموزش و پرورش استخدام می شوند و هزینه های پرسنلی به کل هزینه های جاری این وزارتخانه نیز بین 93 تا 95 درصد است.

وی افزود: اگر این رقم بخواهد اضافه شود،‌ حرکت های پرورشی، فوق برنامه و کیفیتی این وزارتخانه دیگر دچار بحران خواهد شد.

عباسپور افزود: در بخش آموزش عالی نیز براساس بند ب ماده 20 قانون پنجم، تأکید بیشتری بر تقویت هیئت امنا و استقلال دانشگاه ها شده است.

وی گفت: متأسفانه بودجه عمرانی دانشگاه ها را به صورت متمرکز به وزارت علوم داده اند که این موضوع خلاف اهداف برنامه پنج ساله پنجم است و تلاش می کنیم با رایزنی با دستگاه های اجرایی راه حلی در این باره پیدا کنیم.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: در بخش علوم پزشکی هم اعتبارات جاری مناسبی خواهند داشت و بودجه عمرانی خوبی نیز دیده شده است.

وی گفت: ادغام دانشگاه علوم پزشکی ایران در دانشگاه پزشکی تهران و اعتباراتش معضلی است و به رغم کاری که صورت گرفته است ، ما آن را تأیید نمی کنیم.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها