عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پرداخت مطالبات تجار و صادرکنندگان کالا ، بزودی

پرداخت مطالبات تجار و صادرکنندگان کالا ، بزودی
چهارشنبه 4 اسفند 1389  02:46 ب.ظ

به گزارش واحد مرکزی خبر ، جلیل پور در نشست کار گروه توسعه صادرات کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج گفت : با تلاش ریاست محترم جمهور و مصوبه شورای عالی صادرات کشور همه مطالبات در اسرع وقت به آنان پرداخت شود.

وی افزود : در بودجه سال آینده کل کشور 30 میلیارد دلار برای حمایت و توسعه بخش صادرات غیر نفتی اختصاص یافته است.

وی میزان صادرات غیر نفتی کشور در 10 ماهه اول امسال را بدون احتساب میعانات گازی 21 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت : پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال مالی به 25 میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

جلیل پور عمده کالاهای صادراتی را محصولات پتروشیمی ، کشاورزی ، صنعتی ، مصالح ساختمانی ، صنایع غذایی و مواد اولیه و قطعات ماشین آلات برشمرد و افزود : این کالاها به کشورهای امارات متحده عربی ، عراق ، افغانستان ، پاکستان ، چین ، سنگاپور و کره جنوبی صادر شده است.

مدیر کل دفتر توسعه صادرات کالای سازمان توسعه تجارت کشور با اشاره به اینکه میزان صادرات و حجم قرار دادهای کشور در حوزه خدمات فنی و مهندسی در 11 ماهه امسال 2 و 9 دهم میلیارد دلار است گفت: این در حالی است که این میزان در سال گذشته سه و 2 دهم میلیارد دلار بوده است.

جلیل پور میزان واردات از ابتدای سال تاکنون را 51 میلیارد دلار اعلام کرد و افزود : این کالاها شامل کالاهای اولیه و واسطه ای بوده است.

وی گفت : عمده این کالاها از کشورهای چین ، آلمان ، امارات ، ژاپن و کره جنوبی به کشور وارد شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها