عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

طرح شش کشور اروپایی علیه قضات و بازپرس های ایرانی!

طرح شش کشور اروپایی علیه قضات و بازپرس های ایرانی!
چهارشنبه 4 اسفند 1389  02:59 ب.ظ

 

 

طرح شش کشور اروپایی علیه قضات و بازپرس های ایرانی!

 

ادامه تحرکات اروپا علیه جمهوری اسلامی

طرح شش کشور اروپایی علیه قضات و بازپرس های ایرانی!

شش كشور اروپايي خواستار اعمال تحريم هاي حقوق بشري عليه ايران شده اند.

يك ديپلمات اروپايي به خبرگزاري فرانسه گفت  كه شش كشور اروپايي پيشنهاد داده اند تا در نشست ماه آينده وزراي امور خارجه اين اتحاديه ، تحريم ناقضان حقوق بشر در ايران از سوي اين اتحاديه در دستور كار قرار گيرد.

در طرح این شش کشور اروپایی افرادي همچون قضات و بازپرس ها که به ادعای آنان حقوق بشر را در ايران نقض مي کنند، هدف قرار خواهند  گرفت ".

بر اساس اين گزارش در نشست هفته جاري وزراي امورخارجه ۲۷ کشور عضو اتحاديه اروپا در بروکسل ، شش کشور فرانسه ، بريتانيا ، آلمان ، يونان ، جمهوري چك و هلند درخواست کرده اند تا اين تحريم ها در نشست ماه آينده اين وزيران تصويب شود.

اين اقدام اتحاديه اروپا در پي اقدام شهريور ماه سال جاري آمريكا در تحريم هشت نفر از مقامات جمهوري اسلامي ايران صورت مي گيرد .

دولت آمريکا در اوايل بهمن ماه سال جاری از اتحاديه اروپا درخواست كرده بود كه با گسترش تحريم‌ها عليه ايران، مقام‌های مسئول در اين کشور را که از نظر آنها در نقض حقوق بشر دست داشته‌اند، مورد تحريم قرار دهد.

ایران ، این تحریم ها را غیر موثر اعلام کرده و از طرف های غربی خواسته است در امور داخلی اش دخالت نکنند.

جمهوری اسلامی همچنین غرب را متهم به اعمال استاندارهای دو گانه در قبال حقوق بشر و نقض حقوق اولیه انسان ها به ویژه اقلیت های نژادی و مذهبی در اروپا کرده است....../تحلیل:عصرایران

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها