عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اجراي احكام اسلام در جهان هدف غايي انقلاب اسلامي است

اجراي احكام اسلام در جهان هدف غايي انقلاب اسلامي است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  03:30 ب.ظ

مرندي در گفت‌وگو با فارس:
اجراي احكام اسلام در جهان هدف غايي انقلاب اسلامي است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم تهران در مجلس با بيان اينكه پياده كردن اسلام در سراسر كره زمين هدف نهايي انقلاب اسلامي است، گفت:‌نبايد با ترسيم اهداف كوچك از اهداف اصلي انقلاب غافل شويم.


عليرضا مرندي نماينده مردم تهران و عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، ‌با اشاره به نقش امام راحل در پيروزي انقلاب اسلامي، اظهار داشت: امام خميني (ره) با تدبير و درايت خاص خود علما و مراجع تقليد را در مسير پيروزي انقلاب اسلامي بر رژيم پهلوي متحد كردند.

وي افزود: پيروزي انقلاب اسلامي تنها غلبه بر رژيم پهلوي نبود بلكه اين پيروزي اهداف بلندي دارد كه روز به روز ملت ايران به آن نزديكتر مي‌شوند.

نماينده مردم تهران در مجلس با بيان اينكه حوادث امروز مصر و تونس از جمله دستاوردهاي انقلاب اسلامي است، اظهار داشت: قيام مردم مصر را نمي‌توان با قيام مردم ايران مقايسه كرد اما مي‌توان گفت اعتراض‌هاي مصر نشأت گرفته از انقلاب اسلامي ايراني است؛ امروز مردم مصر همانند مردم ايران در صحنه حاضر شده‌اند و با پيروي از انقلاب ملت ايران قصد دارد رژيم‌حسني مبارك را از بين ببرند تا يك حكومت مردمي در اين كشور شكل بگيرد.


عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس گفت: بعد از رحلت امام خميني(ره)، مقام معظم رهبري، رهبري انقلاب اسلامي را به عهده گرفتند و همانند ايشان در مسير تحقق اهداف انقلاب ملت ايران را همراهي و راهنمايي كردند؛ مقام معظم رهبري بعد از رحلت امام خلاء ايشان را برطرف كردند.

وي با اشاره به ضرورت انقلاب اسلامي در ايران و كنار رفتن رژيم پهلوي گفت: ملت ايران به دنبال اجراي احكام اسلام بودند و براي اين كار نياز به حكومت اسلامي داشتند. البته وظيفه هر مسلماني است كه در برابر طاغوت و كفر ايستادگي كند. بنابراين مي‌توان گفت كه قيام مردم ايران عليه رژيم پهلوي برخاسته از اعتقادات ديني آنها بود.

نماينده مردم تهران با بيان اينكه جوانان بايد با قدرداني از انقلاب و خون شهدا پيام امام راحل را به نسل‌هاي آينده انتقال بدهند، گفت: امثال بنده كه انقلاب را به ارزاني بدست ‌آورده‌اند و همانند شهدا توفيق نداشتند از جان خود بگذرند بايد از انقلاب حراست كند و نسبت به زحمات علما، مراجع تقليد و شهدا در مسير پيروزي انقلاب هوشيار باشند.

عضو كابينه دولت هاشمي رفسنجاني با بيان اينكه برخي از نزديكان امام كه خود را يار بنيانگذار كبير انقلاب مي‌دانستند نه تنها قدردان انقلاب نشدند بلكه عليه آن اقدام كردند، گفت: هر انساني در عمر خود بارها در معرض لغزش‌ها قرار مي‌گيرد و مهم اين است كه بتواند خود را در مقابل اين لغزش‌ها مقاوم كند. البته ممكن است افرادي كه از ابتدا اعتقادي به انقلاب و امام نداشتند، منافقانه خود را انقلابي جا زده باشند.

مرندي با بيان اينكه برخي‌ها انقلاب را تنها زماني قبول دارند كه منافع آنها خدشه دار نشود، تصريح كرد:‌ منافع شخصي براي برخي‌ها در مسير انقلاب يك انگيزه بود اما بعد از مدتي اين افراد متوجه شدند كه بايد بين منافع شخصي و انقلاب يكي را انتخاب كنند.

اين نماينده مجلس با اشاره به سقوط آيت‌الله شريعتمداري و مقاومت وي در مقابل امام راحل گفت: افرادي چون آيت الله شريعتمداري و منتظري از جمله كساني بودند كه ملت ايران از آنها تقليد مي‌كردند اما عملكردشان موجب ريزش آنها شد.

مرندي با بيان اينكه پياده كردن اسلام در سراسر كره زمين هدف نهايي انقلاب اسلامي است، گفت:‌نبايد با ترسيم اهداف كوچك نسبت به اهداف اصلي انقلاب غافل شويم. عدالت جهاني از جمله اهداف انقلاب اسلامي است كه بايد بعد از اجراي كامل آن در كشورمان در همه جاي دنيا اجرايي شود.

عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس با بيان اينكه هر انقلابي به طور طبيعي ريزش و رويش دارد، افزود: اگر منظور از ريزش افراد نامناسب باشد يك توفيق براي انقلاب است البته ما مي‌توانستيم تدابيري اتخاذ كنيم كه شاهد ريزش كمتري باشيم.

وي در پايان گفت: 9 دي و 22 بهمن را مي‌توان از جمله رويش‌هاي انقلاب اسلامي دانست چرا كه در اين راهپيمايي‌هاي بزرگ همه مردم با تمام اختلاف‌نظرها در حمايت از انقلاب به صحنه آمده بودند به طوري كه شنيده‌ام كه برخي افراد در 9 دي براي اولين بار به راهپيمايي آمده بودند.
 

bmasoudd

bmasoudd
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 621

دسترسی سریع به انجمن ها