عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

سه گزینه ترک مربی گری تیم ملی چه می کنند؟

سه گزینه ترک مربی گری تیم ملی چه می کنند؟
چهارشنبه 4 اسفند 1389  03:31 ب.ظ

پس از آن که آمدن کارلوس کئیروش به ایران منتفی شد، مسئولان فدراسیون فوتبال سه گزینه ترکیه ای را برای هدایت تیم ملی در نظر گرفته اند: فاتح تریم، مصطفی دنیزلی و شنول گونش.

 

فاتح تریم

فاتح تریم ۵۷ ساله آخرین بار مربی تیم ملی ترکیه بوده است. این تیم با هدایت او در یورو ۲۰۰۸ درخشش فراوانی داشت، اما آنها در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ نتوانستند بالاتر از بوسنی قرار بگیرند و به آفریقای جنوبی راه نیافتند. تریم در اکتبر ۲۰۰۹ (حدود ۱۶ ماه پیش) از سمت خود به عنوان مربی تیم ملی ترکیه استعفا داد و از آن هنگام تاکنون بیکار بوده است. تریم سابقه هدایت فیورنتینا و میلان را هم در کارنامه خود دارد.

مصطفی دنیزلی

دنیزلی ۶۱ ساله پنج بار فاتح لیگ ترکیه شده است و تنها مربی لیگ ترکیه است که توانسته با سه تیم متفاوت این لیگ را فتح کند. دنیزلی در یورو ۲۰۰۰ هدایت تیم ملی ترکیه را در دست داشت و تجربیات خارجی او به مربی گری پاس و پرسپولیس در ایران برمی گردد. او پس از قهرمانی با بشیکتاش در لیگ ترکیه، در ۲ ژوئن ۲۰۱۰ (بیش از هشت ماه پیش) به دلایل پزشکی از هدایت این تیم استعفا داد. دنیزلی در حال حاضر کارشناس برنامه فوتبال شبکه ای تلویزیونی در ترکیه است.

شنول گونش

این مربی ۵۸ ساله که در جام جهانی ۲۰۰۲ ترکیه را به رده سوم جهان رساند، از سال ۲۰۰۹ هدایت تیم ترابزون اسپور، شرقی ترین تیم لیگ ترکیه را به عهده داشته و در حال حاضر با این تیم در رده های بالای جدول سوپرلیگ قرار دارد (تیم او با یک بازی کمتر، یک امتیاز کمتر از فنرباغچه صدرنشین دارد). تیم او بختی عالی برای راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا دارد و به این ترتیب احتمال این که او تیمش را رها کند و به ایران بیاید چندان زیاد به نظر نمی رسد.../گل

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها