عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بيداري اسلامي ملت‌هاي مسلمان الگوبرداري از مكتب امام(ره) است

بيداري اسلامي ملت‌هاي مسلمان الگوبرداري از مكتب امام(ره) است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  03:43 ب.ظ

حجت الاسلام سالك در گفت‌وگو با فارس:
بيداري اسلامي ملت‌هاي مسلمان الگوبرداري از مكتب امام(ره) است

خبرگزاري فارس: عضو شوراي مركزي جامعه روحانت مبارز گفت: ملت‌هاي جهان اسلام در دوره‌ بيداري اسلامي از مكتب امام خميني(ره) الگو گرفته‌اند.


حجت السلام سالك عضو جامعه روحانيت مبارز تهران در گفتگو با خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس«توانا» نهضت انقلاب اسلامي ايران را تداوم بخش نهضت انبياء و ائمه اطهار عليهم السلام دانست و افزود: فرهنگ انقلاب اسلام مدافع فرهنگ ناب اسلامي و فرهنگ عاشورا است ، بنابراين مطمئنا ادامه اين انقلاب به حكومت عدل موعود حضرت بقيه‌الله متصل مي‌شود.

سخنگوي جامعه روحانيت مبارز تهران در خصوص بيانات رهبر معظم انقلاب در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته تهران، اظهار داشت: مقام معظم رهبري باتوجه به تسلط و شناخت عميق نسبت به زواياي حكومتي در ابعاد سياسي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي و حقوقي و شناخت بالا نسبت به دشمن، به رسالت خويش مبني برپيشبرد اهداف اسلام بعنوان رهبري الهي عمل مي‌كنند.

حجت الاسلام سالك گفت: در نگاه و سنگر رهبري، مصلحت تمام بشريت بويژه جهان اسلام بايد وجود داشته باشد؛ بنابراين به جهت ايجاد و حفظ اقتدار اسلام در مسير كسب كمالات جامعه به سمت سعادت، معظم له جامعه را با بيانات حكيمانه و به هنگام خود راهنمايي مي كنند؛ لذا حضرت امام رضا(ع) در اين زمينه مي‌فرمايد:« زمام و و نظام مسلمين و صلاح دنيا و عزت مومنين در دست امام رهبر جامعه اسلام است».

وي يادآور شد: رهبر جامعه اسلامي كه قدرت هدايت بشريت و جامعه اسلامي را داراست، ‌وسيله عزت و شرف جامعه مسلمين است كه حضرت رضا(عليه السلام) مي‌فرمايد:« اساس اسلام ،‌امامت ،‌رهبري و ولايت است».

عضو شوراي مركزي جامعه روحانيت مبارز با اشاره به ويژگيهاي رهبري حضرت امام خميني(ره) متذكر شد: رهبري الهي يعني ولايت فقيه، نعمتي است كه بايد در قبال آن شكرالهي رابه جا آورد ؛ بعد از امام(ره) حضرت آيت‌الله امام خامنه‌اي به عنوان رهبر جامعه اسلامي نعمتي از سوي خدا براي ما بوده است، ‌بنابراين بايد شكر عملي اين نعمت‌الهي را به جا آورد كه اين امر موجب افزايش نعمات‌الهي خواهد شد.

وي در خصوص شكر عملي توضيح داد: شكر عملي عبارت از "تبعيت محض از مقام عظماي ولايت " است.

حجت الاسلام سالك بيان كرد: رهبر معظم انقلاب در خطبه‌هاي نماز جمعه منشور جديدي را براي پيشبرد اهداف بلند اسلام در سطح جهان مطرح فرمودند، ‌اين منشور حاوي سه فصل مهم بود كه فصل اول تحليلي راجع به عوامل استقامت و ايستادگي در طول پيروزي انقلاب، فصل دوم تحليل مسائل دنياي كنوني اسلام به خصوص مصر و تونيس و فصل سوم بررسي وضعيت روشن آينده جهان اسلام در خاورميانه است كه بايد خاورميانه‌اي اسلامي را بر پا كرد و توطئه‌ها و نقشه‌هاي آمريكا ،انگليس، اسرائيل عاصب را نقشه‌بر آب كرد.

سخنگوي جامعه روحانيت مبارز ادامه داد: زلزله سياسيي كه در مصر و تونس به وقوع پيوست، ساخته‌هاي استكبار را فرو ريخت؛ بنابراين با فرو ريختن هيمنه پوشالي آمريكا و اسرائيل در منطقه، جبهه استكبار بايد بدنبال راه حلي براي جلوگيري از شكست مفتضحانه خود در منطقه باشد؛ اسرائيل نيز بايد به دنبال پناهگاه و مكاني براي فراربه آنجا باشد، چر كه آينده فلسطين به فضل الهي در اختيار جهان اسلام خواهد بود.

وي ثمره سخنان و رهنمود‌هاي ولي امر مسلمين جهان ،را ايجاد اميد در دل مسلمانان و آزاديخواهان عنوان كرد و گفت: هرچند بوغ هاي رسانه‌اي دشمن سعي در تحريم و سانسور فرمايشات رهبر معظم انقلاب داشتند؛ اما اين سخنان حكيمانه ياس نااميدي بزرگي را در دل جبهه كفر در دنيا ايجاد كرد چرا كه در گوشه جهان آزاديخواهان به دنبال رهايي از سلطه و زور هستند.

حجت ااسلام سالك با اشاره به شاخصه‌هاي بيانات رهبر معظم انقلاب در خطبه هاي نماز جمعه اظهار كرد:از شاخصه‌هاي بيانات ولي امر مسلمين جهان رشد و گسترش بيداري اسلامي، توام با بيصرت عميق در جهان بالا خص در كشورهاي اسلامي است؛ همچنين دومين شاخصه‌ آن دشمن شناسي و معرفي توطئه هاي آن براي مردم مظلوم جهان اسلام است.

عضو شوراي مركزي جامعه روحانيت مبارز هدف دشمن را استحاله كشورهاي اسلامي، بويژه جمهوري اسلامي ايران عنوان كرد و افزود: توطئه بزرگ فتنه‌88 براي براندازي از نمونه اين توطئه‌هاي مستمر دشمن است، چرا كه دشمن قصد دارد ظاهر و اسم اسلام را حفظ كند، اما از درون ارزشها و آرمانهاي اسلام و امام خميني(ره) را از بين ببرد.

وي در ادامه سخنان خود در خصوص مسائل مصر گفت: آمريكا بانفوذ دادن افراد ضعيف الايمان و منحرف سعي در ايجاد انحراف در قيام ديني مردم مصر دارد تا بتوانند از اين افراد نوكر معاب اهداف پيچيده خود را پيش ببرند.

اين مبارز دوران انقلاب بيان داشت: تجارب 32 ساله انقلاب اسلامي ايران در ابعاد گوناگون و موفقيتهاي خيره كننده سياسي، علمي ، اقتصادي و اعتقادي تبديل به الگويي براي جهان اسلام شده است كه با توكل به فضل الهي و با تكيه برمردم مسلمان به پيروزي‌هاي بزرگي دست يافته است؛ بنابراين ملت‌هاي جهان اسلام در دوره‌ بيداري اسلامي از مكتب امام خميني(ره) الگو گرفته‌اند.

حجت الاسلام سالك در ادامه گفت: نمونه منحصر به فرد و موفق مردم سالاري ديني در نظام جمهوري اسلامي ، موجب هراس دمكراسي دروغين غرب شده است؛ چراكه انقلاب اسلامي باعث عزب و عظمت مسلمانان و آزاديخواهان شده است.

وي با يادآوري جمله تاريخي امام (ره) مبنب بر اينكه «آمريكا هيچ غلطي نمي‌تواند بكند» تاكيد كرد: جهان و به خصوص منطقه خاورميانه در شرف تحولي ويژه‌است، و آن كاهش قدرت و سلطه استكبار جهاني و رشد سريع فرهنگ انقلاب اسلامي در سطح جهان است كه تحولات مصر و تونس نمونه آشكار آن است.
 

bmasoudd

bmasoudd
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 621

دسترسی سریع به انجمن ها